Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose


Steve_Vai

Какво мислите за използването на Floyd Rose или друго заключващо тремоло?  

154 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Floyd-a е нещо полезно и готино, но на мойта кремонка, с тоз фикснат бридж... Така де, нямал съм възможност да ползвам floyd.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абсолютно ненужна машинка!

Спомням си през 80-те като беше на мода, доста китаристи (и Лечев даже) започнаха да дупчат стари фендери и да им слагат флойд :cheers2:

Но -въпрос на стил,аз и тремолото не използвам на страта,достатъчно е да имаш вибрато на лЕвата кунка ;)

 

Бат' Ваньо не съм го виждал с флойд до сега... :rocker:

Онова е друго тремоло на Ферндера му.

 

А Флойд-а е ненужна за машинка за едни и много полезна за други. А за звука няма да говоря вече, че пак ще ми пресъхне устата. :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно си прав, но за точка 6 не съм съгласен. Доста марки стурини вече продавата подсилени, един приятел има Strat и си взе reinforced и не ги е скъсал до сега.

Редактирано от djbnz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе Флойд Роуз тремоло глупости на търкалета ... За какво става Флойда:

1 за да ти пречи на ръката да няма къде да се подпираш

2 от ре в ми или от ми в ре минимум 20 минути

3 да режеш струни

4 да се чудиш къде да си завреш ръчката

5 за да можеш да правиш на Black Sabbath интрото на Iron Man ако си с вързани ръце

6 да къса струни

7 да е***а звука

8 да настройваш китарата от 2 места

9 за да си купиш шублер,нивелир,отвертки

10 за да ти вгорчи живота...

11 за да се чудиш от къде в бг да купиш резервни части..........

 

 

все хубави приложения ... нека благодарим на г-н Флойд Роуз и да му сер* на изобретението

 

СЪГЛАСЕН!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората ,които още не са открили приложението на Флойд Роуз,могат да се съгласят спокойно с мнението на BloodMetall. Останалите ще се възползваме от предимствата на Флойд Роуз-а и ще продължим да му се наслаждаваме. :)

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флойд Роуз е за хора с ниско ниво на интелигентност и слаба музикална култура.

С него китарата звучи фалшиво, не може да се настройва и никога не стават бендове.

А музиката, която се прави с такива китари е мислена от хора с липса на кортекс :)

 

Жалко наистина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не искам да бъда гаден или нагал просто да си изразя мнението. Та, подписа ти има линк към nalbantov.com, а Димитър Налбантов ползва предимно Ibanez-и с Edge-Pro тремоло, защо ще слагаш в подписа си цитирам "хора с ниско ниво на интелигентност и слаба музикална култура"???

 

Както и да е, и преди да си ме нападнал, че той не го използва, ето ти линк към видео, в което го ползва:

 

За да не кажеш и, че това е Edge Pro, а не Floyd Rose, ще цитирам и едно нещо от Wikipedia относно Ibanez Edge тремолотата - "The Ibanez Edge Tremolo is a double locking tremolo system for the electric guitar very similar in design to that of the original Floyd Rose."

 

P.S.: Както казах не искам да съм гаден, но коментара ти ме подразни.

P.S.2: Аз не ползвам Floyd, но много ми харесват ефектите, които се получават от него за това го защитавам, въпреки минусите с бавната смяна на струни и трудното променяне на строевете.

Редактирано от djbnz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вместо да пишеш глупости, можеш да прочетеш в речника какво пише срещу думичката "ирония", а след това да поразгледаш останалите коментари на balckbird и да разбереш защо в подписа му има линк към въпросния сайт

най-накрая можеш да си намериш по-добро занимание от това да отговаряш на всяко ново мнение във форума без да имаш какво смислено да добавиш темата

 

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar:

 

Ама и аз съм тъп, извинявайте за моето невежество :D , вярно малко сконфузно се получи, но все пак не мога да познавам всеки един потребител. Пак се извинявам, но това сигурно няма да попречи да вляза в историята на форума, с мойта глупост :D:hysterical:

 

P.S.: Знам какво е ирония...

Редактирано от djbnz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат' Ваньо не съм го виждал с флойд до сега... :hysterical:

Онова е друго тремоло на Ферндера му.

 

А Флойд-а е ненужна за машинка за едни и много полезна за други. А за звука няма да говоря вече, че пак ще ми пресъхне устата. :punk_guitar:

На Лес Пола със сигурност е друго,но това на Страта поне на вид беше като флойд,не съм се интересувал..

Най добре е да запазиш оригиналните китари с механиката им каквато е - за ръчки си има специализирани метли/китари.

Обикновено феновете на такива никога не харесват семплите форми на класиките от средата на миналия век .

Можете ли да пуснете клипче на на някой от "флойд героите" с ЛП през Фендер усилвател примерно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнее, не е флойд, но това не е от значение :punk_guitar:

А за запазването на оригиналните части на хубавите стари Стратове съм абсолютно съгласен.

 

А между другото вижте с какво свири Алекс Лайвсън от Ръш в момента хи хи хи :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз мога ли да те попитам djbnz защо хора които харесват флойд си слагат аватар Gibson Les Paul с фиксиран бридж? Хаха, не че искам да се заяждам, ама това да не е пак някоя ирония? А по темата, откакто имам китара с флойд роуз тремоло се побърквам .. Да, много известни личности свирят с флойд тремоло, НО те сигурно си имат китарни техници и след слизането от сцената, или поредния запис едва ли сменят струни и настройват китарата ? Поне за мен е голяма да не кажа ОГРОМНА занимавка.И изгубих String holder Block . Да по моя глупост и невнимание и след тва месеци ям ку** защото никои не си прави труда да внесе резервни части за флойд в бг... стотици глупости...

Редактирано от BloodMetall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.