Jump to content
Българският форум за музиканти

Нежелано бръждене.


d4_ghero

Recommended Posts

Здравейте .

Наскоро един приятел ме попита защо му шуми китарата (squier strat). Аз много много не разбирам от електрониката на китарата ,но да се направя на голям разбирач :D му казах че е обичайно за китара от такъв клас.

Та въпроса ми е подвел ли съм го , и ако да от къде идва това ,,бръмчене,,(и аз незнам как да го нарека) Като се пусне дисторжън или овърдрайв китарата му почва да ,,бръмчи,, - леко , но като превключи на други адаптери се чува слабо или изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложи хъмбъкъри няма да дрънка :girl_cray2:.

 

Да дрънка, или искаш да кажеш да бруми? Предполагам, че въпросът е относно брума, който се чува в усилвателя, когато не се свири. Предполагам, че бученето става много по-слабо на позиции 2 и 4 на ключето...?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало, ако се екранира, да намали това бръждене, или да спре - http://forum.muzikant.org/index.php?showto...t=0&start=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложи хъмбъкъри няма да дрънка :).

 

Да дрънка, или искаш да кажеш да бруми? Предполагам, че въпросът е относно брума, който се чува в усилвателя, когато не се свири. Предполагам, че бученето става много по-слабо на позиции 2 и 4 на ключето...?

 

 

Да,да бруми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е за Скуайър да бруми, защото : 1. Не е висок клас китара; и 2.Със Единични адаптери е. Аз също имам Ямаха със единични и един хъмбъкер и когато свиря на единичните има брум, а когато превключа на хъмбъкера по-малко. А на китарата ми с двойни адаптери няма такъв брум или е доста по-малко.

Не знам обаче как стои въпроса със хъмбъкерите в размер на единични. Мисля, че имат по-малко брум също.

Редактирано от ianev_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите , това с екранирането е много яко ^_^ но най-добре да не рискува че мене ще обвини че си е развалил китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че никое екраниране(в границите на разумното) не може да направи единичните адаптери дори толкова безшумни, колкото хъмбъкер без никакво екраниране. Освен това, разните фолиа за екраниране екранират електрическото поле, но не и магнитното, понеже нямат магнитни свойства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и Беринджъра (до колкото помня) и се разтърсих по нета ,оказа се че това е влияние на адаптерите върху усилвателя.Взех си кабел на Пионер и част от шумът ,но той е неизбежен (магнитно поле или нещо подобно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и Беринджъра (до колкото помня) и се разтърсих по нета ,оказа се че това е влияние на адаптерите върху усилвателя.Взех си кабел на Пионер и част от шумът ,но той е неизбежен (магнитно поле или нещо подобно)

и ако се сложат хъмбъкери се премахва това влияние?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за брума, хъмбъкерите брумят около 20-30dB по-малко от синглите, което се възприема от ухото като "10 идеи по-тихо" - всяка "идея" бидейки сравнявана с предходната, или около 4-8 пъти по-тихо.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... е влияние на адаптерите върху усилвателя....

 

Това е твърде неточно определение. Просто самата китара може да се разглежда като източник на брум, освен на полезен сигнал. Ползата на кабела е да екранира добре. По-зле екранираните кабели хващат повече брум, което е най-осезаемо, когато волюма на китарата ни е на около 50%. При по-лошите кабели, силно се усеща и намаляване на брума с отдалечаването на кабела от пода(особено в железобетонни сгради).

Разбира се, кабелът по никакъв начин не може да махне брумът, на който самата китара е източник.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.