Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за адаптери


kolio_k

Recommended Posts

Поръчах си новичка къстъм китара, която ще бъде готова около нова година и в момента съм в процес на избор на адаптери. Обикновено слагам Гибсън ( и сега го иамм предвид като опция ), но този път реших да си разширя мирогледа :D .

 

Китарата ще бъде с Гибсън мензура 24, 75 Махагонова с кленов топ и махагонов сет нек. Саунда който гоня е тип по скоро от Винтидж до умерен рок тип, което изключва разните активни адаптери ( поне за мен ) и ме кара да се насоча към АлНиКо такива ( не си падам по керамични). За Нек съм се спрял на СД 59, много музиканти чиито саунд харесвам, го използват при подобни условия, а и аз самият съм го използвал не веднъж.

 

Но проблема ми е, че за Бриджа имам няколко комбинации и бих искал съвет от хора с опит със съответните адаптери ( или просто с мнение , разбира се ).

 

В момента имам

Seymour Duncan TB59

 

Dimarzio Tone Zone

 

Gibson Burstbucker

 

И трите са с Алнико 5 магнити.

 

Въпросът ми към вас е, кой мислите че е най подходящият адаптер в комбинация с Нека ( СД 59 ) и на гореописаното тяло.

 

Благодаря в аванс на всички отговорили

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bill Lawrence L 500

 

изпитана комбина. :D

Прекалено метъл е, а човека търси винтидж звучене.

@ Kolio Може би Wilkinson? ;) (това на шега)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам SD59 нек и за бридж ползвам SH4/TB4. За мен лично много добре се допълват без да има разни дразнещи несъответствия като звук между двата - например единият да е по-глух или много по-слаб от другия. Китарата не е със спецификациите на тази, която си поръчал, но предполагам, че съотношението в звука им няма да е коренно различно при различните конструкции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите ;)

 

Само да попитам, защо не Димарциото, аз откровено клонях към него. Бърстбъкърите са супер, но ги имам вече на ЛПто , а конструкцията и материала на китарите са много сходни, щеше ми се да имам малко по различен от Гибсън саунд, СДто преполагам, че ще има същия аутпут като този на нека и се притеснявам, че може да се окаже малко слаб, не съм сигурен, никога не съм имал два еднакви адаптера на нек и бридж.

Какъв точно е минуса на Димарциото?

 

п.п. Bill Lawrence L 500 ми е наистина прекалено метълски за вкуса, а колкото до Уилкинсън, мисля, за сега да се въздържа ;)

 

@Delyan

 

Това ми беше наистина много полезна информация :D , ще ти бъда много благодарен, ако запишеш китарата на нек и бридж, без дисторжън, начисто и без ефекти, за да мога да видя разликата в гейна, също би било супер със много лек крънч

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има много интересни варианти:

 

http://www.lundgren.se/

 

Иначе подкрепям колегите за Seymour Duncan TB59 :D и не за друго,а заради това-Тон Зоун-а да стигне до мен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за линка, Тонзона го получих вчера и мисля да си го пооставя засега ;) , аз имам доста китари на които да експериментирам с него, пък и той е грозен ( зебра) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че търсиш винтидж звучене, тоя адаптер е много силен за целта. И като сложим натуралния пауър

от китарата ти, имайки предвид материалът, от който е направена, то си обречен да имаш звяр на тази позиция.

 

Output 375

съпротивление -17.3к

 

Та затова така мисля...

На теб ти трябва адаптер алнико 2 със съпротивление максимум 8.8 - 9.0 и изход 250

Аха! Въпреки че Сеймъра също е добър вариант...

 

Ако можеш, заменяй дънкана или бъкъра за паф ...и си ти!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз имам опасения , че адаптера може да се окаже прекалено силен, благодаря ти за препоръката.

От друга страна, не искам и чисто винтидж адаптер, китарата е по скоро с общо предназначение (един вид работен кон) така, че би трябвало да става и за по модерен рок, с една дума търся златната среда. Май Димарциото ще почака някой по метъл проект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом е така, и двата стават. Който и да сложиш - все е грешно! :D Майтап бе!

И двата са ок за целта ти!

Сега като се замисля, ами SH-1 си е един вид паф ..

Значи горната ми класация остава! ;)

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за Тонзона! Имам го в комбинация със SD 59 на китара от липа и си пасват чудесно според мен.

 

Този адаптер е с буустнати ниски и среди и с орязани високи. Не мисля, че аутпута му е чак толкова силен, има адаптри къде къде по-мощни.

Твоята китара ще бъде с кленов топ, който по принцип дава по-bright звучене и за да не е много harsh, предполагам че Тонзона ще е удачен в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много, малко ме плашат орязани високи, понеже махагоновите китари си звучат малко по тъмно. Може би ще ги пробвам и двата и ще реша на място, ще е малко по бавно и трудно, но взех да мисля, че ще си струва. А някаква идея, за това как се държи на сплит, защото държа на тази опция с цел спасяване на положение ( макар и компромисно, сплитнатият хъмбъкър не може да с емери с добър сингъл) при нужда от сингъл коил саунд

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

L500 въобще не е единствения пикъп на Бил Лоурънс. Имат и други видове, включително и сингъл коил и всичките си имат фенове. Освен това доколкото разбирам самия г-н Лоурънс ги прави ръчно и може би може да ти направи нещо, което го няма в регистрите - един вид сигначър модел :help:

 

WCR Това също са бутикови адаптери (както се вижда и от бомбастичните им цени :hysterical: ) и за тях също пише много хубави неща (остава и да пишат друго при 300$ парчето :unsure: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.