Jump to content
Българският форум за музиканти

Характерно тоноизвличане - или колко по-важни са пръстите


yotzzo

Recommended Posts

пулсацията

еееей, че хубава дума избра, направо все едно е измислена за песента :greenangel:

и много на място казана - определено това прави песента и определено който има мерак да я свири трябва да наблегне на това

нотите или табчетата са добър отправен пункт, но, както всички добре знаят...слушане и свирене му е майката :yahoo:

 

успех

 

 

ха, че яко - "вашият торент беше изтрит - забранено е качването на архиви..."

теглете каквото ултрамега препоръча :)

 

\/

Редактирано от checho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да точно пулсация !!!

Щом ви е харесало изпълнението на Т. Емануел ето нещо в същия дух -

. Гледайте от 2:28 нататък, този път Стиви рей Вон :greenangel:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръстите са доста важи,а и мозъка който ги контролира също.Упражненията да извадиш добър чист тон без да закачаш струни и други пракчета са полезни,също и упражненията за синхрон между двете ръце,перце срещу пръст.

Ето няколко примера за добро тоноизвличане!:D

 

 

 

 

Kolio

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И малко извън блуса но с много характерно тоноизвличане от акустична китара :)

Стефано Бароне:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направихме си хубава тема с линкове, но поради защото това е раздел китара ще замоля когато ги пускате, да се постараете да дадете малко информация - какво точно е специфичното в звукоизвличането, какво ви е направило впечатление в свиренето на съответния човек, какво може да се крадне като техника от него.

 

Защото нали знаете, занаят не се учи, занаят се краде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ок. Аз най-първо пуснах линк към Албърт Колинс. Забележете как прави вибрато - с цяла ръка и не си държи палеца и дланта отзад на грифа. Без опора, за да не го спира нищо. Движението не идва само от китката, а направо от цялото тяло. Пробвайте, ако ви кефи това вибрато. Като свиря с такъв похват имам чувството, че не свиря с китара, а свиря целия./Не казвам, че свиря като Албърт, опитвам се да ползвам негови похвати понякога. :punk_guitar: / Не знам как да го обясня. Влизаш в блусовото настроение сграбчваш китарата и я изстискваш! Ето това прави Албърт Колинс!

За дясната ръка - друг път, че лошо обяснявам. Трябва да измисля как да го формулирам.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаше ми се да си го припомня , ама са махнали видеото и първия линк е мъртъв. Иначе другите неща , които гледах с него (Албърт Колинс) са страаахотни. Има някаква доза позьорщина , нехарактерна за тъмни субекти като него , ама това го прави двойно по-симпатичен..хем приятно за гледане..

Сега забелязах , как му стои китарата - само през едното рамо... - не му ли е неудобно..

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Темата е за тоноизвличане. Това е първото нещо, което трябва да може всеки музикант. Отворих я, защото съм забелязал тенденция при много китаристи да се нахвърлят да свирят сложни неща, да купуват скъпи китари и ампове, ама все да не им звучат нещата, защото са скарани с тоноизвличането. А то е първото нещо, върху което човек трябва да работи. Музиката се състои от звуци. Ако не изкарваш хубав звук от инструмента си ученето на музикални произведения си губи смисъла. Освен това в/у тона се работи цял живот. Винаги може да се подобри. Чуйте как свири Джеф Бек през 76-та, чуйте го сега.

И моля модовете да не трият горния пост, защото той ме провокира да кажа важни, поне според мен неща в темата. Горния пост илюстрира нежеланието на едно поколение китаристи да обърнат внимание на тона си, може би заради замазващите дистъри... Специално за кривия звук - Стив Морз казва, че нещата трябва да се научат първо на чиста китара, а а след това да се свирят с кривоч.

Благодаря за вниманието!

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Абсолютно съм съгласен. Препоръчвам на всички да гледат ДВД-то на Джеф Бек - live at Ronnie Scott's.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що за тема е това - опитайте се да свирите без пръсти и ще се убедите колко са важни пръстите. :hysterical:

За кои пръсти става въпрос? Тези?

или тези?

:coolp::rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, за пръсти и тоноизвличане се говори... Ето още един интересен пример :

:thumbs_up: Редактирано от IsoMorPhiC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Предположих, но не те познавам... Така или иначе исках да ги напиша тези неща - благодаря за провокацията. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.