Jump to content
Българският форум за музиканти

Характерно тоноизвличане - или колко по-важни са пръстите


yotzzo

Recommended Posts

Преди известно количество години ми беше много криво, че не ми се удава блуса много. През цялото време се чудех какво, мамка му, ми липсва. И в един момент просто го усетих. Не ми е ясно как стана, но разбрах как се свири блус:

 

Взимаш която и да е китара, настройваш я по някакъв познат начин и започваш да се държиш с нея като с капризна любовница - докосвай я нежно, гъделичкай я, шепни и, ощипи я, ползвай играчки (ботълнек например), целуни я, викни и, скарай се с нея и после я обичай пак...

Никой не може да те научи как да обичаш една капризна жена - можеш да се научиш единствено сам, и то само тогава, когато си я усетил наистина...

 

Блуса е нещо, което трябва да се изживее, а не да се смята.

Едно от най-добрите описания на блус :) Само не я бий, че после може за нищо да не става :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе не искам да навлизам в офтопик, но Малмкълм Йънг и Ангъс Йънг не са най - типичните блусари...

Просто AC/DC са прекалено хард, за да са истински чист блус (въпреки, че те май мислят обратното). Но си личи, че той е основата на музиката им. Peace!

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Винаги са твърдяли че свирят рок, никога не са се смятали за чисти блусари, само изтъкват, че са повлияни от него.

---

Много полезни клипчета. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е съвсем по темата, но мисля че от чичко Гари има какво да се научи откъм тоноизвличане. За изпълнението просто нямам думи:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Тук, 17 броя основни Blues Licks, които биха поставили една чудесна основа,

при бъдещите блусари пък защо не и рокаджии, но не забравяйте, че трябва и сърце не само ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бавен вариант на парчето

 

разполагам с ноти и таблатури на 2-3 различни варианта на песента в изпъление на томи еманюел, както и с ноти и таблатури на оригинала на артър смит

 

не видях някъде да са със защитени авторски права(нотите, разбира се :) ), така че ако някой има желание - мога да ги постна

 

т.е. така като се замисля - не мога :D не знам къде да ги кача, трябва да ми дадете мейл да изпращам :thumbup:

 

 

бтв мислих, че няма някой, който да не го е чувал, ама явно... :lol:

 

 

поздрави

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бавен вариант на парчето

 

разполагам с ноти и таблатури на 2-3 различни варианта на песента в изпъление на томи еманюел, както и с ноти и таблатури на оригинала на артър смит

 

не видях някъде да са със защитени авторски права(нотите, разбира се :greenangel: ), така че ако някой има желание - мога да ги постна

 

т.е. така като се замисля - не мога :D не знам къде да ги кача, трябва да ми дадете мейл да изпращам :yahoo:

 

 

бтв мислих, че няма някой, който да не го е чувал, ама явно... :)

 

 

поздрави

 

\/

 

 

ДАВАЙ ДАВАЙ ДАВАЙ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз казвам "давайте мейл", ти ми казваш "давай, давай, давай"...

няма значение

 

http://p2pbg.com/index.php?page=torrents

 

торентът все още е на първа страница, втори или трети в списъка, казва се guitar boogie rar

 

трябва да спомена, че съм гледал съдържанието на файловете за по една секунда, така че ако искате - погледнете първо варианта на ултрамега, щом той казва, че му звучи достоверен

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе според мен "ваденето" няма да е толкова проблем, колкото бързината и пулсацията , особено за такива като мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.