Jump to content
Българският форум за музиканти

Характерно тоноизвличане - или колко по-важни са пръстите


yotzzo

Recommended Posts

Имам цяла школа за слап на китара, Никифена беше ми я пратил преди време. Така свири китарния брат на Wooten - Реджи. Не ме зарибява супер много, но е интересен и неизлишен похват! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Един малък трик, в стил Стиви Рей Вон (и не само), обяснен супер нагледно в това уроче:

 

 

За мен всъщност покрай тази тема откритието за сега е бендване с 2 или 3 пръста на струната :D Винаги съм тренирал само един пръст да ми е достатъчен и не съм се замислял че още един или два на струната могат да ми помогнат да го подсиля - нищо че идеята на урока е по-друга :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми беше приятно да прочета и изгледам работите по темата. Браво за градивната тема. За да не всявам спам само искам да обърна внимание за невероятната динамика , в рамките дори на един такт...абе "GRANDE"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа. Много добра тема. Звукоизвличането е много важно. Ето ви още един Red House. Един любим китарист прави кавър на друг любим китарист :)

http://www.youtube.com/watch?v=XXYjEMTQRm0...feature=related

 

Задълбахме на тема блус май,защо ли?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един малък трик, в стил Стиви Рей Вон (и не само), обяснен супер нагледно в това уроче:

 

 

За мен всъщност покрай тази тема откритието за сега е бендване с 2 или 3 пръста на струната :D Винаги съм тренирал само един пръст да ми е достатъчен и не съм се замислял че още един или два на струната могат да ми помогнат да го подсиля - нищо че идеята на урока е по-друга :)

 

като ти прочетох поста, първата ми реакция беше да се учудя безкрайно много, но после всъщност малко ти завидях - аз си бендвам с два или три пръста, но питай ме сега като ми се налага да правя бенд с един пръст(примерно с първи и нямам време да сменям позицията за бенд с повече пръсти) и как се потя и се ругая за мързела :) така че много добре си се учил според мен

 

по темата - браво на всички, които допринасят за развитието и(и най-вече на тези като мен, които допринасят главно с похвали :D), много интересно и полезно ми беше да гледам споделените клипчета ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да ама сега открих, че с 2 пръста + видгам още един тон бенд ^_^ Доста ми помага, при положение че свиря с 11-ки в стандартен строй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви се, четете темата, недейте само пуска безразборно, за да остане що-годе прегледна.

 

Горния линк го има още във втория пост на темата.

 

А колкото до въпроса защо ли така само блус в тази тема, за ориентация може да служи заглавието, може би ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И за да излезем извъм блуса, пускам линк към едно изпълнение на Ейдриън Белю. Вярно, че използва ефекти, но има интересни неща в пипането. Според мен си струва да се чуе и види. Аз се размазвам от кеф като го слушам тоя човек! :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като явно няма да се задържим само в блуза прекръствам темата. Сега очаквам лавина от примери за звукоизвличане в различните стилове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една темичка, която постнах преди ебем-ти-време, смятам, че е горе-доле в контекста на темата:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=43375

 

едит: в общи линии най-важният цитат от всичките тия клипчета е:

"what you really should do is turn off this viedo right now and go listen to B.B. king play"

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mark Knopfler Master Class part 1

Mark Knopfler Master Class part 2

Mark Knopfler Master Class part 3

 

Повярвайте ми, заслужава си да се изгледат с внимание, казват се доста полезни неща.

 

П.П.Завиждам на тези три момчета за възможноста да почерпят познания от този невероятен човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се казва master class явно и те са невероятни по същество и са си заслужили да са там...не е като да са спечелили участие в някоя смс игра :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно количество години ми беше много криво, че не ми се удава блуса много. През цялото време се чудех какво, мамка му, ми липсва. И в един момент просто го усетих. Не ми е ясно как стана, но разбрах как се свири блус:

 

Взимаш която и да е китара, настройваш я по някакъв познат начин и започваш да се държиш с нея като с капризна любовница - докосвай я нежно, гъделичкай я, шепни и, ощипи я, ползвай играчки (ботълнек например), целуни я, викни и, скарай се с нея и после я обичай пак...

Никой не може да те научи как да обичаш една капризна жена - можеш да се научиш единствено сам, и то само тогава, когато си я усетил наистина...

 

Блуса е нещо, което трябва да се изживее, а не да се смята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.