Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно височината на струните :)


jorko123

Recommended Posts

Не точно в една равнина, защото ако тремолото е по-високо или по-ниско от равнината на тялото, ножовете няма да са в една равнина, а в успоредна равнина с тялото. Проста стереометрия - само уточнявам :godbless: Това, разбира се, няма никакво значение относно перпендикулярността на ножовете спрямо stud-четата, така че не е важно. Има значение за разстоянието на струните до прагчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Лелейй ще разсипеш китарата докато се научиш да я сетъпваш :greenangel:

 

Няма страшно.

 

значи от свободна до пето, шесто прагче бръзденето идва от от нисък НЪТ. дори и да нямаш бръздене сваляй нъта докато не усетиш че бръзди (бръжди се тая) при малко по силна атака.

в средата до 12-13то прагче идва от прав гриф, това означава че трябва да изкривиш тръс рода. (нивото трябва да е някъде около -0.3 до 1мм) зависи колко екшън ти трябва и каква ти е атаката)

Останалото нагоре е от Бридж.

 

Флойд-а (тремоло) със или без флоат трябва да е успоредно на тялото ти до последният милиметър, така се разпределя напрежението равномерно и шанса да се разтройва се намаля до номиналните стойности.

 

След всичкото това нещо, правиш интонация на китарата за съответният строй и си готов.

 

Има информация във форума и за интониране колкото искаш.

 

Optional.

Според зависи в какъв строй ще свириш, дебелината на струните ти трябва да покрива напрежение около 80Н. Така ще се избебне момента с ахармонията при ниските строеве. Като Си примерно. За целта ти трябва стринг калколатор.

 

Успех и пиши ако има нещо неясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде на бас, че няма да я разсипе. Що всеки си мисли, че от 2 врътвания на шиша китарата става за буклука, освен това и недобре настроен флойд може да държи перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този тънък гриф трябва да се презастраховаш, няколко пъти. Поне с такова впечатление съм останал за ИБанец, че правят тънки грифове. А и не ми се струва че той е наясно със всички особености и опасности, та дай да си върти на воля.

 

А каква ти е файдата да настройваш бридж като флойда ти е хлопнал нагоре.

 

Може да се държи добре, но това е индивудуално аз говоря мащабно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите, но мисля да си я заведа на майстор - най правилно ми се струва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след като ти оправи китарата, го накарай да ти обясни как да си я настройваш.

 

Тъй като утре може да ти се наложи и строй да сменяш и на ново трябва да я водиш на майстор.

 

Пък и тя системно трябва да си се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

А не си ли се замислял че може да има вероятност (понеже свириш със сравнително тънки струни), да натискаш с дясната ръка малко по силно от колкото е необходимо?Ако едвам докосваш струните с дясната и лявата ръка,пак ли така браждят? Може проблема да не е в китарата или поне не само в китарата. Пробвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2/64" над 12 праг за "лоу-екшън" (това е "абсолютния минимум")

 

3/64" е "нормален екшън"

 

4/64" е "твърд екшън"

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това в мм какво ще рече? :)

Аз не знам къв е тоя зор да смъквате струните,за "бендване" само пречи,ако китарата ви е твърда ниските струни я правят по-мека,да,но и една идея отпускане на тръсрода има същия ефект...Ма тука става сложно,щото грифа требе да е като конец прав и тръсрода не се бара :)

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че за много нисък екшън е необходимо грифа да няма никакви проблеми(усуквания), както и самите прагчета да са идеално подравнени. Също е необходима честа поддръжка, за да може прагчетата винаги да са изравнени, понеже рядко на всяко прагче се свири еднакво много и се получават по-ниски и по-високи прагчета от самото свирене.

 

ПС: всъщност, кое е правилно усуквания или осуквания?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.