Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся лютиер, който рисува


ljbomir

Recommended Posts

Здравейте,

някой може ли да ми даде контакти (ако трябва на лично) на някой лютиер.

Искам да си оправя китарата защото е леко обелена на едно място, апък много си я харесвам.

Освен това ми се иска да си изрисувам нещо готино, засега съм замислил дракон на грифа.

Аз нямам никакви точки, моят гриф е абсолютно чист и съответно предразполага,

само че се притеснявам да не се изтрие рисунката от потта и т.н.

 

Та ако някой може да ми даде контакти на някой добър лютиер ще му бъда благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рисунка на грифа О.о . За пръв път чувам аз за такова нещо , изуми ме . Виж има инлеи които се вкопават в фретборд-а , но рисунка според мен е абсолютно изключено да остане там (дори не мога да си представя как ще се изрисува дървото , защото е доста поресто) ... просто ще и е*** майката на 2-та седмица. за тялото няма проблеми , мисля , че повечето лютиери ще се справят , но за грифа ще са седефени (пластмасови - по-евтини) инлеи . Няма как .

Редактирано от carnalsoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рисунка на грифа ????!! Не, човек забрави - мисля, че само инлеи можеш да си сложиш. Ето виж http://cgi.ebay.com/Birds-WS-Fret-Markers-...=item2303c5b3ed

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това ми се иска да си изрисувам нещо готино, засега съм замислил дракон на грифа.

 

Предполагам, отзад на грифа....

Потърси в подфорум "Изработка и ремонт" една тема на съфоръмника Nevermore.

Там има координати и картинки.

Има и тема на liquid_death, както и още 1-2 там.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите наистина е опасно да се боядисва грифа, отказах се от тази идея.

Въпросните инлеи които ми предложихте много ме заинтригуваха. Даже се спрях на модел

 

http://cgi.ebay.com/Tree-Of-Life-WS-Fret-M...2303c98b34#shId

 

Ще ме светнете ли къде се продават в България (което малко ме съмнява ) и как се слагат. Това вид ваденки ли са ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм лютиер но ето ти идея: инлей в който различните цветове за различен слой пластмаса,т.е. правиш рисунката в една пластмасова "дъска" от няколко цвята пластмаса за различнтие цветове и тфа го режеш за инлей. Звучи ми направимо. А инак по добрия вариант е просто един едноцветен инлей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър лютер има в София, кв. Овча Купел - Емилиян Лалев http://sites.google.com/site/aurelliaguitars

Работи много съвестно, цените му са ниски, рисува добре.

В момента не е в България, ще си бъде тук началото на декември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.