Jump to content
Българският форум за музиканти

Някои да е поръчвал китара от САЩ?


twisted into form

Recommended Posts

Здравейте, имам желание да си купя китара от САЩ ! Не знам точно какви мита и такси има?Даите съвет как най безболезнено може да стане една таква покупка?

Благодаря предварително :lol:

Редактирано от twisted into form
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти съм си поръчвал от САЩ и един път от Япония и всеки от трите пъти съм очарован,а не разочарован.Иначе с парите около 25 % отгоре,но ако поръчваш в долари пак си на далавера,защото в Европа цените са същите като в САЩ но в евро.

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от фирмата. Например в РФ Jackson Ke3 Kelly е 1032 лв. А в щатите доскоро беше 999 - 1199$.

 

Само да вметна - моят съвет е да поръчаш експресна поща EMS. Ще платиш 10 - 20$ повече, но ще стигне за 5 - 7 дни, а не обичайните 2 - 3 седмици.

Освен това по-добре се разбери с пощенските служители да им платиш 50% от ДДС + мито за да не те разкарват. Иначе ще висиш едно 2 часа и ще платиш два пъти повече пари.

Като се замисли човек, това е доста обирджийска държава. :thumbdown:

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко, което съм чувал (не съм поръчвал лично) и на което съм ставал свидетел от много близо, поръчката от САЩ се описва с една дума: набутвация. Ти си знаеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Питали един циганин - Абе,бате,ти бел леп със сирене ял ли си?- Отговаря:Ааа не съм,ама брат ми е гледал един как е ял.-Та и нашата работа така.То ако си си балъче навсякъде ще се набуташ.По мое мнение особено ако поръчваш от реномиран онлайн магазин с опция за връщане в 7-30 дневен срок,и плащане с Paypal,риска е много малък.Друг е въпроса за "дръвцето и диаманта в пепелта" както го е описал съфорумника TONY.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Питали един циганин - Абе,бате,ти бел леп със сирене ял ли си?- Отговаря:Ааа не съм,ама брат ми е гледал един как е ял.-Та и нашата работа така.То ако си си балъче навсякъде ще се набуташ.По мое мнение особено ако поръчваш от реномиран онлайн магазин с опция за връщане в 7-30 дневен срок,и плащане с Paypal,риска е много малък.Друг е въпроса за "дръвцето и диаманта в пепелта" както го е описал съфорумника TONY.

 

Човека нямаше пари в това, че ще ти вземат парите, а че някой неща излизат на по-евтини цени, ако ги вземеш от тук.

 

А до пича с темата - кажи точно коя китара си решил да взимаш, защото може да се провери дали в БГ я няма по-тънко /говорим си след ДДС-та, мита и т.н. разправий/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-струнна китара? Аз не знам в България дали изобщо внасят такива. Но ще питам, така, че ако не бързаш до 2 - 3 дни мога да ти кажа дали ще се намери китарката. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че сметнах, че китарата с доставка, мито и ддс излиза около 1340 лв., ако я намеря тук, ще гледам да е до 1000 лв.

Което са си 340 лв на аванта.

 

Но ще ти кажа със сигурност до 2 - 3 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.