Jump to content
Българският форум за музиканти

twisted into form

Някои да е поръчвал китара от САЩ?

Recommended Posts

Здравейте, имам желание да си купя китара от САЩ ! Не знам точно какви мита и такси има?Даите съвет как най безболезнено може да стане една таква покупка?

Благодаря предварително :lol:

Редактирано от twisted into form

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето на цената+шипинга сложи 30% отгоре + възможността да останеш разочарован :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти съм си поръчвал от САЩ и един път от Япония и всеки от трите пъти съм очарован,а не разочарован.Иначе с парите около 25 % отгоре,но ако поръчваш в долари пак си на далавера,защото в Европа цените са същите като в САЩ но в евро.

Редактирано от serengeti

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от фирмата. Например в РФ Jackson Ke3 Kelly е 1032 лв. А в щатите доскоро беше 999 - 1199$.

Само да вметна - моят съвет е да поръчаш експресна поща EMS. Ще платиш 10 - 20$ повече, но ще стигне за 5 - 7 дни, а не обичайните 2 - 3 седмици.

Освен това по-добре се разбери с пощенските служители да им платиш 50% от ДДС + мито за да не те разкарват. Иначе ще висиш едно 2 часа и ще платиш два пъти повече пари.

Като се замисли човек, това е доста обирджийска държава. :thumbdown:

Редактирано от horsefucker

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко, което съм чувал (не съм поръчвал лично) и на което съм ставал свидетел от много близо, поръчката от САЩ се описва с една дума: набутвация. Ти си знаеш :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Питали един циганин - Абе,бате,ти бел леп със сирене ял ли си?- Отговаря:Ааа не съм,ама брат ми е гледал един как е ял.-Та и нашата работа така.То ако си си балъче навсякъде ще се набуташ.По мое мнение особено ако поръчваш от реномиран онлайн магазин с опция за връщане в 7-30 дневен срок,и плащане с Paypal,риска е много малък.Друг е въпроса за "дръвцето и диаманта в пепелта" както го е описал съфорумника TONY.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
^Питали един циганин - Абе,бате,ти бел леп със сирене ял ли си?- Отговаря:Ааа не съм,ама брат ми е гледал един как е ял.-Та и нашата работа така.То ако си си балъче навсякъде ще се набуташ.По мое мнение особено ако поръчваш от реномиран онлайн магазин с опция за връщане в 7-30 дневен срок,и плащане с Paypal,риска е много малък.Друг е въпроса за "дръвцето и диаманта в пепелта" както го е описал съфорумника TONY.

Човека нямаше пари в това, че ще ти вземат парите, а че някой неща излизат на по-евтини цени, ако ги вземеш от тук.

А до пича с темата - кажи точно коя китара си решил да взимаш, защото може да се провери дали в БГ я няма по-тънко /говорим си след ДДС-та, мита и т.н. разправий/.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти свинщината. Тва ако го вземеш, искам да го пипна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-струнна китара? Аз не знам в България дали изобщо внасят такива. Но ще питам, така, че ако не бързаш до 2 - 3 дни мога да ти кажа дали ще се намери китарката. :icon_shithappens:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си вземеш поне 9-струнна, че докато дойде от САЩ и вече няма да е на мода... :icon_shithappens:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че сметнах, че китарата с доставка, мито и ддс излиза около 1340 лв., ако я намеря тук, ще гледам да е до 1000 лв.

Което са си 340 лв на аванта.

Но ще ти кажа със сигурност до 2 - 3 дни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.