Към съдържанието

Снимка

Музикални филми - за банди, музиканти и въобще :)

• Please log in to reply
376 отговора на тази тема

#16 Steve_Vai

Steve_Vai

шаман

• newbies
  • PipPipPipPipPip
  • 1492 Мнения:
  • Инструмент:6-string thing

Публикувано 13 март 2005 - 17:41

е, сега... B)

Ама ако трябва да му пиша медиа-критика (типично по журналистически) бих казал: "Филм-портрет на една епоха. Разказ за свободата на ума и духа. Който е уловил докосванията до книгите на Карлос Кастанеда - честито! За останалите остава невероятно сценично присъствие и историята. А тя е достатъчна, за да се влюбим в Смъртта и музиката по начина, избран от Краля Гущер..."

Много красив филм. Ако сте гледали и мейкинга, там казват доста интересни детайлчета, които могат да се забележат с внимателно гледане. :)

#17 jFog

jFog

lost in translation

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2532 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 13 март 2005 - 23:13

има и един леко тъпичък американски филм "Freaky Friday" за некфа женска групичка, от "тийнейджърските" е, ама за отмора става.... или поне вокалистката :headbang:

не бе що да е тъпичък :headbang:Комедийка е и е доста добра ако питаш мен.Дету майката си смени тялото с дъщерята нали... че да не се бъркам само..Аи песните са свежи там особенно конкурсната..като и почна солото щях да се насера от смях честно.Мен ме изкефи тоя макар че съм го гледал отдавна....

Джейсън Х .. не е по темата много ама има няколко песни размазващи:godbless:
ако не беше филма нямаше да ги чуя може би никога или поне не на време...може би
B.C.Rich Hasta la victoria siempre

#18 assoass

assoass

Фолкмагесник

• Members
  • PipPipPipPip
  • 906 Мнения:
  • Инструмент:MusicMan, Warwick

Публикувано 13 март 2005 - 23:18

Определено песните са свежарски! Пък и доста биха се харесали на някой подрастващ пънкар :godbless:
"Музиката не се обяснява, тя може само да се усеща" - Теодосий Спасов

#19 bulby

bulby

Мъждукащ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2027 Мнения:
  • Инструмент:strings

Публикувано 14 март 2005 - 00:42

Леле хора, как може да пропускате Almost Famous (Почти Известни) ? Това сигурно е най-свежият филм за рок бандите от 70те !

Задължително си го намерете и го гледайте !

#20 chacho

chacho

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 235 Мнения:
  • Инструмент:Ibanez RG505BK

Публикувано 14 март 2005 - 21:00

незнам за almost famous, ама много сериозен пропуск се отбележи тука- Филмът е Shine и просто няма конкуренция. btw, аз се си мислех че тоя пич е умрял (айде да не му е уроки), а той още си джитка и прай концерти и записва cd-та. даже ако ми останат 50 евро излишни ше ида да го слушам, наблизо ми е :godbless:
Mr. Garrison: "Okay. Now, let's try to get an answer from someone who's not a complete retard...anyone?"

#21 James Hetfield

James Hetfield

Човек с една мечта по-малко (АААААЛИУЯ)

• newbies
  • PipPipPip
  • 469 Мнения:
  • Инструмент: Китарник

Публикувано 15 март 2005 - 01:43

A Year And A Half In The Life Of Metallica
Airheads
School Of Rock

Качеството на звука зависи от китарата, ефектите, усилвателите и на-вече от задкитарното устройство!

#22 AXE

AXE

Dream Chaser

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3565 Мнения:
  • Инструмент:Брадва

Публикувано 30 март 2005 - 13:34

Shock 'em Dead c Michael Angelo на китарите и Traci Lords на... хуя?!? :)

Хохохо
Кой си има вече Shock 'em Dead :) :D ;) (тва последното човече е с очила за кино, дето ги раздават по американските кина :green: ) Заредил съм бирата в хладилника, запасявам се с достатъчно Зайо Байо( :green: ) и една мацка като се навие( :D ) ще го зяпаме и ще дам ревю <_<
"Just plug in and rock like Slash.......if you're Slash!"

#23 fracture

fracture

почитател

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1201 Мнения:
  • Инструмент:5 струнна дъска

Публикувано 30 март 2005 - 13:42

"The songs remains the same" - аз си го имам за филм
имаше eдин унгарски филм (от комунистическо време)- "Плешивото куче" - xexe, баси заглавието, обаче филма беше мноо' як
Ши коре соре муфа.

#24 Mandalay

Mandalay

homo ludens

• Members
  • PipPipPipPip
  • 754 Мнения:
  • Инструмент:Вокал, Китара

Публикувано 31 март 2005 - 10:36

"Оркестър без име" брои ли се? КУЛТ, КУЛТ, КУЛТ!!!!

Иначе последно гледах в арената "Фантома от Операта"
Направо се разбих от кеф на ариите. Има много атмосфера във филма, цялата пищност на костюмите... хореографията е страхотна, фантома изглежда наистина отблъскващо и още доста малки подробности, които правят филма доста добър според мен. Единственото, което малко... как да кажа... не ме кефи.. е самият сюжет. Леко е повърхностен. Е, това си е мое мнение, кой съм аз, че да съдя една световна класика, като Фантома. :(

#25 kitaratapesho

kitaratapesho

unknown artist

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2273 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 31 март 2005 - 10:48

Bandwagoon - филма за цирковите маймуни е любим

Червената цигулка

Легендата за пианиста - 1900 (изключителен филм, гледах го отново вчера)
Блясък - споменахте го вече , но е уникален

Соленото езеро - не е точно музикантски ама става (главния герой е бивш тромпетист)

Пилето - за феномена Чарли Паркър (тежък филм, но хубав)

Раунд Миднайт - за Телониъс Мънк мисля,че беше

Барабаниста (не го препоръчвам, а и го бяхте споменали )

ами това е за сега
има и една цяла поредица филми за джаз музиканти но те са биографични и не мисля, че ще се прояви интерес към тях.
Музикално студио SoulStation.bg - уроци по китара, видео-уроци по Skype с преподаватели от чужбина, джаз и блус уъркшоп, теоретични курсове

#26 Topsun

Topsun

Producer©

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2402 Мнения:
  • Инструмент:пиано

Публикувано 31 март 2005 - 10:52

пешо,все яки филми каза.единствено барабаниста не съм гледал,но щом казваш,няма и да го гледам:(

#27 kitaratapesho

kitaratapesho

unknown artist

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2273 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 31 март 2005 - 10:55

барабаниста - мое мнение - добродушно християнско американско тинейджърско филмче, с обща идея - доброто срещу злото. по-добре екшън си вземи поне да има пуцане и секс. не че е толкова лошо филмчето, размотават се ноти из него, ала-бала, става дума за един колежански оркестър дето свири по мачовете. и барабаниста дето е много талантлив, ама не може ноти да чете и е страшен слухар ама искат от него да свири по ноти. драма голяма ! <_<
Музикално студио SoulStation.bg - уроци по китара, видео-уроци по Skype с преподаватели от чужбина, джаз и блус уъркшоп, теоретични курсове

#28 Topsun

Topsun

Producer©

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2402 Мнения:
  • Инструмент:пиано

Публикувано 31 март 2005 - 11:19

аз съм го гледал!сега се сетих...верно колежанска поста<_<

#29 Snowwhite

Snowwhite

Имбецил

• newbies
  • PipPipPipPipPip
  • 1267 Мнения:
  • Инструмент:Китари,пиано,глас,цигулка

Публикувано 31 март 2005 - 14:01

"Пианистът" е един добър филм - на мен поне са ми омръзнали хилядите интерпретации на тема "World War II" - преекспонирана е толкова, че ми се повръща чак.Но този филм и "Животът е прекрасен"(на Бенини) са страхотни в това отношение!И понеже става дума за музикални филми(макар и не чак толкова :) - има много красиви песни в тях, не повече) да си кажа настолните :

"Белое солнце пустины" и "Кукушка".

:headbang: Да живее славянското кино, зеленобултичестата бира и акустичните 'струменти :)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Няма по-лесно от това да живееш в приказка-просто отваряш широко очи и сънуваш на воля!!!

. . . .Добрият музикант получава достатъчно пари от изявите си пред отбрана публика. Най-добрият музикант получава достатъчно удовлетворение и от изявите си пред клошар...

#30 Rotten Body Landslide

Rotten Body Landslide

1st rule,I RULE

• newbies
  • PipPipPip
  • 320 Мнения:
  • Инструмент:Jackson JS30 King V

Публикувано 31 март 2005 - 16:47

We Sold Our Sols for Rock`n Row само един път сам го гледал на ВХС и мно ми хареса ама немога го намеря никаде ф нет-а

Този пост е редактиран от Thrash Till Death: 31 март 2005 - 16:57

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни