Jump to content
Българският форум за музиканти

fLiSk

Музикални филми - за банди, музиканти и въобще :)

Recommended Posts

На мен най-много ми допада този, свеж и трогателен. Нещо по-различно от това, което сме свикнали да гледаме. Събрал магията на танцът и музиката, а историята е смислена и много вдъхновяваща

Eric Clapton: Life in 12 Bars (2017)

• Like 1

MV5BMjE3MDQ0MTA3M15BMl5BanBnXkFtZTgwMDMw

Лейди Гага и Брадли Купър

Edited by bmo
  • Like 1

Ако случайно сте пропуснали тези два филма, си заслужават гледането. Даже ми се видяха късички, можеше и още да ги развиват тези образи. 

• Like 1
  • Thanks 1

Не съм разгледал назад  дали някой го е публикувал вече, но аз  със закъснение откривам документалния филм посветен на  сиатълската вълна и гръндж музиката - HYPE!
220px-Hype!_FilmPoster.jpeg

• Like 2

Svengali - гледах го около нова година.

Тогава не запомних името, днес го даваха пак по кабелната и вече го споделям.

• Like 1

Baby Thomas  е постнал плакт, аз ще сложа и трейлър. 

Филма е култов. Снощи го гледах по Синемакс2. ( ако имате опция връщане назад и не Вие е страх от Финландски блек, взимате една финландска водка и енджой)

Комедия и метъл - блек метъл от Финландия (по техни думи Symphonic Postapocaliptic Reindeer Grinding Hrist-aubising, Extrem war, Pegan, Fennoscandian Metal). Става дума за една една гаражна банда ( свирят на тавана) и естествено момчетата от нея мечтаят за голямата сцена

• Like 3

Posted (edited)

След страхотният Heavy trip, миналата събота гледах пак филм за блек метъла - Lords of Chaos.

Става дума за Мейхем, които се водят за основоположници на норвежкият блек.

Бандата наистина прави страхотен блек метъл (тази седмица излушах първият им култов албум от 94-та (година след като Варг убива Еронимус, и двамата свирят в албума) и най-новият от 2019-та), но филма е гаден. Тя историята покрай групата не е читава,

но както казват и от самата група, филма е направен от една гледна точка и е наблегнато на това да бъде гаден.

Не съжалявам, че го изгледах, но няма да го повторя.

А Хиви трип, с кеф бих го гледал и трети път....

Just a reminder for people who complain about their band's drama: >Lead Singer kills himself. >Lead Guitarist makes a necklace out of dead Singer's skull fragments for the Drummer. >Bassist planned to murder Lead Guitarist, but instead leaves band in disgust. >Replacement Bassist later stabs Lead Guitarist to death. >New Bassist goes to jail, along with Rhythm Guitarist as an accomplice in Lead Guitarist's murder.

Edited by TONY
  • Like 1

Гледах лятото RocketMan, което е полу-биографичен филм за Елтън Джон. Интересното е че самият Елтън Джон е съблюдавал правенето на филма. Макар да не е история от начало до край (хайде не до край, че странно звучи - жив и здрав да е Елтън!), филмът е добре направен, интересен е, има много музика, а Елтън Джон е една от живите легенда на съвременната музика: