Jump to content
Българският форум за музиканти

fLiSk

Музикални филми - за банди, музиканти и въобще :)

Recommended Posts

Може би са написани по няколко пъти но ето пак за да не се забравят..

Rock Star

Tenacious D The Pick of Destiny

Crossroads

• Like 1

Аз наскоро гледах Across the Universe - мюзикъл по Бийтълс. Принципно мразя мюзикъли, поне това в което се превърнаха, но това си го бива. Историята е сериозна, направен е добре филма, действието се развива май към втората половина на 60-те...

Също така са използвани доста символи на онази епоха, просто няма как да не ти направи впечатление китариста как бие на Хендрикс - като държание (и това че е черен, но да не изляза расист) и не само, певицата как бие на Джанис... такива неща. Иначе 90% от героите имат имена от песни на Бийтълс.

Песните също са направени доста яко. Някои бият на тийнейджърска лудост, но като се има предвид че говорим за първите албуми на Бийтълс това е окей. Други са страшни - тежката женска версия на Helter Skelter и разбира се просто феноменалното, уникално и незабравимо изпълнение на A day in the life от Jeff Beck (той отдавна я свири тази песен, сега просто я е записал студийно за филма, даже спечели Грами за това си изпълнение).

Абе, на фенове на Бийтълс, че и не само, определено ще се хареса филма.

Мисля, че не го видях в тази тема: Reverb - много добър филм :)

Вчера пуснаха филма "Sound City" на Dave Grohl   в Аризона, някои хора  вече успяха да го гледат и ми казаха, че е "Amazing movie..."!  Надявам се, скоро да премине и по нашите географски паралели и меридиани... :)

• Like 5

Чакаме го с интерес, но това че в США са го гледали не ни е много от полза... :P

• Like 1

I am already downloading  it....

Некой фейк ша е, 99%... :(

И при мен май е такъв...rar е, което навява на тази мисъл...

УРА! имам вече .mkv , 3,43GB !!!

Филмът е страхотен. Учебник за истински звук и музициране. Никакъв мастеринг, чист аналогов, музикантски feeling...

Няма нищо общо със сегашното вриво време...

Това събитие ми вдъхна живот тази вечер.

Edited by Parni_Valjak
  • Like 6

^ ... как ме загризка любопитството, ако не успея да го открия тези дни, ще ти дойда на гости. :D

• Like 1

Хубав е филма - показва две страни на нещата

- колко труд и технологии за времето си е коствал записа на парчетата, които всички знаем

и

- че ако не се нагаждаш обективно с модерните технологии и като цяло с времето, в което живееш, в крайна сметка загиваш. :)

Edited by 7thString

Пет пари не давам за "незагиналите" олигофрени!!!

Това, че оцеляват некачествените е грешка... 

Ако това е бъдещето не го искам. Точка!

Няколко пъти гледам филма и не мога да се нарадвам на звук, музика, ЛИЧНОСТИ... И ДУХ! Истински човешки дух. Това, което безкрайно липсва в съвременниците ни. Липсва ни доброта, уважение,чувство. А музиката без чувство, просто не е музика, не е изкуство!

• Like 1

Абсолютно съгласен. Но и абсолютно съм несъгласен да се обвинява технологичния напредък затова, че хората масово затъпяват :) Както в една друга сфера казват - не убива оръжието, а човека, който го държи :)

Хора, няма ли някой да сподели впечатлението си от SOUND CITY?

На колкото хора го пусках, всичките са зашемЕтени...

Дайте един разбор да направим, мисля, че ще е полезен за всички от форума.

Дори си мисля за отделна тема, посветена на филма?

От преди няколко дена съм го дръпнал, ами все с други работи се занимавам и не съм го гледал още.