Jump to content
Българският форум за музиканти

fLiSk

Музикални филми - за банди, музиканти и въобще :)

Recommended Posts

е, сега... B)

Ама ако трябва да му пиша медиа-критика (типично по журналистически) бих казал: "Филм-портрет на една епоха. Разказ за свободата на ума и духа. Който е уловил докосванията до книгите на Карлос Кастанеда - честито! За останалите остава невероятно сценично присъствие и историята. А тя е достатъчна, за да се влюбим в Смъртта и музиката по начина, избран от Краля Гущер..."

Много красив филм. Ако сте гледали и мейкинга, там казват доста интересни детайлчета, които могат да се забележат с внимателно гледане. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
има и един леко тъпичък американски филм "Freaky Friday" за некфа женска групичка, от "тийнейджърските" е, ама за отмора става.... или поне вокалистката :headbang:

не бе що да е тъпичък :headbang:Комедийка е и е доста добра ако питаш мен.Дету майката си смени тялото с дъщерята нали... че да не се бъркам само..Аи песните са свежи там особенно конкурсната..като и почна солото щях да се насера от смях честно.Мен ме изкефи тоя макар че съм го гледал отдавна....

Джейсън Х .. не е по темата много ама има няколко песни размазващи:godbless:

ако не беше филма нямаше да ги чуя може би никога или поне не на време...може би

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено песните са свежарски! Пък и доста биха се харесали на някой подрастващ пънкар :godbless:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле хора, как може да пропускате Almost Famous (Почти Известни) ? Това сигурно е най-свежият филм за рок бандите от 70те !

Задължително си го намерете и го гледайте !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам за almost famous, ама много сериозен пропуск се отбележи тука- Филмът е Shine и просто няма конкуренция. btw, аз се си мислех че тоя пич е умрял (айде да не му е уроки), а той още си джитка и прай концерти и записва cd-та. даже ако ми останат 50 евро излишни ше ида да го слушам, наблизо ми е :godbless:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A Year And A Half In The Life Of Metallica

Airheads

School Of Rock

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Shock 'em Dead c Michael Angelo на китарите и Traci Lords на... хуя?!? :)

Хохохо

Кой си има вече Shock 'em Dead :):D;) (тва последното човече е с очила за кино, дето ги раздават по американските кина :green: ) Заредил съм бирата в хладилника, запасявам се с достатъчно Зайо Байо( :green: ) и една мацка като се навие( :D ) ще го зяпаме и ще дам ревю <_<

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"The songs remains the same" - аз си го имам за филм

имаше eдин унгарски филм (от комунистическо време)- "Плешивото куче" - xexe, баси заглавието, обаче филма беше мноо' як

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Оркестър без име" брои ли се? КУЛТ, КУЛТ, КУЛТ!!!!

Иначе последно гледах в арената "Фантома от Операта"

Направо се разбих от кеф на ариите. Има много атмосфера във филма, цялата пищност на костюмите... хореографията е страхотна, фантома изглежда наистина отблъскващо и още доста малки подробности, които правят филма доста добър според мен. Единственото, което малко... как да кажа... не ме кефи.. е самият сюжет. Леко е повърхностен. Е, това си е мое мнение, кой съм аз, че да съдя една световна класика, като Фантома. :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bandwagoon - филма за цирковите маймуни е любим

Червената цигулка

Легендата за пианиста - 1900 (изключителен филм, гледах го отново вчера)

Блясък - споменахте го вече , но е уникален

Соленото езеро - не е точно музикантски ама става (главния герой е бивш тромпетист)

Пилето - за феномена Чарли Паркър (тежък филм, но хубав)

Раунд Миднайт - за Телониъс Мънк мисля,че беше

Барабаниста (не го препоръчвам, а и го бяхте споменали )

ами това е за сега

има и една цяла поредица филми за джаз музиканти но те са биографични и не мисля, че ще се прояви интерес към тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пешо,все яки филми каза.единствено барабаниста не съм гледал,но щом казваш,няма и да го гледам:(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

барабаниста - мое мнение - добродушно християнско американско тинейджърско филмче, с обща идея - доброто срещу злото. по-добре екшън си вземи поне да има пуцане и секс. не че е толкова лошо филмчето, размотават се ноти из него, ала-бала, става дума за един колежански оркестър дето свири по мачовете. и барабаниста дето е много талантлив, ама не може ноти да чете и е страшен слухар ама искат от него да свири по ноти. драма голяма ! <_>

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм го гледал!сега се сетих...верно колежанска поста<_<

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Пианистът" е един добър филм - на мен поне са ми омръзнали хилядите интерпретации на тема "World War II" - преекспонирана е толкова, че ми се повръща чак.Но този филм и "Животът е прекрасен"(на Бенини) са страхотни в това отношение!И понеже става дума за музикални филми(макар и не чак толкова :) - има много красиви песни в тях, не повече) да си кажа настолните :

"Белое солнце пустины" и "Кукушка".

:headbang: Да живее славянското кино, зеленобултичестата бира и акустичните 'струменти :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

We Sold Our Sols for Rock`n Row само един път сам го гледал на ВХС и мно ми хареса ама немога го намеря никаде ф нет-а

Редактирано от Thrash Till Death

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.