Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара до 1000 лв.


rosso

Recommended Posts

Здравейте.

Нов съм във форума, но от известно време го разглеждам доста подробно и въпреки това не намирам точното нещо, което ме интересува. Знам, че всяка втора тема тук е "Препоръчайте ми китара" или нещо от сорта, но използвах търсачката (многократно) и все още не намирам задоволителни отговори. Просто моите изисквания са доста конкретни, та затова реших да пусна нова тема (и изобщо да се регистрирам).

 

И така...

Свиря от няколко години и бих казал, че съм на средно-ниско ниво. Имам китара тип Stratocaster (на някаква корейска фирмичка "Cupid"), но вече съм посъбрал около 1000 лв., които съм решил да изхарча за нещо по-качествено.

 

Търся електрическа китара до 1000-1100 лева (МОЖЕ И ВТОРА УПОТРЕБА, но да е от София, за да мога да я пробвам), с която да си свиря вкъщи основно метъл сола (по-конкретно ала Металика) и която да отговаря на следните изисквания:

 

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО:

-Стандартна форма Stratocaster или нещо близко до нея

-Два humbucker-a (bridge и neck, но БЕЗ среден pickup) - не съм сигурен дали предпочитам активни или пасивни (Вие ми кажете:icon_shithappens:)

-Floyd-Rose двупосочно тремоло

 

ПО ВЪЗМОЖНОСТ:

-neck through body

-без pick guard

-черен цвят

 

Общо взето това е всичко. Няма значение дали има 22 или 24 прагчета, но ако грифът й е с размерите на стратокастърския, с който съм свикнал ще е по-добре. От тип на дървото не разбирам много - бих бил доволен, ако ме насочите към нещо.

Знам, че доста китари отговарят на тези изисквания (например някои Ibanez S-модели, някои ЕSP-та, Jackson и много други), но се надявам да ми препоръчате нещо от собствен опит. Общо взето се стремя към по-тежък и по-качествен звук в сравнение с моята китарка (която е с три единични pickup-а и струва нова 250 лева) и максимално изчистен външен вид (идеалът ми за външен вид е Ibanez S520 EX).

 

П.С.:От София съм и не искам да си купувам китара от Интернет, която да не съм пипнал.

 

Благодаря на всички предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Fender на старо, слагаш пикгард с хъмбъкери.

-Разни Jackson/Ibanez/Cort/Washburn/Blade/Hamer.. и др. :icon_shithappens:

Сам разбираш, че разнообразието е голямо..

Разходи се из магазините, виж слецификации от нета, чуй, пробвай...

 

Виж и какво се предлага в купувам-продавам, защото не всичко, което може да ти препоръчаме, го има.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че си написал че искаш флойд роуз,бих ти препоръчал едни Framus Diablo който се продава тук в форума за тези пари е направо подарък,хващам се на бас че един ден ще ми благодариш ако я купиш.Аз лично съжалявам че в момента нямам толкова пари,защото напоследък се охарчих,а и празници идват,иначе я грабвах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж Ibanez RG420 мился, че много добре ще ти легне на ръката.

Пък и попада точно в ценовите ти граници.

Вярно, че има разни шарки, но определено си заслужава поне да я пробваш.

 

поздрави и успех в избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-neck through body

-без pick guard

-черен цвят

Един познат си купи наскоро такава. Пробвах я и ми хареса много. Ако не ти харесат адаптерите ги сменяш

и забиваш 1000-ката.

Говоря за китара на старо. Ibanez RGT42-Това е твоята китара.Нек-тру, тяло махагон, гриф-орех.

3.jpg

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам тази китара:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...rt=#entry489339

Китарата е с нов рефрет при К.Димитров от Н. Загора,напълно обновена, с пушпул на двата хъмбъкера, с флойд на Шалер, подходяща за всеки стил. Намира се във Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2911005876_md.png

Не е нек тру, има я и черна.

аз я имам тая в черния вариант - идеална е - 964лв от xxxx

в динакорд има LTD което е нек тру за същите пари само на мен не ми хареса чв е с обърната глава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Тва не е обърната глава. Eто това dx10d.jpg

е обърната глава /reverse headstock/. На DK2M си е стандартната Jackson-ска глава.

 

По темата:

До 1100 лв особено на старо избора е нечовешки голям. Да не говорим със страт форма. Ако свириш жица е по-добре да са активни адаптерите, т.е. EMG или Seymour Duncan Blackouts. Tия двете марки адаптери са най-популярни. Може в нета да разцъкаш да видиш модели, също така по магазините виж, защото за 1100 лв може доста добра китарка да земеш.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за коментарите.

Сега и аз да кажа нещо (ще отговарям на всеки пост подред):

1) Знам, че изборът на пазара е огромен и затова пуснах темата, за да ми препоръчате нещо от личен опит, изпробван инструмент така да се каже.

2) Franus Diablo-то го видях, но не е това, което търся.

3) Този Ibanez RG420 го знам, проверил съм го и мисля, че го има на разположение в xxxx. Той обаче е една от по-ниско бюджетните китари с флойд на Ibanez и това ме притеснява. Все пак като отида до xxxx ще го погледна по-обстойно.

4) Ibanez RGT42 - това ме заинтригува. Само, че в Music Center Ikonomov го няма в ценовата листа и ще трябва да звънна да проверя дали имат този модел изобщо, за да го пипна. Твоят приятел откъде го е намерил втора ръка - от Интернет или не?

5) Jackson-а много добре го знам. Това е единият модел, за който се чудех. Ако може да напишеш още един два реда лични впечатления за него.

6) S520EX - в България цената е около 1300 лева. За този модел четох, че няма никаква разлика с S320 (освен няколко козметични разлики и около 200-300 лева отгоре). Това дали е вярно?

7) Тази китара е от Варна... Доста ми е далече иначе изглежда супер, а освен това си е японска. Само да те питам този модел оригинлният бридж позлатен ли беше?

8) В Динакорд имаше едно ESP-LTD, май беше М401. Само че цената и беше почти 1400 лева. Струва ли си да дам 1400 лева за китара, която е LTD (поправете ме ако бъркам, но LTD за ЕSP не е ли нещо като Squire за Fender)?

9) Много ли голяма разлика ще усетя между активни и пасивни pickup-и при положение, че кубето ми не е кой знае какво?

 

Почти всички от изброените китари са с тяло от alder(елша) и гриф от maple(клен). Не е ли по-добре да потърся нещо с махагоново тяло и палисандров гриф (например Ibanez S серията)?

Редактирано от rosso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4) Ibanez RGT42 - това ме заинтригува

Тази китара стигна до България чрез мен, пиши ми лична да ти кажа подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно материала на тялото... зависи какъв звук търсиш. Ако търсиш плътен топъл тон махагона е твоето дърво. Ако искаш "резачка" - има различни варианти. Разгледай този линк:

 

http://www.warmoth.com/Guitar/Bodies/Optio...oodOptions.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.