Jump to content
Българският форум за музиканти

Дърво или адаптери


SLASH588

Recommended Posts

За съжаление подобни клипчета не показват именно най-важните разлики между китарите, една от които е състейна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Състейн е задържането на звука след като удариш с перцето.

Редактирано от ianev_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е толкова и до състейна,добра бройка на Винтидж примерно също има дълъг тон,но Гибсън (и по-старите плътни,и по-новите модели с камери в тялото) звучи като акустична китара (без усилвател),всеки тон в акорда се чува без замазвания и балансирано,с една дума "пее".

Ако дървото/резонанса на инструмента е добър по-добрите адаптери помагат да му излезне душата както трябва,но на скапан инструмент никакви адаптери не помагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера слагах двоен адаптер на един Factor strat.Китарата все още си звучи като шкаф със струни,но "озвучена" от двоен адаптер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите + дървесината. Поразгледай темите за различните видове дървесина и влиянието върху звука от китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме че отскоро не бях влизал

Сега се чудя защото Винтиджа го няма в БГ и няма как да го чуя и тн и тн

Затова обмислям отново да се по огледам някои би ли препоръчал китари до 600лв(ако си заслужава може и малко повече) която да я има на наша земя - става въпрос за лес паул ,СГ или Теле музиката както съм написал Guns n roses

и някои блусарски парчета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах скоро един Cort LP в същия прайс рейндж около 550 лв,с лепен гриф,Duncan Design адаптери,дървото несъм сигурен но мисля,че е махагон.За тези китари съм чувал добри отзиви и според мен си струва да ги пробваш /тази я гледах в Пловдив,но предполагам и в София се предлагат/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бистрим материала и адаптерите тук, някой попадал ли е на RGT42DX/DMX (или нещо от "семейството"), но със сменени адаптери (с нещо читаво, СД или Димарцио да кажем)?

Интересно ми е каква комбинация би се получила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах скоро един Cort LP в същия прайс рейндж около 550 лв,с лепен гриф,Duncan Design адаптери,дървото несъм сигурен но мисля,че е махагон.За тези китари съм чувал добри отзиви и според мен си струва да ги пробваш /тази я гледах в Пловдив,но предполагам и в София се предлагат/.

Ми София неме интересува защото съм от Пловдив кажи в кои магазинк (вероятно в коичев)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.