Jump to content
Българският форум за музиканти

Дърво или адаптери


SLASH588

Recommended Posts

Здравеите,въпросът ми е кое има по-голямо влияние дървесината или адаптерите ?

От скоро гледам 2 китари едната е Vintage V100 vs Esp EC-100qm

Vintigа е от махагон и фламе явор(различно кои модел) и сет нек което е типично за един лес паул но има адптери Лилксон което не е толкова зле но немогат да се сравняват с ЕМГ на ЕСП но за съжеление е от агатис (което не ми говори много освне че четох че е ниско бюджетно)

Може ли някои да ми изясни коя китара е по-добра за тази музика :

-Blues

http://www.youtube.com/watch?v=E9VhD4SccSE- Hard rock

http://www.youtube.com/watch?v=AA5plyEdABk - Clasic rock

- Metal

http://www.youtube.com/watch?v=X69LfQ5sR34 - Punk (с по-малка важност)

бтв не ми е първата китара

:)

Редактирано от SLASH588
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... ако този модел на LTD е от агатис, по-добре винтидж, но задължително да му смениш адаптерите.

Точно Уилкинсъните, които им слагат са си по-скоро от злетата....

 

ПС: не съм чувал това ESP как звучи....

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм а ако се заменят с някакви горе долу 100 лв дватат по-добър ли ще е звукът защото колкото да ми се иска няма да мога да взема два дънкана

 

да не правя спам ще допиша тук :

А какво им има на Уилксоните?

доколкото съм чувал са по- мътни (каквото и да означава това)

Редактирано от SLASH588
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен определено дървото и конструкцията са много по-важно. Китарата трябва да звучи добре без да е включена. Имай предвид че все пак махагон не значи качествена китара - това е от дърветата при които различните талпи звучат много различно, а при по-бюджетните китари не съдират да подбират материал, т.е аз в тая ситуация бих взел Винтидж-а, но след като чуя няколко китари от същата серия и си избера най-готината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяна на адаптерите на Винтиджа бих препоръчал само ако смяташ да свириш як метъл на нея или шред-мастърски истории. Уилкинсън адапторите не че са зле, по-скоро да насочени към друг тип звук, а т.е. по-винтидж, блусарско и меко звучене. Аз като един неверник преди време опровергах по-горното си изказване като записаха доста брутален звук от същата китара и адаптери в В-настройка и през яка хай-гейн симулация. Но все пак всичко е въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За така зададен въпрос - отговорът ми е - "Адаптерите можеш да ги смениш - дървото - не"

 

От друга страна - много зависи как звучи това LTD с тоя агатис, сравнен с "махагона" на Винтидж-а/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Точно...ако къщата ти е направена идиотски не ПВЦ, ами и титаниева дограма да й сложиш пак ще си е същата гадна къща ;)

Тъй че взимай Винтиджа :cheers2:

Между другото Уилкинсъните хич не са толкова зле, колкото ги изкарват всички. Е, бриджа е малко слабичък за метълски изстъпления, обаче нека е супер приятен и честно казано е единствената причина да търся пасивен вариант за бридж, а да не съм сложил направо ЕМГ...

А точно тия ЛТД-та са малко странни, щото грифа им е с много остри ъгли и за мен лично е неудобен...

 

Въобще...ако не държиш на главата да има що-годе познат надпис давай с Винтиджа :hysterical:

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Уилкинсъните хич не са толкова зле, колкото ги изкарват всички. Е, бриджа е малко слабичък за метълски изстъпления, обаче нека е супер приятен и честно казано е единствената причина да търся пасивен вариант за бридж, а да не съм сложил направо ЕМГ...

 

Не мога да се съглася за адаптерите, с които идва Винтиджа. На тези адаптери им липсва всякаква яснота. Може би са подходящи за някои неща, но не мисля, че притежават нещо, което не можеш да направиш, намалявайки тона на китарата, с други адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бриджа ок.

 

Ама защо ти е да слагаш други адаптери и с тона да имитираш това, което си изхвърлил? :punk_guitar: Пък и в крайна сметка какво точно се иска от един нек адаптер?

 

Между другото без капачки нещата са доста по-добре, отколкото със. Може би затова имаш крайно негативни впечатления към тях :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите на на Винтидж ЛП китарите (говоря за тах, защото само такива съм пробвал), сравнени с други, нормални такива ( СД, Димарцио, Гибсън и тн) , са зле. Липсва им дефиниция, звучат мътно и като такива са особено неподходящи, за китара от тип ЛП. Това е съвсем нормално, като се има предвид цената им, както и тази на китарите , с които идват. Винтидж са приятни китари ( ако умерим бройка, която звучи и няма дефекти ) и според мен си струват ъпгрейда, ако нямаме намерение скоро да сменяме цялата китара.

 

Заедно с адаптерите е хубаво да се сменят и потовете, и те не струват особено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vintigа е от махагон и фламе явор(различно кои модел) и сет нек което е типично за един лес паул
Някои са от махагон,други-от кво намерят,затова не е зле да се види,което важи за сънбърст моделите (с прозрачен лак),нямат топ от явор като на Гибсън-флейма е 1 мм дебел,залепен върху тялото за красота и да лъжат децата.Ако уцелиш бройка има мн.добре звучащи,но не с тия адаптери.

Всъщност по темата-дървото е най-важно-ако не "пее" без да е включена - не става..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъммм...

Като си избирах хубава китара задължително преслушвах всички, които пробвах без усилвател първоначално, за да им чуя натуралния звук. Тия, дето си звучаха зле "на голо дърво" си звучаха не кой-знае как и през усилвателя в повечето случаи, НО - имаше едно брутално изключение (поне аз само на едно попаднах)

 

В случая - RG2250Z звучеше ужасно "unplugged", и много, много добре през усилвателя. :) От своя страна, за сравнение RG320DXFM AM звучеше еднакво зле и включена и изключена (пробвах ги на едно и също място, в един и същи ден).

 

Та, тази действителна случка ме навежда на мисълта, че понякога адапторите могат да "спасяват" лошото натурално звучене на инструмента. :singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.