Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам проблем


batkirk

Recommended Posts

От една седмица на насам , звукът на най-тънката ми струна трепти . И се чудя от кво е , от самата струна ли или от адаптерите. Пробвах всичко - навивах , развивах , надигах магаренцето , свалях го И ПАК СЕ чува с яко трептене ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. От стари струни.

2. От прекалено вдигнати адаптери.

Китарата си я купих чисто нова през август месец , не мога да знам колко са стари струните ..

Апък тва за прекалено вдгинати адаптери нещо не можах да го разбера ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O, и от август не си ги сменял?!?

Значи са МНОГО стари! Сменяй ги всеки месец максимум.

За адаптерите - ако ги доближиш много до струните, магнитното поле започва да ги дърпа твърде силно.

Нали отстрани на рамките или на плочката/пикгарда има винтчета, с които могат да се вдигат и свалят адапторите...

Като натиснеш струните на последното прагче, струните трябва да са на не по-малко от 2 до 3мм от адаптерите.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O, и от август не си ги сменял?!?

Значи са МНОГО стари! Сменяй ги всеки месец максимум.

За адаптерите - ако ги доближиш много до струните, магнитното поле започва да ги дърпа твърде силно.

Нали отстрани на рамлите или на плочката/пикгарда има винтчета, с които могат да се вдигат и свалят адапторите...

мерси много :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако не знаеш как да си настроиш височината на адаптерите, влизаш в youtube и пишеш adjusting pickups heights и си ти човекът :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени струните и после ако няма промяна промени височината на адаптерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O, и от август не си ги сменял?!?

Значи са МНОГО стари! Сменяй ги всеки месец максимум.

За адаптерите - ако ги доближиш много до струните, магнитното поле започва да ги дърпа твърде силно.

Нали отстрани на рамките или на плочката/пикгарда има винтчета, с които могат да се вдигат и свалят адапторите...

Като натиснеш струните на последното прагче, струните трябва да са на не по-малко от 2 до 3мм от адаптерите.

 

Е, човека може да ги почиства редовно.... Аз един път издържах 7 месеца с едни обикновени осмици на Ърни Боу и бяха много добре до 6-тия месец..... 7-мия започна да става ад :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И аз така (Д`Адрио), ама имай предвид, че често струните на инструментите в магазина не мога да минат за нови - какъвто може би е случая на колегата.

А и след първия месец качеството на звука дапа драстично - и комплекта е на "доизживяване".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, човека може да ги почиства редовно.... Аз един път издържах 7 месеца с едни обикновени осмици на Ърни Боу и бяха много добре до 6-тия месец..... 7-мия започна да става ад :greenangel:

 

Мазането и чистенето помага само за забавяне на корозията, но не и за механичното износване и умората на материала.

Оптималното свирене на струните е в часове, не в месеци.

Това не може да се промени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи и според зависи и пак зависи!

Имам приятел, на който не му се потят ръцете. Сменя струни минимум на 6 мес. до 1 година.

А свири на китарата си поне 4-5 часа на ден. :icon_shithappens: Ползва струни Ротовайб.

Свиренето върху ''сухи'' грифове му е голям проблем.

Имам и приятел, който, когато пипне струни за по 5 мин., те потъмняват.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да не свириш на китарата след три седмици струните се износват и напрежението им се изменя и това се отразява на тона.

 

Така, че свириш не свириш струните се сменят на 3 седмици. Ако забавиш корозията може и 4та да издържиш.

 

Интонация на китара, налгаса на тръс род, адаптери, нът и бридж се прави само с нови струни!!!

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, това с бързото амортизиране на струните е добре известно на повечето хора тук, обаче смятам че не трябва да се изпада чак в такива крайности при определянето на сроковете за тяхното пълноценно използване.

 

Така, че свириш не свириш струните се сменят на 3 седмици. Ако забавиш корозията може и 4та да издържиш.

 

Моите ги сменям два/три пъти годишно с малки изключения определени от по-специални случай.

Не се ръководя от икономия - винаги си имам един/два нови комплекта в наличност.

 

Интонация на китара, налгаса на тръс род, адаптери, нът и бридж се прави само с нови струни!!!

 

Съгласен - това е един от специалните случай, за които споменах, но с уговорката че инотация се прави, не с нови струни на 5 минути, а с нови струни на 5 часа, от обясними съображения.

 

:icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.