Jump to content
Българският форум за музиканти

Line 6 Ux2 срещу M-audio Fast Track


yellow nEuphoria

Recommended Posts

Вземи си някоя карта на M-AUDIO с инструментален(китарен вход) а не да грешиш както направих аз, като си взех M-AUDIO 1010LT, помислих си че с толкова много входове ще мога да записвам китари, ама нямам такъв вход всичките са линейни чинчове и има два канона за мик, за китара няма вход, но сега вече има такива карти на M-AUDIO, питай Black Bird каква е неговата карта, за примерна комфигурация, каквато той би си направил това е: M-audio FireWire Solo

кабел за китара хубва поне 30 лв

и firewire 400 карта с TI Texas Eletronics чип сет да сложиш в компа

BELKIN разклонител

магазин Домко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами точно това е че нова такава карта не ни е по силите тази нова е около 1000лвл а я намерихме втора употреба на значително по-ниска цена, а попринцип нали Евтим каза че не би трябвало да има проблем с един Di Box? Иначе за това се бяхме спряли преди на лайн 6-то защото има инструментални входове.

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не прочетох цялата тема, но исках да отговоря на колегата в жълто за шума. Предполагам, това което са ти обяснили е, че Тоунпорта симулира освен амповете,също така и педалчета и едно от тях е нойз-гейт. Не съм запознат с М-аудио продуктите, но според мен UX-2 се държи еднакво добре и като саунд карта и като амп-симулатор с предимството че двете неща са в едно и направени да работят заедно, докато при другия хардуер/софтуер предполагам ще се наложи някакво нагаждане едно към друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си мисля. А иначе лайн 6 намират ли се в България? Yellow nEuphoria многото записи които пускатe с каква карта са?

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О супер от про-техника пазарувам с 7% намаление. Само че в ценовата листа на лайн 6 в сайта на про-техника няма никави звукови карти :)

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блогодаря! Иначе като гледам нещата вървят лъм line6 само дано да го има в България че не ми се занимава с томан ;)

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко цифри:сигнал/шум при м-аудиото-100дб,лайн6/о,чудо- и той 100дб/т.е. няма разлика,а този който ти е казал че м-аудиото е ташак е ясно за какво пледира...И пак малко цифри:лайн6 от томан+под фарм-199$?!?Това е под 350лв ,нали?...

Човек явно си бил заблуден, цените в томан са в ЕВРО, а не долари! Така че става над 350 ... нали?

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е имал предвид някой от по-малките модели :icon_shithappens:

 

Но действително UX2 в Про техника беше май 370 или нещо от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е някакво сравнение на две неравностойни неща. Нека автора на темата да каже той по какво ги сравнява за да може някой да му даде адекватен отговор. Аз имам KB37 и изобщо по нищо не мога да го сравня с този модел на М-аудио нитто с Делта 1010 (каквато съм имал). Ако си отговориш на въпроса "кие е най-важното з амен в една звукова карта" ще стигнеш до отговор амного лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи.. Шефе :) Аз ги сравнявам като две машинки които служат за запис на китари. Но тази по-скъпата е + софтуер с който няма да работя, а и цената е по-висока, М-Аудио ще взема, имат еднакви показатели "уш" -100 dB сигнал/шум. Аз точно затова искам такава машинка, защото Delta 1010LT няма китарен вход и направих темата, защото ми се отвори възможност да си взема едно от двете... От това по-добре не мога да обесня :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето, че сам си отговаряш на въпроса :) и без да сравняваш нивата на шум като не ти трябва софт и искаш да е по-тънко - има само едно такова :dance:

 

Айде и после драсни нещо да чуем с новата карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво не е наред на Ux2-to, че ние се интересуваме от нея?

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.