Jump to content
Българският форум за музиканти

Сглоби си Мак


soundcare

Recommended Posts

До автора и всички, които се интересуват и/или ги мързи да четат: ето едно доста подробно
как става всъщност Хакинтош хавата. :girl_witch:

 

Темата не е как да си качим ОСХ на компа(хакинтош),а как ди си сглобим мак,като УСПЕШНА хардуерна конфигурация....пък качването лесно.

 

Не знам,но до края на другият месец(махимум) мисля да си слгобя един мак.Писах тук-там за съвет и в крайна сметка замислям следното:

 

Дъно GA-EX58-UD5

Процесора няма нужда от линк - Intel core i7 920

Видео Nvidia 9800 gtx

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО някакво EFIX у-во но още не съм избрал точно какво

И нещо от типа на 3 x 2GB DDR3 Рам.

Тази конфигурация ми я препоръча човек,който я ползва и е доволен от нея.....Като се разчетох из форумите е доста вървежна......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Изгледах доста и четох доста.

Независимо кой във какво и на кого вярва или не вярва.

В повечето случаи не става дума само за марка или модел

без значение дали е хардуер или сотфуер ,а за опит и

правилен подбор,конфигуриране и оптимизиране.

А също и на избор и на сигурност във възможностите на

наличния ни хардуер и сотфуер.

Ако не си сигурен че системата ти е добра то

едва ще си готов да екпериментираш,да записваш и

обработваш аудио.Много ми хареса отговора на хлапето

от клипа на втория линк:

5та минута

Цитат с превод

`ако мислиш че ще стане-ще стане, ако мислиш че ще работи при теб-ще работи`

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=towsRMdlEz4

 

Замислете се : все пак музика не се прави от вчера.

Най-великите музиканти не са знаели какво е компютър и дали въобще

може да се използва за музика.И са работили с наличния им инструментариум

като са постигали достатъчно добри резултати.

Затова не бива да се спекулира със имена и марки като:АМД с/у ИНТЕЛ , УИН с/у МАК

CAKEWALK vs. CUBASE vs. LOGIC vs. PRO-TOOLS vs. ...

,M-AUDIO vs. BEHRINGER vs. TASCAM vs. etc...... и тн и тн....

Първо всеки си има любима марка ,собствен бюджет, собствени нужди

а и да не забравяме че човек със времето привиква до такава степен със

наличните си хардуер и сотфуер че после е невъзможно или много трудно да

се приспособи към друго ,независимо от качеството му,дали е по добро или не е.

Като най-пресен пример се сещам за ламповите усилватели.

Така че кой каквото и да ви казва най-правилното е да вярваш във

себе си,във възможностите си и в тези на хардуера и софтуера

,на преценката си и на ушите си за да отсъдиш кое е

красиво,качествено,скъпо,ефтино,стойностно за теб и ще ти свърши ли работа именно

за твойте нужди.Знам че звучи малко налудничаво и психо-фанатично-екзорсистки ,но

е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Наскоро чух,че вече е било възможно да си инсталираме и мак ос.Някой пробвал ли е?Иии,как стоят нещата,ако може да ми обясни,че много съм се надъхал,то в нета има няква информация ама нещо е много объркано пък е и на инглиш,и дали става на всички лаптопи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тегава работа. Не става на всички лаптопи. Не всичко работи. Без английски не виждам как ще се справиш.

Цъкай тук да четеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Тия дни ще пусна тема как да се сглоби хакитош, с i7 & 6GB ram. Само за сега се 4удя каква дъно да е. Ако някой е подкарал на Х58, моля да сподели кой модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да превръщам темата в ПЦ/Мак война, но нека макаджиите помислят и кажат - на какво отдавате тази си ваша мания по Мак? Тази магия "Мак"? Добре, не ви ли дразнят куп неща? Куп недомислици, претенциозен имидж и най-вече презентациите на самия Джобс? Работя на служебен iМас 24" 2.8GHz Intel 2 Core Duo, 4GB RAM от 2г. В началото бях много впечатлен, най-вече от дизайна и безумния монитор :) но лека полека нещата започнаха да се променят. Установих че работя значително по-бавно под Mac OS, няма жизненоважни за бързината функции като cut например, всички прозорци летят навсякъде и се скриват, mighty mouse мишката е супер-бъгав уред, постоянно цъка десен бутон вместо ляв (пробвано е с различни мишки), да не говорим за безумната идея до скоро пък да няма изобщо десен бутон, скрол-топченцето се скапва на първия месец, колкото и да нагласям опциите за скорост, все ми е бавна и същевременно не нацелвам точно нещата които искам да кликна. Сложих си ПЦ мишка и работата заспа. Самият Mac OS има много по-трудни от на WinXP настройки например за мрежа, поща и шерване. Както и настройване на файлове/програми по подразбиране и опции на папките - това е ад. Базовата версия на Quicktime с която идва Мак-а, не чете mpeg2 както и много други компресирани видео файлове, iTunes твърдо не поддържа lossless аудио формати (FLAC, APE и т.н.)... Цъкането на червеното хиксче (обикновено) не затваря програмите, трябва винаги с command+Q или от менюто, за сметка на това има няколко различни вида minimize (command+M, command+H и т.н.)...??? Доста външни програми които човек също често използва, във версиите си за Мас са все още трагедия, като Скайп или u-Torrent (с който все още не можеш да махаш файлове от торента които не желаеш да свалиш). Това не са преки проблеми на самата Мас OS но са косвени :) Като прибавим към дотук изброеното (изпускам още неща със сигурност) и 1.абсурдната ЦЕНА на който и да е продукт на Apple, 2.цената на поддръжката в Apple центровете (почистване на мишка от прах=50лв(!хахахах!) и т.н.), 3.изключително дразнещите самопредставяния на новите продукти, където всяка втора дума е PHENOMENAL или AMAZING, 4.образувалата се група яростни привърженици (не визирам пищещите тук), които демонстративно купуват чинно всеки нов продукт на Apple, "просто заради дизайна или защото е модерно", и гледащи с презрение на всеки който не цъка на Мас, извоювали си заслужено името Apple/Mac fanboys и накрая да спомена и 5. новото творение iPad, което е безполезна електронна баница, която няма нито multitask support, не поддържа adobe flash, няма дори usb портове и за сметка на това е AMAZING и поддържа само американски Apple-ски сайтове за покупка на книги, музика и мултимедия..... стават достатъчно доводи да се поразочаровам от явлението Mac. Още повече че тихомълком някакси, новия Win7 се оказа доста читав, стабилен, бърз и евтин :) Не ме разбирайте погрешно, кефи ме Мас-а, особено като си го понастроих и натаманих да ми е удобен, (изредих само какво не ме кефи и затова се получи негативна серия), но твърдо съм на мнение че е много надценен, определено не е ready out of the box, не ми допада негативната кампания срещу Майкрософт и има голяма доза изкуствен PR и налагане на мода, както и НИЩО, с което превъзхожда Win ПЦ машина (може би само по бързината на зареждане на самата ОС) :)

Редактирано от hed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютни глупости. Само ще ти кажа, че НИЩО не си разбрал от толкова дългата си работа с Мак-а. Или не си отделил минимално количество време и усилия да си нагласиш нещата или да видиш кое какво е.

И понеже ми е писнало да просвещавам народа, смятам да отделя времето си за пълноценно членуване в Сектата. Лек ден и по-малко синкави нюанси с Дограма Седем! :)

 

П.П. Уин има само и единствено 3 (три) по-читаво работещи неща спрямо МакОС: поддръжка на мултисешън за ДВД дискове; ресайза на прозорци от всяка страна; третото го забравих, защото беше съвсем безобидно. Всичко друго е МНОГО по-добре замислено и реализирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ hed:

 

знаеш ли защо тъпия потребител Хамериканец си купува всеки нов мак? Защото за разлика от дограмата, след инсталацията на мак без никакви усилия и главоблъсканици почваш да си ползваш системата за каквото си поискаш и я ползваш години без да се омаже-забави-забИва-настройваш.

 

Лично аз, вместо да имам спокойствието да правя музика, съм преинсталирал през 3 месеца боза, а после 2 дни съм инсталирал и туиквал а резултатът е ето този шитня

 

предпочитам да инстална...всичко да ми върви...(само да добавя МАК не е правен за нас пиратите с компресираните файлове нали така? ) така че повтарям ВСИЧКО от първа необходимост върви без дразнещи съобщения missing codec. пускаш ЛОДЖИК и забравяш че някога си ползвал кубасето или сонареца...

 

каквото и да си говорим МАК е по-стабилен, по-бърз, по-интуитивен. Нормално е да има разлики, с които лесно се свиква след като разбереш, че няма полза от хабенето на нерви по УИН. Проблемът на всеки уин потребител е, че се страхува да цъкне където и да е, защото е свикнал със страха, че нещо ще се осере!!! За това много голяма част не могат да вникнат в МАК средата - именно от СТРАХ да цъкат на воля без нищо да се осере. Не са свикнали да НЕ натискат Apply или Save след всяка настройка ( ако се налага такава)

 

Айде да не изброявам че много дълго ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютни глупости...

:) Не съм и очаквал друго да чуя от макаджия... Виж, наистина не искам да става война Мак/ПЦ - пък и аз наистина нямам нищо против самите макове - както и по-горе съм писал - кефят ме, единствените неща които не ми харесват (освен гореизброените) са тези две: 1. Преекспонирането на това колко по-добър бил Мак-а и 2. Крайните мнения и яростните защити на всяка цена от феновете на марката, като твоето не направи особено изключение :)

 

Поздрави и без лоши чувства :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не става война, просто ще ти кажа:

 

Всеки един изтрещЕл от нерви по УИН става яростен защитник на спокойствието в лицето на МАК!!!

 

Даже ми звучи логично...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е така както казваш... Само не ме вкарвай в ролята на анти-мак, както съм писал, има и за какво да ме кефи. Но примерно аз не се считам за тъп американец и не ме е страх да цъкам и честно казано хич не ми е интуитивен... Иначе това за пиратските файлове не е убедително :cheers2: Apple са много добри в това да изкарват недостатъците на продуктите си като плюсове и признаци на различност и оригиналност, но да не прекаляваме :) Mp3 форматът е много по-пиратски и компресиран от flac/ape, a ако работиш с видео, ще видиш че гигабайтите с некомпресирани .mov-ове не са опция и т.н. Просто както вече казах - ако се хванем сериозно - и на Уин-а ще му извадим кусурите и на Мак-а, проблемът не е дори в това, кой ги има в повече. Проблемът за мен е в горните 2 точки от предния ми пост. Едни се кефят на Уин други на Мак, трети на Линукс, четвърти на Минукс защо само Макаджиите се дерат колко е най-як Мак-а и аха някой да им възрази...? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли хората дето ми разправят че не работели с мак протата да погледнат компа зад този "изрод" и софтуера? и да чуят с кой е работил тоя...

 

това без да се заяждам де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.