Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся съвет за покупка на АМР...


Baby Thomas

Recommended Posts

Carvin Vintage  16/5 W 12" speaker

Legacy-то не е много по-скъпо !

е какви са цените де !? :P

 

и условия

за изплащане

 

и адаптер ево:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Evo e около 100$

иначе вашето спасение за качествени ампове е осигурено от TBI

условието е трудов договор

останалото е в ръцете на кредитния инспектор :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Marshall от MCI Благоевград. Даже може да ти го доставят с куриерска фирма, ако преведеш парите по банков път. Хората там са много коректни. Аз лично си купих Marshall MG 100 DFX от там и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, определено си заслужава да се инвестира в лампов усилвател макар и 30W. За клубна сцена са достатъчни, пък ако му ръгнеш и още говорители или микрофон става още по-добре. Проблемът е,че наистина хубавите са наистина скъпи. Не знам защо, ама за хубава апаратура нещо не съм фен на втората ръка.

 

Има смисъл да вложиш в оборудване много пари само и единствено в два случая:

1. Имаш пари в повече и можеш да си го позволиш, без това да натоварва общото ти финансово положение.

 

2. Свириш с група, правиш сериозни записи и свирите наляво-надясно по концерти, в клубове и т.н.

 

Затова си направи сметката добре и действай!

 

Ще споделя с теб моето положение. Преподавател по испански език съм, свиря с група, имаме поне едно участие месечно по клубове. Имам две китари, процесор и 75W Randall усилвател.

Машинката не е лампова, но е "гъвкава", разнообразна. С нея се вади и Фендерски и Маршалски, че и Меса тон. Говорител - Celestion.

Ако искаш, иди до Фактор в София и го чуй. Струва 620лв.

Можеш да го скиваш и на www.randallamplifiers.com/products/amps/combos/rg75g2.asp

 

Айде, успехи!

Bigjav

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що го набутвате човека с идеята за TUBE AMP след като до колкото разбрах е начинаещ!!! TUBE AMP-а иска поддръжка и е по-претенциозен от SOLID STATE-а. Има достатъчно не лампови или хибридни, които могат да свършат достатъчно добра работа!!! А и няма да се ръси толкова!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз нали това му казвам, да си направи преценка за кво ше му тря

Е казваш го общо взето само ти, за това реших да направя своего рода подкрепа :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре ся, начинаещ! Ако ще се обиждаме... Аз съм чисто и просто пасивно назадващ. По-добре звучи така :D

 

Angry Samoan, колко пари тоя Маршал? Не съм им голям фен, но бих се жертвал. Модела изглежда прекалено хубав, за да е под 500 лв.

 

bigjav, тоя Randall поне на хартия и МР3 изглежда много читав, хареса ми определено!

Колкото до мотивите ми за покупка - просто съм фен. Нито имам пари, нито свиря в група. Мерак!

 

Ако имах много пари или ако ми се инвестираше в наистина ЯК усилвател нямаше да го купувам от БГ. Вече споменах за Меса Енженийринг Ф50, също кефят моделите на Laney, Peavey Classic 30 & 5150 ( :D ) и т.н. Но няма да е тази година...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, де, ясно, ама нали говорехме за BG-то, все пак.

 

Иначе за Randall-а, ако искаш отиваш до муз.маг. Фактор в София и си го слушаш, ако пък го няма случайно, ела в Маската в понеделник (13.12.2004) да го чуеш.

 

:green:

 

Айде, със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tomas, взимаш го ей така да си свириш ли??

Да, защо? Какво имаш предвид? Или ми се чудиш на малкото мозък горе в камбанарията? ;)

 

Фенове, благодаря Ви много за подкрепата, но лошото е, че нямам голяма възможност да дойда да пробвам. Чак от Русе съм. И трябва да си уредя и превоз за насам. Общо взето тактиката е да избера 2-3 модела "на хартия и МР3" и с Ваша помощ, разбира се. Оттам насетне идвам, отивам с парите в магазина, гледам и който хване око. Не мога да тествам на място с мойта си апаратура, така че каквото стане. Точно затова питам хората с повече опит какво би паснало на моите джаджи и най-вече на Меса-та, че съм дал 300+ $ за нея, пък си ме кефи доста.

 

Кажете още няколко сносни модела, които ги има в София, аз ще почета на www.harmony-central.com ревюта, малко демо файлчета от сайтовете и тей...

Миналата година в Динакорд имаше Peavey, които ми харесват на дизайн, а и са име все пак. Другто е Маршалите във Фактор. Сега научих и за тоя Рандал, който ме грабна, макар и не с цената си :godbless: В Джаза има само 2-ра ръка, а прословутия xxxx, колкото и да ме е срам, не го знам къде е. Ще видя на картата :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.