Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся съвет за покупка на АМР...


Baby Thomas

Recommended Posts

Tomas, взимаш го ей така да си свириш ли??

Да, защо? Какво имаш предвид? Или ми се чудиш на малкото мозък горе в камбанарията? :godbless:

Бе я си се кефи! Кво ти дреме :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ха-ха. Определено се развеселих. Стилове звучи добре, но то моето свирене е едно...

 

Дрънкам сяк'ви неща, рок, блус, джангър обичам тук там. Общо взето от всичко по малко. Именно затова обичам "по-versatyle" апаратурите...

 

Нямам възможност да дам много пари в момента, затова ще си търся нещо евтино. Но временните неща по принцип нали са най-трайни, затова не искам да е ултра летва няк'ва.

 

FX Loop ще е супер да има, но май тия модели са по-скъпички, особено ако ще е параллел. Най-вече не ми се иска да "убивам" лампата на входа с изцяло солид-стейт усилвател. Опитвал съм Меса-та в един Парк 15В и беше плачевно, особено като сложихме накрая един Зуум 505 ;)

 

П.П. Нек'во кобо ще е. Глава с отделен спийкър кабинет не става да е. Хем скъпо, хем по-трудно би се продал по-нататък (като взема Ф50 ;) )

Дай сега едно по-едно:

1. Versatile - ами с един предусилвател това е малко трудно в интерес на истината...

2. FX loopa в твоя случай го предлагам, защото по този начин прескачаш предусилвателя на ампа и използваш само крайното стъпало, което е и целта на упражнението (не ти трябва да се оправяш с два предусилвателя, вЕрвай ми :godbless: (или по-добре недей ;)) ). Защото Месата е предусилвател. Паралелен FX loop съвсем не ти трябва в този случай, трябва да е сериен, още повече цената на усилвателите малко зависи точно от това !!! Паралелен се използва в повечето случаи за time-based ефекти като chorus, delay, reverb и с него се дава възможност да се миксва dry сигнала и wet сигнала от ефектите в различно съотношение.

Още повече в този случай получаваш все едно два различни усилвателя - веднъж Месата в ЕФЕКТС ретърна (т.е. крайното стъпало), и втори път самия усилвател с неговия си предусилвател.

3. Не става въпрос за глава въобще. Става въпрос за full-range крайно стъпало, което просто да усили сигнала от предусилвателя + колона - мдам верно ще е леко по-скъпо, ама това е според зависи, какво е стъпалото и колоната.

4. Хвърли един поглед на горепредложените Randall и плюс това на Фендър FM серията, силно подозирам (по това, което чух, когато ги пробвах), че крайните им стъпала са доста добри и подходящи. Земи си Месата отиди на място, ръгни ги в FX return и дай жица (преди тва виж дали случайно ЕФЕКТС луупа не е паралелен, защото тогава не ти върши работа).

5. Меса в Парк15 - хахахахахахаххаха...+Зуум....шшшшшшшшшшшт да не чуе някой от Меса, че ше има самоубийства....

 

успех :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха. Определено се развеселих. Стилове звучи добре, но то моето свирене е едно...

 

Дрънкам сяк'ви неща, рок, блус, джангър обичам тук там. Общо взето от всичко по малко. Именно затова обичам "по-versatyle" апаратурите...

 

Нямам възможност да дам много пари в момента, затова ще си търся нещо евтино. Но временните неща по принцип нали са най-трайни, затова не искам да е ултра летва няк'ва.

 

FX Loop ще е супер да има, но май тия модели са по-скъпички, особено ако ще е параллел. Най-вече не ми се иска да "убивам" лампата на входа с изцяло солид-стейт усилвател. Опитвал съм Меса-та в един Парк 15В и беше плачевно, особено като сложихме накрая един Зуум 505 ;)

 

П.П. Нек'во кобо ще е. Глава с отделен спийкър кабинет не става да е. Хем скъпо, хем по-трудно би се продал по-нататък (като взема Ф50 ;) )

Дай сега едно по-едно:

1. Versatile - ами с един предусилвател това е малко трудно в интерес на истината...

2. FX loopa в твоя случай го предлагам, защото по този начин прескачаш предусилвателя на ампа и използваш само крайното стъпало, което е и целта на упражнението (не ти трябва да се оправяш с два предусилвателя, вЕрвай ми :godbless: (или по-добре недей ;)) ). Защото Месата е предусилвател. Паралелен FX loop съвсем не ти трябва в този случай, трябва да е сериен, още повече цената на усилвателите малко зависи точно от това !!! Паралелен се използва в повечето случаи за time-based ефекти като chorus, delay, reverb и с него се дава възможност да се миксва dry сигнала и wet сигнала от ефектите в различно съотношение.

Още повече в този случай получаваш все едно два различни усилвателя - веднъж Месата в ЕФЕКТС ретърна (т.е. крайното стъпало), и втори път самия усилвател с неговия си предусилвател.

3. Не става въпрос за глава въобще. Става въпрос за full-range крайно стъпало, което просто да усили сигнала от предусилвателя + колона - мдам верно ще е леко по-скъпо, ама това е според зависи, какво е стъпалото и колоната.

4. Хвърли един поглед на горепредложените Randall и плюс това на Фендър FM серията, силно подозирам (по това, което чух, когато ги пробвах), че крайните им стъпала са доста добри и подходящи. Земи си Месата отиди на място, ръгни ги в FX return и дай жица (преди тва виж дали случайно ЕФЕКТС луупа не е паралелен, защото тогава не ти върши работа).

5. Меса в Парк15 - хахахахахахаххаха...+Зуум....шшшшшшшшшшшт да не чуе някой от Меса, че ше има самоубийства....

 

успех :godbless:

Baby Thomas,

по-добро пояснение от това на synchu надали ще получиш!

На твое място бих му благодарил, а после - бегом към магазина! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, synchu, естествено съм много благодарен. Всичките ти мнения са ми много полезни.

От нещата, които си ми писал, виждам, че обяснявам много зле. Това за ФХ лууп-а го знам, но нещо се отплеснах да се правя на много умен :godbless:

Под версатайл имам предвид да има там 2-3 врътки, 2-3 режима, а не просто като педалче БОСС - клик, стръг и туй-то... Да вади различен саунд...

Фулл-рейндж-а с колона не звучи никак зле като опция, но първия вариант е готин именно за това, за да мога хем да ползвам само АМР-а, хем в комплект с Месата и Берито.

А да ти кажа Фендър нещо ме изприщват като заглавие, евтините Пивей-ки не стават ли за нищо? Евтини имам предвид 300-400 лева, забравих им моделите...

 

П.П. Някой по-евтин Рандъл с ФХ Лууп? 75Вата ще троши стъкла безт'ва :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, synchu, естествено съм много благодарен. Всичките ти мнения са ми много полезни.

От нещата, които си ми писал, виждам, че обяснявам много зле. Това за ФХ лууп-а го знам, но нещо се отплеснах да се правя на много умен  ;)

Под версатайл имам предвид да има там 2-3 врътки, 2-3 режима, а не просто като педалче БОСС - клик, стръг и туй-то... Да вади различен саунд...

Фулл-рейндж-а с колона не звучи никак зле като опция, но първия вариант е готин именно за това, за да мога хем да ползвам само АМР-а, хем в комплект с Месата и Берито.

А да ти кажа Фендър нещо ме изприщват като заглавие, евтините Пивей-ки не стават ли за нищо? Евтини имам предвид 300-400 лева, забравих им моделите...

 

П.П. Някой по-евтин Рандъл с ФХ Лууп? 75Вата ще троши стъкла безт'ва  :godbless:

:godbless: хехехе...

оффф...Пак т'ва с марките, питай Angermeans за неговия калкулатор ( ;) ), пардон Елка. Между другото е добра идея да попиташ http://www.promusic.bg/ дали все още нямат от тези усилватели Елка, които са доста добри, въпреки че са световно неизвестни...пък и цената им беше добра (пак питай Angermeans, че съм забравил колко беше).

Нали си имаш уши, мен ? Ако те кефи как звучи, к'во ти пука какво пише?

Ами за Peavey бих ти препоръчал да погледнеш в "Купувам-продавам" (http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=697)- там се продаваше един Бандит, който е доста добър усилвател, има много добро крайно стъпало и ще е (според мен) чудесен вариант, както за свирене само с усилвателя, така и Меса + усилвателя, само дето пише 550лв - ама сигур може да се преговаря. От останалите Пивита мога (аз, а може и други мнения да има)да ти препоръчам само ламповите серии, които са доста скъпи (Peavey Classic 30 - sweeeeeet ! велик просто), XXL ( :green: ) и Wiggy сериите, които пък ги няма в БГ и пак са скъпи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ELKA-та е добра, особено съм доволен от чистия канал, но за съжаление overdrive-а има прекалено малко контроли (Volume, Gain, Presence, Shape), а като цяло има доста басов звук. Тъй че използването на EQ преди preamp-а на усилвателя на мен ми се вижда неизбежно.

С чистия канал нямам този проблем, там има mids, treble, bass и gain (обикновено слагам примерно 7.5 treble, 4 bass, 4 mid, reverb и оттам вече с процесора си разцъквам...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Angermeans, тази ELKA не съм я виждал Ф2Ф, но на снимка и параметри ми се вижда по-голяма летва, отколкото искам да притежавам B)

Май ще трябва да дойда за 2 дена до София да разцъкам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.