Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

^ Не ме интересува колко хора са съгласни с твоето изказване. Ако питаш мен, проблемът е в клиентите, а не в търговците. Как така с мен винаги са се държали коректно, независимо дали съм пазарувал от Динакорд, Фактор, xxxx, или пък от щанда в малкия ЦУМ? Като се държиш като *уй, получаваш *уй - това е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

От къде знаеш как съм се държал с персонала на магазините, винаги съм бил толерантен с тях и съм си говорил нормално. Въпросът е там, че те не искат да ти помогнат и не ги е грижа!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не ме интересува колко хора са съгласни с твоето изказване. Ако питаш мен, проблемът е в клиентите, а не в търговците. Как така с мен винаги са се държали коректно, независимо дали съм пазарувал от Динакорд, Фактор, xxxx, или пък от щанда в малкия ЦУМ? Като се държиш като *уй, получаваш *уй - това е положението.

 

От къде знаеш как съм се държал с персонала на магазините, винаги съм бил толерантен с тях и съм си говорил нормално. Въпросът е там, че те не искат да ти помогнат и не ги е грижа!!!

Пак ти казвам - не зависи от тези в магазина. Явно шефовете им са преценили, че за един човек не си струва да поръчват струни. Това си е тяхна работа, не им бери грижата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е вярно, но и да се правиш на адвокат не си струва. Особено когато проблемът не винаги е само от едната страна, а и все пак клиентът винаги има право.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за Elixir? Имаме си един вид "официален вносител" ;) който е склонен да прави и custom комплекти, аз поне с такова впечатление останах последния път... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

У нас е пълно с ментаци, а ти ми говориш за избор и маркетинг. За Дадарио имаше тема вече. И моите Шектъри дойдоха от щатско със струни, които са много по- добри от предлаганите тук уж от същата марка. Рядко съм доволен от струни, закупени у нас. Затова - купуваш от белите държави и си пазиш нервите, че ще ти трябват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мизерията си е мизерия. Елате да видите к'во става в Пловдив. В xxxx незнам вече от колко месеца търся earny ball или jazzIII, да ама макари. Елементарно е да има поне струни и пера. И в много други мазгазини е така. Поръчат по един размер и като свърши другия месец пак. Ами като си купувах китарата. Е баси обикалянето дето беше. Писна ми да гледам прашасали китари с ръждясали струни и два пръста екшън. Няма какво да ги защитавате, затова няма да имат продажби. Както аз си върша мойта работа съвестно, така трябва всеки да се отнася с това което се е захванал. Ама нейсе, пак макари. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна се доказа че в чужбина е истината.С всичко е така квато държавата такива са и нещата в нея.Ама поне струни да имаше хубави....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SomeoneElse е прав - Бейби Томас рулира!Аз сума време имах проблем да си намеря въобще някакъв 7 стр. комплект и това беше човека,който ми свърши работа!При това многократно и акуратно :) Има опции за къстъм комплекти и мисля,че ако ползвате услугите му ще останете изключително доволни.

По темата-преди около месец в МЦИ Благоевград ме изненадаха,като извадиха отнякъде 7 струнни к-кти Д`Адарио 10-59 :lol: - е,веднага заковах един ;)

 

П.С.Не се сърдете на персонала по магазините - "Рибата се вмирисва от към главата".Естествено,че те носят отговорност да предадат на този,който поръчва и плаща,какво би се търсило,но от там на татък нещата са в чужди ръце.И да - понякога ние самите предизвикваме негативни реакции с държането си в магазините,за това - толерантност! Бил съм от другата страна-за това споделям опит.

 

 

Поздрави,

Рахата

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е там, че с едни струни можеш да изкараш максимум 3 седмици според зависи от човека даже и на две седмици. А ако записваш трябва да ги сменяш максимум на една седмица, при някой даже и на 3-4 дена. Е кажи ми ако имам сесии в студио по 3-4 седмици, кой е този магазин дето ще те снабди? Дори и с Дадарио 9ки няма да могат да те снабдят.

 

Не ми се занимава с Ибей и Томан или да се моля на Визиартс да ми внасят(голямо благодаря за съдействието им), просто искам като влезна в един магазин да имам избор, да ме обслужат като хората и да си щастлив.

А не да ми влизат в излишни обяснения то имаше ама сега няма, не знаем кога ще докарат, да звъниш 5-6 седмици поред по телефона и да ти казват, че нищо не са докарали и си нямат на идея кога и как.

 

Нека собствениците на магазини да влезнат в този форум и да изразят позицията си по въпроса пред хората, не искам да слушам обясненията на продавач консултантите.

 

Динакорд са освободени от длъжност!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Euphoriaburn, може би не си разбрал правилно - Имаме си човек от форума с nickname Baby Thomas, който внася струни Elixir, които са МНОГО издръжливи струни - аз като маниак на тема чисти струни с ясен тон, карам с един комплект по 3 месеца и няма следи от ръжда, потъмняване и т.н., съвсем сериозно и без преувеличение.

 

Но марката настрана - става въпрос, че в голяма част от случаите, в рамките на ден-два имаш струни каквито ти поискаш, които освен това ще ти траят много дълго време. Пиши на Цецо (Baby Thomas) и виж какво ще се разберете. В случая си говорим, че това, дето ти не искаш да го правиш - с поръчките от чужбина и т.н. - вече е направено, ти само трябва да си кажеш и ще си ги получиш на входната врата, ако желаеш :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно струните ще отбележа ,че последнит път когато си търсих струни (няма да казвам къде),

като казах ,че искам 10-ки за 7 струнна китара ме изгледаха като теле и ми отговарят :

- За какво са ти 10-ки ? вземи си 9-ки толкова дебели за какво са ти ?

аз :

- Трябват ми по-дебели понеже свиря бемолно (макар и до ден днешен се чудя ,защо изобщо му обеснявах )

продавача :

- Е по-добре си вземи струни за бас !

При което наистина ми подаде комплект за 5 струннен бас !!! ТУК вече неможах да повярвам това истина ли е ? OMFG

Беше достойно за Господари на Ефира ! ... Продавача беше супер сериозен (не се е.аваше с мен за струните) искаше да ми даде за бас подяволите !!!

И така ... струни няма , компетентност още по-малко , ей за т'ва вече нищо няма да си купя от "музикалните магазини"

Особенно след като вчера си купих перце за 1,10 лв , чаках си рестото 1 минута, а човека ... все едно вече не стоях пред него. Всички сега ще кажат айде ся а 10 ст. Еми 10 ама 10 ,омръзнало ми е от такива тъпотии , защото ако ида с 90 ст. няма да ми продадат перцето нали ... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особенно след като вчера си купих перце за 1,10 лв , чаках си рестото 1 минута, а човека ... все едно вече не стоях пред него. Всички сега ще кажат айде ся а 10 ст. Еми 10 ама 10 ,омръзнало ми е от такива тъпотии , защото ако ида с 90 ст. няма да ми продадат перцето нали ... :godbless:

 

Ако това е истина говори много зле за обслужването в магазина. xxxx?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chalgasucks, в един от бургаските магазини има един много приятен продавач, дето някой път гони хората от магазина и при разговор между музиканти при споменаването на магазина отговорът най-често е "оня като е там не влизам"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.