Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесори...


Додо

Recommended Posts

Здравейте!

 

Искам да попитам какво ви е мнението за по - старите рак процесори с дигитални мод. ефекти и аналогови дистове, EQ-та и тн. Интересно ми е дали това, че има нещо аналогово в тях ги прави по - поносими, за вас - феновете на настъпикутииките, от останалите процесори?

 

П.П. Не говоря за тези на диджитек, с лампите, а за нещо като Legend например или GP 8 на Roland. Не съм много запознат и именно за това питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че хибридните процесори, които са с аналогов драйв, са за предпочитане в сравнение с изцяло дигиталните, поне на мен ми звучат по-добре.

Такива процесори имаха Zoom.

Аз имам един стар Zoom 9050, който и бъкан с ефекти, но има аналогов драйв и звучи доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги бих предпочел аналогов драйв, но си зависи и какъв е драйва...

Няма златно правило.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Има златно правило :) То е:

 

Слушай с ушите си!

 

Случвало се е (неведнъж) и аналогови кутийки да ме разочароват, и (по-рядко, но се случва) и емулиран звук да ми хареса.

 

Затова майката му е да се чуе - но в никакъв случай някакви съмнителни клипове от YouTube (какъв реализъм на звука очакваме оттам?), нито напудрените семпли от сайтовете на производителите. Само 'натюр' - устройството на живо и с китарата, с която най-много ще се ползва.

 

И не е лошо преди слушането човек да си изясни добре какво точно иска. Не с неопределени понятия като "много як саунд", а конкретно, напр.: "плътен драйв тон с такива и такива среди, такава атака и пр.. като от еди-кой-си албум". Или "такъв и талъв дилей (хорус, фланджър и пр.) като на еди-кой-си китарист в еди-кое-си парче"... Като имаме ясни еталони в главата, почваме прослушването.

 

При богатите възможности на днешните процесори може да ни хареса някой неочакван тон дето не сме търсили - но никога не купувайте импулсивно: ако ги няма еталонните търсени бленди, тази новооткрита (колкото и хубава да е) после все ще ни горчи...

 

На слука!

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.