Jump to content
Българският форум за музиканти

Сола


guitar1

Recommended Posts

А как точно бе помогнало на някого, ако напиша как правя сола? Нещата са твърде комплексни, и не мисля, че могат да се опишат просто така. Освен това, извинявам се, но тук има хора, които боравят с понятия, които не познават особено. Добре би било все пак и да се свири, не само да се учи теория, нали?

дам много си прав на никого няма да помогне...ти го каза индивидуално е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

К'во значи соло... , че сме го пресолили ли? ;)

 

Има музика... к'во е тва соло та соло :happy:

солото е нещо с което си подправяш манджата :pray::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кърк Хамет си свири солта по пентатоника  ;)  аз лично по старинни ладове много готино се получава  :twisted:  ;)

Пентатонично-ориентираните сола да мелодични но са твърде еднообразни. Хмм... тъкмо от това се опитвам да избягам. Но се изисква много опит и знания и усет за да стане.

 

А за Кърк не се очудвам / някой бе казъл че е най-некадърния ученик на Сатриани :P:D:P / Не СЪМ АЗ ДЕ!

 

Всеки свири пентотоники де. Те са първото което научаваш. Въпросът е да стигнеш до "второто" / до което аз не съм хаха! :P /

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка - иде пролет, разхождайте се повече сред природата, пийте бира с приятели, четете хубави книги и свиренето ви неизменно ще се подобри :D

Евала, Пешо :D

Истината се корени на различно място за всеки. Преди време свирех само по мажорната и минорна пентатоника. Толкова ги изчерпих, че почти спрях да свиря. После си наложих да науча добре ладовете (старинните) и нещата се поотвориха. Започнах, както Пещо каза, да "отговарям" на всеки акорд и нещата престанаха да звучат механично. В смисъл - заучаването на определено брой фигурки, фразирането винаги е от помощ, то обогатява и разширява погледа на китариста, но не можем да очакваме, че (както някой беше написал тук) на рокендрол парче можеш да сложиш което си поискаш друго рокендрол соло. Изучаването на структурата на акордите според мен е в основата на доброто солиране. За фразирането Скот Хендерсън е говорил достатъчно във видео уроците си. За различните похвати - Джон Петручи. А както беше казал един приятел, можем цял живот да анализираме композициите и солата на Джими Пейдж, един "старомоден" китарист, когото повечето шредърчета тук може и да са чували, но това няма да ни направи добри колкото Пейдж :) Така че наистина - разходки, музика само когато наистина искаш музика и всичко идва на мястото си. Тъпо е, че ги пише тези неща човек, който доста време не се занимава почти никак, но просто ми беше интересна темата.

успех!

Редактирано от Steve_Vai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Епа според мене трябва да се знаят основните техники за импровизация и да се слушат акордите и ритъма, така че къвто е акорда в тая прогресия да си за да не звучи фалщиво солото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз писах в другата тема но исках да ви питам. Прочетох постовете, но така и не разбрах какво са пентатоники ладове и т.н. Значи аз съм пробвал да си правя соло. И понеже не разбирам много почна го хубаво и после целна някоя нота която не е в гамата на солото, което свиря и става фалшиво. Къде мога да прочета за гамите щото аз имах 1 клипче където имаше мн добре обяснено и казваха че има C, D, E, F, G A, B гами по грифа и те са през определено разстояние. Така че ако може да дадете малко повече разяснение по самия въпрос или линкове където можем да прочетем...

EDIT: Frank Gamble се казва човека, на който е клипа.

 

Мерси предварително. Мисля че това беше горе/долу главния смисъл на темата.

 

 

Поздрави Зиги :beer:

Редактирано от zigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е поправете ме ако греша но това са 1-3 и 5 та степен от акорда......

И просто ти показва кое като хванеш......и коя степен ловиш аджеба :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.