Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптери инфинити


Judas Priest

Recommended Posts

Здравейте!Някой би ли могъл да ми каже нещо важно и интересно за пасивните адаптери Humbucker INF2?Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От пластмаса са и бобиите им са навити от меден проводник.

Имат два реда магнитопроводи, по 6 за всяка бобина.

Магнитът е отдолу, под магнитопроводите, като единият му полюс се допира до 6-те магнитопровода на едната бобина, а другия полюс - до другите 6, на другата бобина.

Цялата конструкция бобини+магнит е фиксирана за метална пластина/подложка, посредством 4 тънки винта, по 2 за всяка бобина. На въпросната пластина са и резбите, в които се навиват болтовете, с които адаптера се захваща за рамката си или пикгарда.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От пластмаса са и бобиите им са навити от меден проводник.

Имат два реда магнитопроводи, по 6 за всяка бобина.

Магнитът е отдолу, под магнитопроводите, като единият му полюс се допира до 6-те магнитопровода на едната бобина, а другия полюс - до другите 6, на другата бобина.

Цялата конструкция бобини+магнит е фиксирана за метална пластина/подложка, посредством 4 тънки винта, по 2 за всяка бобина. На въпросната пластина са и резбите, в които се навиват болтовете, с които адаптера се захваща за рамката си или пикгарда.

Благодаря! А сега нещо би ли могъл да ми кажеш за звука от тях... :)

Редактирано от Judas Priest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблюденията ми са ограничени, но не ми се струва, че има нещо с което осезаемо се отличават като звук.

Може би някой от Ибанец притежателите във форума ще бъде по-полезен с такава информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що дрънках на китара с такива - ок са си! Поне на мен не ми направи впечатление, че са лоши. Естествено винаги има по-добри но там говорим вече за моменти при които търсим нещо строго определено и умеем да чуваме подробности които изискват години слушане или много експерименти с адаптери. Също важен момент е адаптерите на какъв тип китара ще се монтират и какво точно искаме а постигнем. В някои случаи просто искаме да подсилим определен честотен

спектър или да го намалим, всичко зависи според конкретния случай.

Китарата е rgt42dx и въпреки процесора vox-le, включен в комп. уредба, китарата звучеше добре с тия адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с такива , малко са "надути" , ако можеш да ме разбереш...4-ката е много мощен...3-ката си върши мн добра работа за нек...

 

Скоро ще сменям с Димарцио , но тези вършат работа също зависи какво искаш да свириш :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно INF2 е бридж адаптер използван от Ибанец, неговата дружка за нек позицията е INF1. Като цяло на мен лично ми допадат като звук,доста добре са за по-твърди стилове. Това ,което не ми харесва е леко замазан звук при клийн,но това си личи само при по-висок клас апаратури.Както спомена Краси ,при работа с процесори са перфектни.. Прави ми впечетление ,че се държат различно на разлечнете модели китари като конструкция и дърво. Лично на мен повече ми допадат на китари с болт он конструкция,при нек тру ми звучат доста мощно и омазано. Не знам това дали има нещо общо или адаптрите са различни като параметри при различните китари ,но това е от личен опит с моите китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох и аз цяла тема пуснах за тези адаптери и мисля че колеготе се изказаха много обстоятелствено въз основа на наблюденията си , така че виж темата ми на -jororock

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.