Jump to content
Българският форум за музиканти

Кажете адаптери за тежка музика


Arcturus666

Recommended Posts

и аз мислех за EMG-HZ H4 , който обаче е пасивен.От Райзинг Форса ми казаха,че е реплика на активния EMG-81, и май нямало разлика.Де да знам.Проблема е,че не искам да дълбая китарата за батерии.Не знам дали би се събрала в мястото където го има

 

Това което са ти казали съвсем не е вярно, поне според моите наблюдения де.

Имал съм HZ H4 и въобще не ми хареса, след него сложих 81-ца и разликата е в звука е голяма.

За скромния си опит се убедих, че високия аутпут не е гаранция за постигане на добър метъл саунд, а пък да не говорим ако искаш да ползваш такъв пикъп за чист звук без дистове и т.н.

Може да се позаинтересуваш и от пасивни модели като Seymor Duncan JB TB-4 и Bill Lawrence L500XL.

Много е важно как ще си пасне пикъпа и със самия инструмент в който е монтиран, на само къде ще се плъгнеш после.

Най добре погледни какви пикъпи се монтират на китари изработени от материалите от които е изработена и твоята.

Ако се спреш на EMG81, то горните съвети няма да имат такова значение, защото той до някъде обезличава характера на инструмента.

Това си е лично мнение и не бих искал да го налагам на когото и да е.

 

Поздрави,

Христо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тялото на китарата е от липа...предполагам ,че не нищо особено като материал....попаднах на това видео и като ,че ли Дънкана има по-мек и приятен звук...

....иначе адаптера ,който търся не ми трябва за чисти китари...говорех за звука като цяло Редактирано от Arcturus666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично моя съвет е да намериш хора който притежават гореизброените адаптери и да чуеш/пипнеш как обаждат.

 

Примерно аз имам даймбъкер на бриджа може да минеш да го чуеш - но китарата ми е елша а не басууд.

Добър вариант е да събереш 2 китари едната с активни другата с пасивна електроника и да чекнеш коя е твоята бира.

 

Най глупавия метод е на пробата и грешката , купуваш чекваш продаваш , купуваш пак и се набутваш с пари само.

 

Колегите също ти казаха , че е важна и апаратурата , а като гледам тоя бос дистър той е едно средно ниво и дори и да имаш яки адаптери няма да надскочиш нагоре много.

 

Не на псоледно място хиляди пъти е споменавано ,че адаптерите не правят звука те само го преобразуват - ако талпата не звучи и много яки адаптери да сложиш резултата няма да е задоволителен.

 

 

п.с. ако няма кой да ти смени пикапите заповядай аз извършвам този род дейности

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

о,да ясно ми е ,че китарата не ми е от висок клас....просто мисля,че какъвто и адаптер от тези метълските да сложа ще е по-добре от досегашния хъмбъкър INF-4.иначе като се стигне до сменяне ще ти се обадя ако искаш :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах Айбанез подобен на твоя но с други адаптери v7&v8. Смених ги и промяната бе само

в липсата на едно ''кухо'' звучене. То просто изчезна, но като характер и се запази. Не мисля, че ако сложиш

други адаптери ще постигнеш кой-знае какво.

Нищо не ти пречи да пробваш и да прецениш, разбира се, но в никакъв начин това няма да се отрази в посока ''тежък звук''.

Ако можеш да си намериш тези адаптери - пробвай ги! Също мога да предложа и Димарцио Стив сет.

Адаптерите с висок аутпут обикновено водят до по-лоши крайни резултати, които открояват недостатъците на китарата ти. Искам да кажа, че освен подобрение, очаквай и влошаване. Ще изчезне едно, но може да се появи друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе главното е да са от сорта humbucker. Търси обаче по-свестни варианти на Димарцио или EMG. Или ако искаш потърси някой който се занимава да ти оплете едни. Е Евтим преди време връткаше адаптери и ставаха бая свестни, сега не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах Айбанез подобен на твоя но с други адаптери v7&v8. Смених ги и промяната бе само

в липсата на едно ''кухо'' звучене. То просто изчезна, но като характер и се запази. Не мисля, че ако сложиш

други адаптери ще постигнеш кой-знае какво.

Е ве пак V-7 i V-8 са от най-добрите адаптери на Ibanez -не са INF-i. Тук нещата са други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за мненията които дадохте....взех си EMG-81 TW.харесах и Blackout Metal-a ама не го намерих тук.колегата metalhammer ми предложи помощ за монтирането.thx :)

Редактирано от Arcturus666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си измислиш начин да закрепиш батерията във вече съществуващата кухина за електрониката. Не е задължително да се дълбае.

Ако искаш активни адаптери, бих ти препоръчал Сеймор Дъnкан BLACKOUTS. Звучат добре за твоите цели, а са и осезаемо по-безшумни от ЕМГ 81.

Повечето ЕМГ-та имат достатъчно собствен шум за да звучат като шум от касетофон, след като звука мине през сериозен драйв.

 

Да, определено Blackout-ите са много силни. Смятам да си сложа такива на китарката. Няма да сбъркаш с тях.

Ако държиш на пасивни Dimarzio X2N е як, ама много бучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да бучи, да бучи, колко да бучи :). Нали за хъмбъкер говорим все пак..... не мисля, че бучи повече от други пасивни адаптери, а и хъмбъкера така или иначе не е много шумен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той човека вече писа, че си е купил, но аз ще ползвам темата за да направя едно, според мен, важно уточнение.

 

По отношение на активните адаптери, мненията са противоречиви и трябва да се отбележи, че този тон, който те вадят доста се различава от този на един пасивен адаптор (общо погледнато).

Аз например не харесвам звученето на активните адаптери, въпреки че звука който търся/ползвам е hi-gain изкривяване.Звучат ми ... най-малкото странно.

 

Най-общо казано, за хората, които не са запознати с "батериите" (активните адаптери), това че са по-скъпи (пак общо погледнато), не ги прави автоматично по-хубави.Всичко опира до индивидуалното търсене.

 

:girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със Seymour Duncan Full Shred sh-10 .. и съм супер доволен ... има и висок аутпут и страхотен чист звук също ..

 

п.п. сори тъп съм .. вече е късно и ми се спи и чак сега видях че вече си си купил .. пак сори за оф-топика

Редактирано от WaNTeDd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.