Jump to content
Българският форум за музиканти

Кажете адаптери за тежка музика


Arcturus666

Recommended Posts

Китарата ми е Ibanez RG 370 DX със следната конфигурация пикъпи и 5 степенен превключвател

3pc Wizard II neck Basswood body Jumbo frets III bridge IBZ INF3 (H) neck pu IBZ INFS3 (S) mid pu IBZ INF4 (H) bridge pu

 

както казах свиря по-тежка музика,кои адаптери бихте ми препоръчали, като на първо време искам да сменя само този на бриджа.Рядко ползвам другите.

Ако са активни ме интересува дали има вариант без излишно дълбаене .Общо взето искам някакъв масивен,тежък ,но и чист саунд...да не е някаква мазня.

 

 

 

PS:Дали знаете и някой в София ,който разбира от такава електроника за да ми ги смени.Аз сам не се наемам

 

 

Мерси :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bill Lawrence L500XL или Seymour Duncan SH-13 Dimebucker, също опитай EMG-HZ H4, DiMarzio N2H...

Могат да се изредят още куп други. Говорим за пасивни хъмбакъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както разбирам поста ти мисля, че адаптерите няма да направят музиката ти по-тежка.

Аз лично свиря тежко в МИ с алнико адаптери - разбирай със слаб аутпут.

Пък и ти искаш хем да са с голям аутпут, хем да стават и за чисти китари. Малко трудно...

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок...аз не разбирам от електрониката на адаптерите за това събирам мнения...мн ми препоръчват да са активни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай само да изясним нещо! Ти си мислиш, че като сложиш адаптери "за тежка музика" и ще зазвучиш изведнъж като канибъл корпс ли? Не, няма да стане. Моят съвет е да събираш пари за свястна апаратура. Ако вече адаптерите са ти толкова голям приоритет, то вече примери за адаптери имаш. Аз ще добавя и Dimarzio Superdistortion.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж не съм на 15....знам с какво свирят Канибалите за да звучат така....нямам тяхната апаратура но не свиря и с Вермона...не искам да гоня конкретен звук на дадена банда,а и не съм казал това.Просто няма какво да се лъжем....фабричните адаптери на средния клас на Ибанец, като моя не са нищо особено и искам да ги подменя.Друг е въпроса ,че групите които слушаме въобще не си купуват китарите от магазина а са им поръчкови...понеже даде пример с Кенибъл-справка ТУК

Редактирано от Arcturus666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно препоръчвам Dimarzio X2N, адаптер с нечовешки звук и с най-силния аутпут на пазара.

Редактирано от AlexiLaiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз напоследък смених доста адаптри(Dimarzio,Bill Lawrence,Seymour Duncan)и се убедих че аутпута не е всичко.Много зависи какъв ти е целия риг,по добре да инвестираш в усилвател хубав,отколкото да сменяш адаптри и да жулиш на някое кубе 15 вата и т.н.Общо взето мисълта ми е да погледнеш по-комплексно а не само върху pickups.Между другото съм чувал доста брутални звуци излизащи от Вермона,в миналото бяха доста популярни,тъй че това е субективен фактор.

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок...за да стане на всички ясно ето какъв е чейна ми....

 

Ibanez RG 370 DX

Boss CS-3

Boss ML-2 Metal Core

Boss NS-2

Behringer FCV100 Volume/Modulation control pedal

Randall RG 100 SC G2-series, Celestion, 100W

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз мислех за EMG-HZ H4 , който обаче е пасивен.От Райзинг Форса ми казаха,че е реплика на активния EMG-81, и май нямало разлика.Де да знам.Проблема е,че не искам да дълбая китарата за батерии.Не знам дали би се събрала в мястото където го има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си измислиш начин да закрепиш батерията във вече съществуващата кухина за електрониката. Не е задължително да се дълбае.

Ако искаш активни адаптери, бих ти препоръчал Сеймор Дъnкан BLACKOUTS. Звучат добре за твоите цели, а са и осезаемо по-безшумни от ЕМГ 81.

Повечето ЕМГ-та имат достатъчно собствен шум за да звучат като шум от касетофон, след като звука мине през сериозен драйв.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.