Jump to content
Българският форум за музиканти

Charvel Guitars


AngusYoung

Recommended Posts

Случайно разглеждах сайта на "магазина дето не му се споменава името тук" и видях че предлагат няколко модела на въпросната фирма на доста добри цени?Някой да знае нещо?И те ли са си изнесли производството в Китай?Или може би са дъщерна фирма на Фендер?Някой да ме светне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите 80-рски Чарвели, произведени в Япония и оригиналните американски от тази епоха струват. Също и сегашното възобновено производство на Сан Димас са класа, останалите бюджетни изпълнения са на нивото на Скуаер примерно. Дълги години не се произвеждаха инструменти с тази марка.

Основателя Уейн Чарвел днес има собствена марка Уейн, а навремето е продал дялът си на Джаксън, които са използвали неговите дизайни зада се популяризират.

 

А ,уж всичко прочетох внимателно... :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво си чел - Шарвел правят китари за по 500 и 2000лв. Нормално китара в ниския ценови клас да е "шит".

 

Останах неприятно изненадан от това, че явно Сан Димас и Со Кал са спрени от производство, защото не ги виждам в Томан, Мюзикстор, Мюзишънс френд, а и в сайта на Шарвел ги няма...

Първо бяха на цени от около 1300лв., Made in USA, после паднаха до около 1000-1100лв. и бяха MIJ. Бях се нагласил, квото и да ми струва да си купя някой от двата модела, обаче докато се чудя ми попадна едно RG на половин цена от тази на Шарвела и се разминаха нещата...

Жалко, защото сега трябва да се търсят на старо, а San Dimas са известни с това, че трябва да гледаш много внимателно какво купуваш, защото има много копия за стабилни пари. Дори има сайтове, който точно обясняват какво е оригинално и какво не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо,не ме интересува историята на марката.Ако исках такива данни,щях да ги намеря и сам.Второ,не е Шарвел а Чарвел.Трето,въпроса ми беше конкретно за моделите,които се продават в магазина в София... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко. Никой не е седнал да ти обяснява историята на марката. А след такъв отговор, мога само да те посъветвам да идеш до магазина и да ги пробваш. Все някой модел ше имат.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не му обяснявайте сега човека кое как се пише, не сме в час по история...

 

Както и да е де, да не пълним темата с глупости, защото марката заслужава по-сериозно отношение, именно заради историята си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Знам, че темата е стара, но последните години има раздвижване около марката Charvel! 

Напоследък се заглеждам по някои модели от Pro-mod серията. Бих помолил да сподедилите мнения и впечетления от първа ръка. Не е задължително и само за тази серия, но основно се интересувам от новото производство.

Аз ще кажа какво ме насочи към тази марка. Търся китара за модерен метъл(не уточнявам точен стил), подходяща за постояна смяна на строя или поне дропване. Китарата да е в ценови клас около 2000лв.. Притежавам ESP и Gibson, но търся нещо различно от тях и ето, че вниманието ми е привлечено от Charvel.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Pro-mod погледнах сайта не уточняват, че ги проивеждат в Мексико.

За което съм почти сигурен.

Моделите са So-Cal style, San-Dimas style, което ме кара да мисля, че не греша, че са мексиканчета.

По пътя на логиката, след като Фендер реално са собствениците и производителите на Шарвел,

про-мод вероятно ги правят в Есенада. И вероятно отговарят на мексиканските фендери, но са по хеви метъл ориентирани.

 

Имаше един виц за двама братя, които по пътя на логиката, доказват, че Спас е пед.рас.

Случката, някой им откраднал кравата. И те по пътя на логиката, решили да го хванат.

Казва единия - оградата е висока не може да се е прехвърли отгоре, значи се е мушнал отдолу.

Другият - в наше село няма мъненки, дето да се промушат.

Първия - значи е от съседното село.

Втория - щом е мънечък, значи е пед.рааз.

Двамата - кой от съседното село е нисък и пед.рааз - Спас!

 

Отишли и го пребили.

След това ги арестували и съдията ги разпитва.

-Защо пребихте човека бе?

-Защото тоя п.дерас ни открадна кравата!

- Е, как разбрахте че е той.

- По пътя на логиката, ние имаме железна логика!

 

Вади съдията една черна квадратна кутия и казва, айде сега като имате железна логика, да познаете, какво има в кутията!

 

Единия казва - щом кутията е квадратна, значи има нещо кръгло.

Другият - щом е черна кутия и има нещо кръгло, значи е пертокал.

Отваря съдията и вътре портокал.

Сидията - Ей, Спасе , пед.рас такъв, да им върнеш на хората кравата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Наборе, така ме развесели, че скоро май ще взема една Мексиканка! 

Към днешна дата моделите  So-Cal style и San-Dimas style се произвеждат в Мексико. Това е след преустановяване на производството в Япония преди 2-3 години.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това последното, че вече има само мексиканки не го знаех. Вече няма американски Сокал и Сан Димас така ли?

Последно има и мексико Дейв Мъри стратокастер на Фендер , който е 1100 долара (1867 лв, в томан 990 е) и казват, че е много читав също.

Тогава успех в пазаруването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм информиран цялата Pro-Mod серия се произвежда в Мексико, а Custom Shop  се прави в USA. За друго производство в момента не ми е известно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай се за читав стар образец, колега. На мнение съм, че старите са по-добри (мое мнение).

От скоро има една ново производство (Чайна-майна ) и една стара (Джапанка) и въпреки повредите и амортизацията старата повече кефи де'еба!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече държа в ръцете си един SanDimas Style 1 HS HT, Rosewood Fingerboard, Black.  :yahoo: 
Първото впечетление, много добра и прецизна изработка на инструмента.

Смених струни и установих, че не се наложи да правя почти нищо допълнително,  интонация и всички заводски настройки си бяха ок! За китара от този клас обикновенно "бутам" почти навсякъде, докато си я наглася да ми е удобна. 

Голямата изненада, грифа е много тънък и удобен за страт китара. Повечето ми китари са с гриф С-профил и на първо пипане Charvel-а ми се стори леко странен, защото според мен е U-профил.

Успях да я тествам снощи на репетиция. Там вече разбрах, че избора ми е правилен, това наистина е една много добра китара за всички стилове Меtal. Колкото повече свирех, толкова по-удобна ми ставаше и страхотно се вписваше в саунда. За уточнение ние сме двама китаристи в групата.

Като недостатъци: 
1. Китарата пристигна без никакъв консуматив, дори едно шестограмче  нямаше! Възможно е да са останали в оригиналната опаковка, защото помолих доставчика да я сложи в Hard Case и така да ми я прати. 
2. Трудният достъп до truss rod,  дано не ми се налага,  да го правя често!

В заключение, това е една перфектна метъл-машина! Препоръчвам я, защото в днешно време са малко инструментите, отговарящи на съотношението цена-качество.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.