Jump to content
Българският форум за музиканти

Споделете мнения за Renegade Gold Club, Пловдив


boninem

Recommended Posts

Чувам от тук от там разни мнения за клуба,някой може ли да каже нещо по вече за там, та да си направим заключение.

Редактирано от boninem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър клуб просто му трябва време да се поразработи иначе е много добре звук светлина всичко е ок. И най-вече коретност от страна на собствениците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Образно сравнение - клубът е като на Трабант двигател от Мерцедес да сложиш. Светлините и озвучението са супер. За тях са налети супер много пари и си личи. Дори прекалено много: 13kW за помещение с пълен капацитет 120 човека. Но само за това са отделени пари и мисъл. Вентилацията е мнооого слаба, архитектурно е неадекватно решен. На откриването с БТР беше пълен (и май само тогава) и хората излезнаха навън да дишат на 20-та минута.

Сцената е тясна и дълбока, като цяло виждаш фронтмена и другото всичко се губи назад, а за барабниста, да не говорим. И едни колони в залата, иззад които трябва да заничаш, за да видиш нещо отпред.

Хората тези неща ги виждат и затова в петък и събота се събират вече не повече от 20-25 човека, както беше и миналата събота. Ето, Тони ще потвърди, надявам се.

 

Аз лично, на това не му викам "трябва му време, за да се развие", а по-скоро, "кардинално грешна стратегия още отначало, която води нещата надолу".

Редактирано от gotcha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно можем да съдим хора като Коцето от Ренегат за това че е вложил сърце, пари и мисъл за този клуб. Всеки може да изказва мнения , но трудно вади пари от джоба си за разлика от Коци. Аз знам как се намират помещения за такъв вид клуб в Пловдив и то отговарящи на изискванията за място . Ето като пример ще ви дам клуб Angel Heart в София -един прекрасен клуб , но с хората които живеят над него трябва да се свири на ушенце. Не можем да обвиним и собствениците на Angel Heart за това че са се постарали да направят един хубав клуб. Аз лично останах с много добри впечатления от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е имаше 30 човека реклама бях направил навсякъде където мога проект за плакат им бях дал още предния месец имах по-големи очаквания не мога да виня собствениците на клуба може причината и да е в групата. Музиката която свирим НЕ е забавен поп с елементи сватбарски оркестър. Има и известен отлив от клубовете и просто няма хора по тези места изключвам вчерашния хелоин направихме страхотен купон Фенса се пукаше по шевовете.

За мен Ренегат си остава як клуб и нищо не му липсва ако се разработи ще бъде добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема в рекламата, нито в клуба, нито в групата ви (даже напротив), а точно в това което спомена - просто няма интерес към живата музика и има отлив от клубовете като цяло. Не мога да се сетя за адекватно решение на цялата история, освен да продължаваме да свирим?

 

Иначе на мен лично ми хареса клуба - има много хубава акустика и добро озвучаване, само посещаемост няма. Здраве да е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето,никой не каза кой знае какви лоши отзиви за клуба, но доколкото разбирам, само в София ли трябва да се ходи че да се чуе групата от повече от 50 човека.То ако е така групата се връща поне с 100 лв. борч.Но това е една друга тема.Според мен в провинцията клубовете предлагат по добри условия,откъм плащане и отношение.Темата сам я обръщам ама София за софиянци другите на село.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз смятам, че и в София не са много по-различни нещата в последно време. 1-2 клуба събират повечко хора и то само Петък, Събота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето,никой не каза кой знае какви лоши отзиви за клуба, но доколкото разбирам, само в София ли трябва да се ходи че да се чуе групата от повече от 50 човека.То ако е така групата се връща поне с 100 лв. борч.Но това е една друга тема.Според мен в провинцията клубовете предлагат по добри условия,откъм плащане и отношение.Темата сам я обръщам ама София за софиянци другите на село.

 

 

Еми аз смятам, че и в София не са много по-различни нещата в последно време. 1-2 клуба събират повечко хора и то само Петък, Събота.

 

Ми какво да кажа аз дойдох да живея в София 1998г.единствено заради това че всичко се случва тук говоря за музика за всичко видях че в Плевен нищо не става то там и една група не може да събереш всичко трябва да е с компромис може да се изказвам грубо но е така. Предпочитам да съм искрен просто всичко се случва тук. Вярно е че се събират повече хора в петък и събота в Фенс и Маската по останалите места е слабо може би и в Бекстейдж се събират хора но не съм свирил там.В Angel Heart имат проблем с шума и не може да свири силно което е проблем за рок групите за Тукан няма да говоря там по принцип е слабичко въпреки че е в студентски град.А и много зависи кой свири не забравяйте това също е фактор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ходил в този клуб и не мога да дам обективно мнение. Но най-малкото което мога да кажа, ако вентилацията е слаба - наистина ще има голям проблем. Аз лично с моя клуб съм си набелязал не една и две, а около 15 точки, по които трябва да работя, за да подобря комфорта на клиентите, да правя по-интересно шоу, да подобря условията на работа на персонала и какво ли още не. И всичко това рефлектира върху бизнеса. Ако който и да е от собствениците на клубове не се съобразява с някоя от тези точки, просто нещата тръгват надолу. Ако не се съобразява с повечето, тогава направо настъпва катастрофа. Клуба спокойно може да тръгне на загуба само в разстояние на 2-3 месеца. Аз съм убеден, че много от хората, които започват да правят клубове си мислят, че като имат добро озвучаване, като канят добри групи и с това са си свършили работата. Да, ама не е така. Освен това, всеки клуб си има индививуални особености. И с тях също трябва да се съобразяваме. Но както и да е. Много е важно оцеляването. И това трябва да го разберат на първо място музикантите. Няма ли клубове - няма сцена. Няма ли сцена - всички си остават в мазетата и репетиционните и до тук се приключва всичко. Ще си клопаме клавиатурите по форумите и ще се оплакваме колко сме велики, ама няма кой да ни оцени. Айде със здраве и бачкайте по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия месец свирихме там акустично и мога да споделя следното.

Звука наистина беше убийствен. Отношението на персонала към нас беше много готино, и се чувтвах удобно.Е, да... имаше 20 човека, но си мисля че клуба ще се разработи и ще стане доста готино място. В краина сметка клубната сцена в момента е доста зле, и сега не е най- добрия момент да отвориш клуб, ама шанс.

Като заключение- клубът трябва да се пробва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,като чета как са прекарали Pantommind в последния момент ще живеят доста по малко. Лично за мен голямо е голямо разочарование,май ще дойде дръвце това клубче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Известно време след първия коментар съм разочарован.Нищо против ама може ли 100 кила да пуска музика. Обещаващо беше мястото ама трябваше да си дадат повече време и можеше да стане рок клуб, пък сега май никои не знае какво е точно. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Успях все пак да видя клуба.Бях на концерта на Pantommind,наистина клуба е супер, много добре демпфан и озвучен.Но май трябва да си преразгледат политиката това си е техен проблем вече.Само искам да споделя че Сигнал пролет не правят само завличат 4 цифрен хонорар и в Габрово ги поканиха вход от 15 до 20 лв. и какво стана, абсолютно набутване.Ама това си е мое мнение.Собствениците на клубовете си знаят.А пък Pantommind бяха неотразими и дано клуба просъществува за да забият пак, групата има много силни фенове на които достави страшно удоволствие със сценично държане и перфектен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.