Jump to content
Българският форум за музиканти

Ernie Ball 3123 Coated Electric Super Slinky Guitar Strings


Black Bird

Recommended Posts

^^Значи са били съвсем друго производство, аз когато ги купувах бяха с резервна първа и втора. Осем струни в комплекта.

За Винчи говоря. Но както казах това беше преди повече от 15 години, явно сега са сдали багажа. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Стига бе! 8 струни в комплект?! Такова нещо не бях чувала... като се замисля, късам 1-ва струна около 2 пъти месечно, така че звучи полезно.

Иначе свиря с Ърни Бол 9-ки и държат към 3 седмици (като се има предвид че свиря по 6-7 часа не ден), тия дебели струни хич не са ми по вкуса, не са ли само за ритъм китаристи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ърни Бол 9-ки и държат към 3 седмици (като се има предвид че свиря по 6-7 часа не ден), тия дебели струни хич не са ми по вкуса
:slap: 9-ки са пълен ластик,винаги съм се чудел защо Джими Пейдж и Ангъс свирят с тънки струни,айде на втория му е малка ръката..,като свириш по много ръката заяква и тънките струни дразнят,освен че нямат маса.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера посвирих по-сериозно на Ърни-тата и втора направо се разпадна. Шести ден. Срамота. Същия чеп като Томастик-а, само дето ония са ОЩЕ по-скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, за акустична нещо да има по-тънко? Всмисъл, дебело да си е, но поне не с навита трета струна. Защото съм си с още дефолт струните на акустичката и много басов ми се струва звука.

 

Бду не съм и много наясно дали разликата в размерите на струните много ще повлияе на звука, защото досега с повече от десетки на електричка не съм свирил... демек нямам опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не знам дали е от китара, но като сложих 10-52 на едно копие на СГ, специално 4, 5, 6 струна на по-горните позиции звучат някак си много странно... Иначе за ниски позиции и за ритъм са страхотни, държат стабилен тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Много се късат тея 1ви на ърни бал вече два пъти за 1 месец сменям!!! са си взех Yamaha и смятам да ги сменям според вас тези по добри ли са?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Виж си бриджа наред ли е,аз не късам,ямахата е по зле като звук и трайност от ърни.

Говоря за 10-ки.

Coated Electric се държат супер засега,след 5 дни яко опъване поне по 3 часа дневно се забелязват леки наченки на потъмняване,главно на 1-ва,тона е екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а от къде мога да си ги взема тези coated super slinky?? В фактор дали ги има?

 

Има ги, поне аз преди 3 седмици от там ги взех 17 лв 10-ки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.