Jump to content
Българският форум за музиканти

Ernie Ball 3123 Coated Electric Super Slinky Guitar Strings


Black Bird

Recommended Posts

Здравейте! Тъкмо си поръчах Ernie Ball 3123 Coated Electric Super Slinky Guitar Strings 6 комплекта.

Някой свирил ли е с тях и как са в сравнение с Елексир?

602023.jpg

The new range of coated strings compliments the ever popular range of Slinky electric strings. Coated Slinkys feature a unique baked-on coating that preserves the life of your strings without compromising the legendary Ernie Ball tone. The coated Slinkys now come in hermetically sealed packs that help to stave off rust and harmful impurities until you are ready to load 'em up and rock out!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз не съм ги пробвал,но половината форум свири с Ърнибол,което сигурно говори , че са добри.

 

 

Абе да питам има ли струни направени от неръждавейка?Не само с покритие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с такива, по принцип съм с обикновени Ърнита 9-42, но тоя път като пазарувах нямаха и взех от тези-кво да ти кажа, малко по-здрави са, но не достатъчно като за 17лв комплекта :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм ги пробвал,но половината форум свири с Ърнибол,което сигурно говори , че са добри.

 

 

Абе да питам има ли струни направени от неръждавейка?Не само с покритие?

 

Не може да има понеже неръждавейката, или поне повечето видове, и магнитите не могат да взаимодействат. Демек дори и да се направят такива адаптерите няма да "ги чуват" :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите, тъкмо да не се натикваме и ние да пробваме. Ще тестваш и ще кажеш! :)

 

Фендър имат Stainless Steel струни, които са "неръждавейка"... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200812_newproducts_1.jpg

 

Точно денс си поръчах, като пристигнат другата седмица, ще ги тествам и ще пиша в темата какви са ми първите впечатления

 

Eliixir са чудесни като саунд струни и издържат трашно дълго, но тънките непрекъсното ми се късат, много са слаби на фона на нормалните, идея си нямам защо. Но вече взех да не слагам въобще първа, на всеки втори гиг трябва да сменям китара на среда парче, защото ми се късат като конци. Общо взето хич не са бенд френдли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз си поръчах 6 комплекта...

Като пристигнат до една седмица, ще споделя мнение.

Иначе Елексира са "железни" в отношение на издръжливост (ръжда) ! :)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виждам, че сте запознати с elixir и ernieball и имам един въпрос - как са струните като еластичност ?

едно време свирех с D`addario pro steel и веднъж нямаше от тях и си купих Dunlop - направо се преродих - все едно за мен са правени - дебели и заедно с това меки и еластични (хахах разбрахте ме де :bravo: ) за пример новите струни d`addario когато ги развия остават накъдрени едва ли не, докато тези на dunlop се развиват и опъват напълно само под собствената си тежест.

та въпроса ми е как са elixir и ernie ball в това отношение? чувам доста добри неща за тях, но всеки път като отида за нови струни просто не ми се рискува :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Аз съм с Ърнита, те имат подобен ефект като тея Dunlop-ки, но доста бързо почерняват, дори да ги чистиш, но са доста здрави като издръжливост (бендове), за побъркни с floyd-ове или други такива, не знам. Китарата ми е string-through.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами силно мога да ви ги препоръчам... сложих си такива, 10ки края на Юни и съм изключително доволен... всички са изумени колко добре звучат за струни сложени преди 5 месеца... вярно, че свиря по час, макс 2 на ден... не съм пробвал елексир, но със сигурност пак ще си взема такива, като почне да се усеща загуба на звънливост :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Аз имам едно такова запитване. закупих си такива струни Ernie Ball Coated Strings, та въпросът е дали при използване на String conditioner примерно Dunlop 65 се износва покритието което пази струната? В нета в няколко форума пише точно това, та рекох да питам форумците. Та ако някой има подобни наблюдения да пише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще го удължиш, но не завинаги. Аз лично като сложа Дънлоп препарата и звука ми става отново "ламаринен" за около час. Естествено, ако ги минаваш всеки ден от както си ги купил, ще държат по-здраво от колкото хич да не е.

 

За сметка на това се премахват всякакви петна с това чудо. :cheers2:

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече 3-4 дни стъргам с Ърнитата с титан. Като усещане са малко по-меки от Еликсир и стоят "по-грапави" от тях. Готини са.

Обаче втора ми е нещо на петна, все едно е повредено покритието. Ще видим другите два комплекта как са... :cheers2:

 

За издръжливост още нищо не мога да кажа. Не са мръднали, но под месец за мен е провал, така че има време... :punkband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.