Към съдържанието

Снимка

Ernie Ball 3123 Coated Electric Super Slinky Guitar Strings

• Please log in to reply
41 отговора на тази тема

#1 Black Bird

Black Bird

Black Bird

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5466 Мнения:
  • Инструмент:Guitar

Публикувано 28 октомври 2009 - 22:21

Здравейте! Тъкмо си поръчах Ernie Ball 3123 Coated Electric Super Slinky Guitar Strings 6 комплекта.
Някой свирил ли е с тях и как са в сравнение с Елексир?
Публикувано изображение
The new range of coated strings compliments the ever popular range of Slinky electric strings. Coated Slinkys feature a unique baked-on coating that preserves the life of your strings without compromising the legendary Ernie Ball tone. The coated Slinkys now come in hermetically sealed packs that help to stave off rust and harmful impurities until you are ready to load 'em up and rock out!

#2 Pwnzorafied

Pwnzorafied

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 186 Мнения:
  • Инструмент:Китара Vintage

Публикувано 28 октомври 2009 - 22:35

Аз не съм ги пробвал,но половината форум свири с Ърнибол,което сигурно говори , че са добри.

Абе да питам има ли струни направени от неръждавейка?Не само с покритие?
Iommi is teh ultimate heavy metal riff makin' machine

#3 KiFFlaVmRaKa

KiFFlaVmRaKa

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 27 Мнения:

Публикувано 28 октомври 2009 - 22:39

В момента съм с такива, по принцип съм с обикновени Ърнита 9-42, но тоя път като пазарувах нямаха и взех от тези-кво да ти кажа, малко по-здрави са, но не достатъчно като за 17лв комплекта :punk_guitar:

#4 Yves

Yves

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1970 Мнения:
  • Инструмент:Full Metal Jacket

Публикувано 28 октомври 2009 - 22:46

Аз не съм ги пробвал,но половината форум свири с Ърнибол,което сигурно говори , че са добри.

Абе да питам има ли струни направени от неръждавейка?Не само с покритие?

Не може да има понеже неръждавейката, или поне повечето видове, и магнитите не могат да взаимодействат. Демек дори и да се направят такива адаптерите няма да "ги чуват" :punk_guitar:

Warwick Corvette Bubinga 5 // Warwick RB Corvette $$ 5 // Dunlop Cry Baby 105Q Bass Wah // MXR M87 Bass Comp // MXR M80 D.I.+ // Sansamp Bass Driver DI // TC Electronic Polytune // N-audio PowerBox Mk2 // Ampeg SVT III PRO // 2 X Hartke 210 TP

#5 ianev_94

ianev_94

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 163 Мнения:
  • Инструмент:Washburn WI650pro

Публикувано 28 октомври 2009 - 22:53

Ърнибол е Марката !!! :punk_guitar:

#6 Get off

Get off

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 234 Мнения:
  • Инструмент:Китара,бас китара

Публикувано 28 октомври 2009 - 23:02

Ползвал съм ги. Elixir са по-добри според мен.

#7 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10453 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 29 октомври 2009 - 01:01

Мите, тъкмо да не се натикваме и ние да пробваме. Ще тестваш и ще кажеш! :)

Фендър имат Stainless Steel струни, които са "неръждавейка"... :)

#8 kolio_k

kolio_k

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4032 Мнения:

Публикувано 29 октомври 2009 - 01:25

Публикувано изображение

Точно денс си поръчах, като пристигнат другата седмица, ще ги тествам и ще пиша в темата какви са ми първите впечатления

Eliixir са чудесни като саунд струни и издържат трашно дълго, но тънките непрекъсното ми се късат, много са слаби на фона на нормалните, идея си нямам защо. Но вече взех да не слагам въобще първа, на всеки втори гиг трябва да сменям китара на среда парче, защото ми се късат като конци. Общо взето хич не са бенд френдли :)
Николай Карагеоргиев http://nikolaik.ch

#9 Black Bird

Black Bird

Black Bird

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5466 Мнения:

Публикувано 29 октомври 2009 - 06:48

Еми и аз си поръчах 6 комплекта...
Като пристигнат до една седмица, ще споделя мнение.
Иначе Елексира са "железни" в отношение на издръжливост (ръжда) ! :)

Този пост е редактиран от Black Bird: 29 октомври 2009 - 06:49

#10 noflip

noflip

weighted companion cube

• Members
  • PipPipPipPip
  • 704 Мнения:
  • Инструмент:Голем

Публикувано 29 октомври 2009 - 16:50

виждам, че сте запознати с elixir и ernieball и имам един въпрос - как са струните като еластичност ?
едно време свирех с D`addario pro steel и веднъж нямаше от тях и си купих Dunlop - направо се преродих - все едно за мен са правени - дебели и заедно с това меки и еластични (хахах разбрахте ме де :bravo: ) за пример новите струни d`addario когато ги развия остават накъдрени едва ли не, докато тези на dunlop се развиват и опъват напълно само под собствената си тежест.
та въпроса ми е как са elixir и ernie ball в това отношение? чувам доста добри неща за тях, но всеки път като отида за нови струни просто не ми се рискува :)

Hit record, and put your finger on the end of the 1/4 plug. Instant sine wave. Just add low pass. Sub bass the ol'school way.

#11 djbnz

djbnz

Бързо забавящ...

• newbies
  • PipPipPip
  • 171 Мнения:
  • Инструмент:Кремона и Орфей

Публикувано 29 октомври 2009 - 19:24

^Аз съм с Ърнита, те имат подобен ефект като тея Dunlop-ки, но доста бързо почерняват, дори да ги чистиш, но са доста здрави като издръжливост (бендове), за побъркни с floyd-ове или други такива, не знам. Китарата ми е string-through.
Ibanez Mandolins | Ibanez Hollow-body Guitars | Ibanez Solid-Body Guitars | Ibanez Solid Body Basses | Ibanez Hollow Body Basses | Ibanez Acoustic Guitars | Ibanez Acoustic Basses | ESP Basses | ESP Solid Body Electric Guitar
Любими изпълнители: Black Label Society, Ozzy Osbourne, Zakk Wylde, Buckethead, Slash, Chris Broderick, Megadeth, Metallica, Iron Maiden, GN'R, Killswitch Engage, Muse, Rise Against, Aerosmith, S.O.A.D., Nightwish, Lordi, Teräsbetoni, Coheed & Cambria, Five Finger Death Punch, Tenacious D, Serj Tankian, Apocalyptica, Korpiklaani, Ari Koivunen, Pero Defformero, Santana, Black Stone Cherry, Audioslave, Static X, Black Tide, Jack White, Stone Sour

#12 tednet

tednet

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 430 Мнения:

Публикувано 29 октомври 2009 - 22:48

Ами силно мога да ви ги препоръчам... сложих си такива, 10ки края на Юни и съм изключително доволен... всички са изумени колко добре звучат за струни сложени преди 5 месеца... вярно, че свиря по час, макс 2 на ден... не съм пробвал елексир, но със сигурност пак ще си взема такива, като почне да се усеща загуба на звънливост :girl_witch:

#13 каменов

каменов

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 307 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 30 август 2010 - 12:04

Аз имам едно такова запитване. закупих си такива струни Ernie Ball Coated Strings, та въпросът е дали при използване на String conditioner примерно Dunlop 65 се износва покритието което пази струната? В нета в няколко форума пише точно това, та рекох да питам форумците. Та ако някой има подобни наблюдения да пише
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace"
J.Hendrix

#14 Yo The Real

Yo The Real

Не ми четете постовете.

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1582 Мнения:
  • Инструмент:Китара.

Публикувано 30 август 2010 - 15:03

Ами ще го удължиш, но не завинаги. Аз лично като сложа Дънлоп препарата и звука ми става отново "ламаринен" за около час. Естествено, ако ги минаваш всеки ден от както си ги купил, ще държат по-здраво от колкото хич да не е.

За сметка на това се премахват всякакви петна с това чудо. :cheers2:

Този пост е редактиран от Yo The Real: 30 август 2010 - 15:04

#15 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10453 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 30 август 2010 - 15:25

Вече 3-4 дни стъргам с Ърнитата с титан. Като усещане са малко по-меки от Еликсир и стоят "по-грапави" от тях. Готини са.
Обаче втора ми е нещо на петна, все едно е повредено покритието. Ще видим другите два комплекта как са... :cheers2:

За издръжливост още нищо не мога да кажа. Не са мръднали, но под месец за мен е провал, така че има време... :punkband:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни