Jump to content
Българският форум за музиканти

Fractal Audio Systems Axe-FX Ultra


Baby Thomas

Recommended Posts

Не, че ме интересува по принцип, но уточнявай какво имаш предвид, за да не подвеждаш евентуално хората.

 

......

и след като поразръчках и особенно след като всички големи го ползват вече , си казах еми тва е най-накрая го направиха-> малко , практичко и звучи като лампа е какво повече ми трябва......

 

1. Всички големи го ползват (дали?) за някакъв определен тип саунд, в някакъв стил. Никой от музикантите, които например аз харесвам, не свири с подобни неща.

 

2. Саунда на тази машинка наистина е приятен, но всичко, което чух се отнася до хайгейна и тежкия звук, а това, заедно с омазания соло саунд (ала шред) е едно от най лесните за емулиране неща (не че е лесно по принцип, но спрямо крънч или добър клиин примерно). За да се каже , че нещо може да замени лампов усилвател, трябва същото да се справя достойно със всичките аспекти на саунда му, не само с треснята . Разбира се, наясно съм, че голямата част от потребителите тук само от този аспект се интересуват, но по принцип всичко е важно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика. 99.9 от слушателите едва ли ще го открият. Аз също вероятно, ако не знам. Но при свирене няма как да ги сбъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Стига сте вярвали във феи :)

Хах,аз никак не съм фен на процовете,но в няколко чужди форума,страниците на известни музиканти от големи банди и във ФБ страничките им също много от тях си продават Дизели, Инвейдъри и какво ли още не, за да минат на Акс ЕфЕкс. Пускат редовно парчета в Саундклауд направени с въпросното нещо, звучащи много добре. Бълб от Перифери имаше Меса и 2 Енгъл Инвейдъра, а сега свири по концерти само с Акс ЕФЕкс директно в пулта. Същото е и с другите 2-ма от бандата. Тосин Абаси от Енимълс Ес Лийдърс свири само с него по концерти. Пак ще се повторя Вай, Петручи...

< Дали те вярват във феи не е ясно. :P:cheers2:

Преди няколко години като излезе мислех, че е мода и ще отмине, но явно не е точно така, защото още повече хора се сурнаха да го купуват. Някои от тях го използват за записи само - доста удобно за домашно студио без много шум за съседите, пари и знания за третиране на помещение, усилватели, кабинети, микрофони и периферия..., а си ползват лампите за гигове, но все повече от големите започнаха да го ползват в раковете си по големите концерти (да не забравяме Мегадет на концерта им в Бг ;) примерно). Сега дали щото е по-евтино да наемаш по-малко персонал за мъкнене и звучи прилично или защото чак толкова им харесва не е ясно :)

Сатриани да си беше останал ендоръср на Пийви, като не му харесват Маршъл! Взима кинти и усилватели, има договор и толкоз. Че даже сега му правят негов модел и скоро ще излезе на пазара, от което ще печели вероятно... К`во има да се оплаква и той? :huh:

Тони,някой продаваше Eleven Rack тук и не беше на цената, за която си мислиш. Да не се бъркаш с него?

Аз предпочитам някое 6505+, JVM205/410, Powerball или някое творение на Дими или Галин пред който и да е качествен симулатор.

 

П.С. Извинявам се за разхвърляното мнение, но съм доста уморен!

П.С.2 Уточнението на Кольо за "треснята" е много важна. За друго не съм го чувал по сайтовете да звучи добре.

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вече не мога да съм сигурен, какво помня, пак ще си купя Гинко, не е скрита реклама :).

Не съм много в джента, макар че се чува, че на този от Перифери му върши работа.

При СРВ сравнението, за мен ясно се чува, че на АХЕ-то му липсва мъжкото достойнство.

Демек свири приемливо, но няма Balls.

Ще се съглася с това, че на който му върши работа, нека си го купи.

Аз хич няма да бързам. :P

 

 

And last,but not least

 

1306066348.jpg

 

 

My VHT Pittbull @ will eat Fractal Audio Systems Axe-fx Ultra for breakfast and smile.

Ще се оригне и ще си помисли -

Dont give me junk food, give me a real meal!

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

7thString, колко ще спести една компания от носене на 2 глави и 2 кабинета и кой ще каже примерно на Петручи - "Мой човек, забрави за Марк V-цата! От утре си с Акс ФХ." ? Дали няма да му се изсмее и да го смени? Това с намаляването на разходите е част от истината, но не цялата. :)

 

Ще се съглася с това, че на който му върши работа, нека си го купи.

Аз хич няма да бързам. :P

 

^ Абсолютно съм съгласен! Даже нямам нито желание, нито намерение, нито идея да се сдобивам с какъвто и да е процесор.

Някой от "гордите" собственици на Акс ФХ (май Pete Graves от Red Seas Fire) беше написал, че няма динамиката на истинската лампа, но пък му върши добра работа за записи.

 

chalgasucks, почти всеки си казва мнението, подкрепено от чутото в нета (с изключение на 2-3 ма човека), та няма какво да се тормозиш. Темата е интересна и се вижда, че процесорите бележат сериозен напредък. На живо сигурно ще е впечатляваща машинката.

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

жалко е ,че няма къде да ида да го пробвам , в нашите магазини съм виждал Eleven Rack , който от чутото отново из нета :D не ме впечатли изобщо .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рахата, повярвай, бая се пести. Но няма значение - в крайна сметка като ви върши работа едното, го ползвате. Като искате другото, вземате него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не е нужно да ти вярвам, за да знам че 23,5 +... кг > 3,5 кг и това умножено по няколко хиляди километра и десетки дни + заплатите на персонала, осигуровките, застраховките, поддръжката... :)

Но (нарочно е в началото на изречението, за да имам повод да го напиша с главна буква:) ) в банда като TeseracT китаристите свирят с 2 глави 6505+ за тежките рифове и Акс ФХ и Лайн 6 директно в пулта за чистите китари, та си мислех толкова ли е богата тази нова група, че може да си позволи да свири със цели 2 :D усилвателя по турнета, а Мегадет да не може?

Явно не е само до свиването на разходи. B)

Това не е заяждане :cheers2:

Аз съм до тук с писането извън темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.