Jump to content
Българският форум за музиканти

Fractal Audio Systems Axe-FX Ultra


Baby Thomas

Recommended Posts

Ето ТОВА добиче тук казват, че е спер-дупер турбо мега яко и засенчвало сичко по пътя си, независимо дали е лампи, транзистори, моделинг или хибридка.

Има доста семпли, може да се чуят доста неща, но за съжаление не и да се пробва. То ако вземат да измислят и как да тестваме през нета, цена няма да имат!!! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един чуждестранен форум един пичага разправяше как събира пари за тва. Нз, трябва да се чуе, ма де?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези работят в тандем с лайн 6.

Да симулират, да симулират, колко да симулират?

Същата работа беше като изкараха бъбреците...(Line 6 POD)

Шумотевицата, де.

 

ПС - междувременно чух семплите. Ами печено старо куче съм и не се хващам на глупости.

Симулаците може да са добри, но са стерилни.Някак пластмасово звучи. Нищо не засенчват и нищо няма да изместят.

Само си чешат езиците и си правят реклама.

Ще продадат на балъците Ен на брой дивайси и после цената им ще падне драстично.

(Казвам го в случай, че цената на това нещо е 600 евро, ако е 200 евро е таман)

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми сори, вярно, че го бях мяркал и преди ( но не помня точно кога).(може и да е било към началото на годината)

И от изложеното от Цецо си помислих, че сега му правят премиера и бият тупана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е чак толкова старо колкото си мислех, спомените ми са от 1 година, но намерих темата в другия форум, един го имаше. Темата е от Юни. Обяснява колко яко било за записи и мачкало, а коментарите отдолу са подобни. Спомням си че ме стресна тогава коментара "за цената си от 2000$ си е едва ли не без пари" :)

 

Иначе бих искал да го пробвам, мдааа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За туй въпросното чудо само чета реклами и ревюта колко било добро и как вече

не ти трябва tube amp.

Пък кой знай, може и да е доста сполучливо!?

Ако някой в BG има достатъчни ресурси и мерак и вземе да си го купи, нека сподели как е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че цената като ново е малко над $2500.На старо към 2000-2400. Преди година и нещо като си купувах преамп за домашно ползване и записчета ,доста го харесах.Но цената окончателно ме спря. Това което съм чувал като семпли и мнения из нета е все добри нещо. Ако някой в Бг го има нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го пробвал

Но ако наистина струва 2500 долара, според мен, не си струва ни най малко. Не за друго, а защото каквото и да правят ок към звук, това си остава симулатор , при това скъп и трябва да се включи в нещо свястно за да свири добре, а това, заедно със самият ефект ( или каквото е там) става много по скъпо от един чудесен лампове амп плюс някой много приятен ефект, например на ТС, за допълнителни пудри, ако имаме нужда от тях.

 

Освен това, подобен род продукти имат отвратителна вторична пазарна стойност, тоест ако решим да се отървем от него ( а винаги става така, особено с дигиталните джаджи ) на един по късен етап, го продаваме супер неизгодно.

 

За мен симулаторите имат смисъл само ако са значително по евтини от това, което симулират.

 

п.п. Семплите никак не ми харесаха като за цената. Не звучи по различно от това , което някой, по разбиращ може да извади от ВСТта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ресурси се намират, мерак бол. Прагматизмът спира обаче... Аз лично, ако търсех подобни неща, шях да си взема на старо някой от рак вариантите на Digitech, например, които не се прозвеждат вече, но изпадат от време на време. (Наскоро един колега пусна такъв, RP-20 - ката, която продадох е сходна също).

Digitech-a e със супер качество, лампи и цена, която е далеч под 2000 лева. Бодни го в едно непретенциозно комбо от типа на VMB и Axe-Fx отива на бунището на историята.

 

За какво говорим?!?!?!

Хей, ами че едно Mesa Boogie струва толкова?!?!?!?!

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се съмнявам, че това нещо може да направи звук-трепач. Но такива пари не се инвестират, за да имаш 'идеалния звук' (него можеш да го имаш и с 'почти идеален' амп, без моделиране). Струва толкова, защото може да прави 12345678987654321 милиона различни бленди. (А дори 'идеалния' амп не може това).

 

Само не забравяйте, че никой никъде не свири с милиони бленди. Малцина свирят и с 20 дори. Като инвестираш в тая машина, плащаш и за милионите гласове, с които никога няма да свириш. Ей така - да си ги имаш, си плащаш.

 

Не забравяйте също, че тези 12345678987654321 милиона не са всичките все 'приказни'! Всяко устройство, което може милион неща, може и 999 980 отвратителни неща. (статистически са винаги много повече от полезните и приятните). Майсторлъкът в насторйките и моделирането е - не как да направиш 'идеалния' тон, а как да не направиш милионите възможни гадни тонове. Понеже са толкова много, страшно е трудно да се избегнат и да се уцелят нищожно по-малкия брой добри комбинации.

 

Иначе спецификациите са впечатляващи - от процесора до АЦП и ЦАП конверторите, всичко е топ и наистина няма равностоен процесор между познатите марки. (Изказвания, че "само си чешат езиците и си правят реклама" са безпочвени и неверни). Но най-голямото достойнство: гъвкавостта и разнообразието от възможности - е също и най-голям недостатък, защото ще пада много настройване и програмиране. (Някои хора това ги кефи, всъщност; други предпочитат да свирят).

 

Виждам като най-близка алтернатива (и малко по-достъпна) един добър софтуерен емулатор (като популярните в този форум за домашни записи), качен на лаптоп с 24-битов външен аудио интерфейс. Ще дава приблизително същите звуци, но в по-позната (и затова по-удобна за настройване) среда и потребителски интерфейс. Дори ако софтуерът е легален и платен, ще струва наполовина от това нещо.

 

= = = = =

 

И нещо друго: никога не пускайте такива моделиращи устройства през истински китарен амп и кабинет - дори от най-добрите! Те не са направени за това, а за директно пускане през конзола (пулт) в централно озвучаване (моделират и микрофона, с който е взет сигнала, и как е поставен той).

 

Обърнете внимание на собственото им лампово комбо: 'FR' е за full range - конструирано е по-скоро като лампова HiFi апаратура: с (уж) 'топлия'лампов звук, но без компресията и честотната нелинейност на китарните лампови стъпала, и особено - без честотното орязване на китарнтие говорители. Всичко това го прави моделирането, а се усилва и възпроизвежда като пълноценен ('hi-fi') аудио сигнал. И само тогава свири като онова, което моделира. Иначе - манджа с ..какво-беше..

 

Отново - алтернативният вариант на това скъпо комбо (ако вече работим с предложения лаптоп и Guitar Rig вместо с Axe-FX), ако искаме китарният ни звук 'да ни удря в корема' - е или да разчитаме на сценичния монитор от централното, или... да си вземем една HiFi уредба на сцената :punk_guitar:

= = = =

 

Какви ли не неща има по широкия свят - и за всеки влак си има пътници...

 

:surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отишъл Кирил Маричков в едно английско студио, където трябвало да продаде 3 песни на собственика.

В момента там записвали Деф Лепард, а на пулта бил един експресивен тип, който направил силно впечатление на

г-н Маричков. И попитал собственика - Кой е този образ?

- О, това е Брюс Дикинсън от Айрън Мейдън, ела да те запозная.

Естесвено Кирил се възползвал да провери дали локумите, които разтегля Жоржи Ганчев са истина и го питал,

дали Жорж го е учил да се фехтова.

Брус отговорил, че само са ходили заедно в един клуб, където и двамата са учили фехтовка.

( Значи за китарата подарена от Блекмор на Ганчев, сигурно не е защото Генчев е учил Ричи да свири,

а кой знае каква точно е историята).

Та, Дикинсън попитал, какво прави старият му познат. И като разбрал, че е народен представител в Българският парламет,

се фраснал по челото :surprise: и казал - You are crazy people!!!!! :punk_guitar:

 

На тези, които ще дадат за това "пласмасовото" чудо 2 500 USD ще им кажа същото - You are crazy people!!!!! :surprise:

 

Както казва Вайнил скай, Дигитек преамп-процесорите с лампа, са къде-къде за предпочитане.

Да не говорим за Меси, Солдано и тн благинки.

 

И понеже сме на парламентарна вълна.

След като ме репликираха с "Изказвания, че "само си чешат езиците и си правят реклама" са безпочвени и неверни".

Аз казвам -Това нещо, звучи като нещо за 200 евро.

И казам, Хау!@

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ме репликираха с "Изказвания, че "само си чешат езиците и си правят реклама" са безпочвени и неверни".

 

Ей, ама много си докачлив, бе - сакън някой да не те 'репликира' :) Имах предвид, че рекламата им не е на празно място, зад нея стои нещо, колкото и критично да съм се изказал за нещото, то в никакъв случай не е 'едно нищо'.

 

Аз казвам -Това нещо, звучи като нещо за 200 евро.

 

Искаш да кажеш - звучи като кабел без китара и амп? Или само като жак без кабел?

 

И казам, Хау!@

 

Така май завършваха речите си индианските вождове, сиреч - последната дума: всичко вече е казано и след тях никой няма право да говори повече.

Това ли имаш предвид?

 

:)

 

П.с. Оф-топик историйката с Киро е интересна - има ли я някъде публикувана или е устен фолклор? Интересуват ме подобни автентични историйки за развенчани в чужбина славни нашенци (защото и аз имам няколко от първа ръка)

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

//off start

Aйде, който няма какво да каже да не си прави труда, за да не закриваме една от може би интересните теми, която не касае Zoom ...

 

AxeFX-a не е само симулатор на усилватели, но има и чудесни модулационни ефекти, ехо ефекти и т.н. Струва ли един Eventide Harmonizer 3-4-5'000 USD? Струва толкова колкото струва.

 

Дали на някой му харесва или не симулацията е въпрос на вкус и на конкретни цели. При положение, че имат солиден backorder още от самото начало на пускането му в продажба - вероятно има защо.

//off end.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.