Jump to content
Българският форум за музиканти

Akg K77 или нещо друго?


Yves

Recommended Posts

Истинската позиция може да е различна при различните продуценти - за някои това е абсолютно натуралния звук, за друг може да е страхотно измислен звук - идеята на всички възпроизвеждащи апаратури за домашна употреба е една и съща - да възпроизведе максимално приятно подадения на входа звук. За разлика от тях, идеята на повечето мониторни системи е да възпроизведе максимално достоверен звук. Той не винаги е приятен, но отразява (до голяма степен) реалното звучене на звукоизточника - бил той акустичен или електронен. А това се определя от значителен брой показатели - като сред тях са transient (съжалявам, не мога да го преведа с една дума този терин - най-общо казано: преходни процеси) характеристики на възпроизвеждащия тракт, фазово-честотни характеристики, акустични характеристики на средата и АЧХ.

А хай-енда (лично за мене) винаги е бил начин с псевдонаучни обосновки да се изстиска максимално количество пари от абсолютни илитерати в области като елементарна (и не чак толкова елементарна) физика и здрав разум. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Не мога да кажа нищо за хай енда, обаче твоето тълкуване ми прозвуча реалистично и напълно в дух с модерната маркетинг политика да се сее масова заблуда :D

 

Относно останалото, ясно е, че тва си е доста сериозна наука и не се учи от четене или пък форуми. Захващам се лека-полека пък докъдето стигна :D

 

Между другото слушалките вече са купени с вчерашна дата, просто исках да добия малко впечатления. Определено са по-добре от ахмашкия съраунд, който имам на компютъра, тъй че целта засега е постигната.

От препоръчаните слушалки V6 ми казаха, че са спряни от производство и ме отрязаха при всички вносители на Сони, които намерих. За 7506 нещо нищо не можаха да ми кажат (типично за тукашните търгаши). Изхождайки от това, че не ми се занимава с търговия от чужбина, било то и от магазин, камо ли от ибей, реших да взема АКГ-тата пък квото такова. В крайна сметка няма цял живот да съм с тях я :D

 

Мерси много на всички за съветите, препоръките и разясненията :):punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр-те и от мене :wallbash:

аз също искам да си взема слушалки и съм се орентирал към К77 , в момента работя с Pioneer М380 и се опитвам да ги сравня по характеристики с К77 не откривам значителни разлики , а пък горе доло съм доволен от паинера , само не мога добре да чуя високите честоти и като има по удължен бас примерно....занимавам се с хип хоп :wallbash:

 

Гледах и К44 , но май ще взема К77 :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.