Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ височина /разстояние/ на адаптерите от струните


maxim09

Recommended Posts

Разбутах си височина /разстоянието/ на адаптерите от струните, за да получа по-голям сустейн, e стана но при засвирване на рифове звучи все едно не съм си настроил китарата. Имам чувството, че съответните адаптери прихващат и от съседните струни, става някакво мазало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдалечи ги тогава. Никой не може да ти каже колко трябва да е за твоята китара конкретно. Пробвай, намествай, пак пробвай и така...не повече от 10 минути човъркане е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбутах си височина /разстоянието/ на адаптерите от струните, за да получа по-голям сустейн, e стана но при засвирване на рифове звучи все едно не съм си настроил китарата. Имам чувството, че съответните адаптери прихващат и от съседните струни, става някакво мазало.

каква китара имаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами преди време аз си правих разстоянието като натисках последното (22 или 24) прагче и ако струната не се допира до нек адаптера е добре. Даже една идейка по-нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако адаптерите са твърде близо, тогава струната не звучи добре,а и има шанс да допрете струната до адаптера и да се чуе неприятно пукане.

около 2-3мм между струните и най-високите шишове при натисната струна на последното прагче е добре, но не е железно правило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добре да са много близо струните до адаптерите...Много лошо размазва тоновете нерядко.....Аз доскоро бях така.И си мислех,че апаратурата ми не е наред....Като отдалечих нещата са по-добре.....2-3 мм наистина е добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента се нормализираха нещата на 3 мм. от струните, притесних се защото не ги бях разбутвал досега. Пробвах да увелича разстоянието, за по-голям сустейн. E стана ама рифовете на нищо не приличаха, кремонката изгуби всякаква способност да извади дисторшън звук. Уплаших се и да не са се счупили и винтовете за регулиране, но сега всичко си дойде на мястото, и желаното удължаване на тона, макар и не съвсем достатъчно. Благодаря за препоръките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Разбутах си височина /разстоянието/ на адаптерите от струните, за да получа по-голям сустейн, e стана но при засвирване на рифове звучи все едно не съм си настроил китарата. Имам чувството, че съответните адаптери прихващат и от съседните струни, става някакво мазало.

 

Аз също разбутах моите на Yamaha Pcifika 012 в книжката за подръжка пише 3 мм, но питах Канев във Варна, той ми каза 5-7 най-много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Аз пък знам, че като натиснеш на последното прагче трябва струната да е на 1-2мм от адаптера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.