Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарата, която бихте си купили


bulby

Recommended Posts

Моят Strat е почти същият само, че черен. Само мисля даму сменя pickguard-a и да стане изцяло черен. Така според мен ще изглежда по-яко :guitar: , иначе е малко в стил Eric Clapton.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох да... и на мен ми е слабо място SG не само Ангъс Йънга... Преди много исках такава, ама всички добри SG почват от доста над стратовете. Разбира се има SG special aма това по - добре един Епифон, той даже може да вади по - добър звук...

 

Има модели на SG, които са поне два пъти по-евтини от Angus Young Signature Model-a - т.е. ок. 1100 ЕURO, а наистина добрите Стратове струват също някъде толкова. Този STEVIERAYVAUGHN е ок.1450 Euro, a на Eric Clapton e към 2000. А иначе SG Special със сигурност е по-дoбър от който и да е Epiphone.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което със сигурност НИКОГА не бих пипнал е Фендър. С валяка да ме газят и да стигнат до кръста пак не се давам! :D

 

Аз лично бих вкарал едно RG Prestige. Но сякаш EMG-тата ще й стоят по-добре. Много гъзарско ;)

 

Интересно ми е да и някой от сигнатурно-кастъм-и-т.-н. моделите на Pensa. Марк Нопфлър ги чува нещата...

 

П.П.1. Чак не искам да виждам такива неща на живо, че мога да получа някоя бъбречна криза... :D

 

П.П.2. Steve Lukather също свири с Music Man, да не подценяваме момчето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Angry Samoan наистина ли? Пробвал ли си ги? Щото аз съм пробвал и Special и Epiphone... няма голяма разлика. А добрите SG почват от 1300 евро и то онлайн... В магазина + 100 или 200. Докато добрите Фендер с изключение на сигничърите свършват на 1200 и то във всички варианти ( с хъмбъкъри и каквото се сетиш). Айде 1во да проверяваме нформацията а :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм Gibson SG Standard CH в един магазин в Берлин преди ок. 2 г. така че знам за какво става дума. Какво ще кажеш за това, това и това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм Gibson SG Standard CH в един магазин в Берлин преди ок. 2 г. така че знам за какво става дума и не мога да се съглася с теб Какво ще кажеш за това, това ,това :D и това

А също и това, това итова. Това не са Signature Models на Fender и въпреки това са доста над 1200Euro. Така че не е зле ти да си свериш информацията :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во - това определено не е Gibson Special ... можеш пак да провериш. "Специалните" сее изработват по по различна технология от тази която ти си пробвал и затова са по евтини, това си го пише и на сайта на Гибсън. Ела пак в Германия да те заведа и да ти покажа че от SG до SG има голяма разлика. Онзи Gibson SG SPecial Faded дето толкова юбав на снимка всъщост хич не е цвете дори в срарвнение с Епифон. 3то - Фендерите не са сигничър обаче пък са винтидж! Това е съвсем друг клас китари. Като си търсех китара ми показаха един Nocaster `51 година za 6000 евро който беше невероятен но това няма нищо! общо със сегашните стандартни серии а аз останах с впечатлението че това за което ставаше дума при този разговор са точно нормалните серии. Щото това са почти толкова уникални модели колкото и къстъмите, сеш се... Това все едно аз да ти кажа че ролекс не са чак толкова скъпи часовници и ти да ми кажеш "Абе да ама златния ролекс...

" - а златния ролекс си е друго нещо :D Айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. ЕАко минеш пак през Германия ела и ще ти покажа най - големия музикале магази в вропа който е много наблизо. Там вече ще имаш шанса да сравниш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За SG Special съм само донякъде съгласен, наистина не са нивото на Standard, но все пак Gibson си е Gibson, и не е Epiphone. Иначе както се вижда SG Standard моделите не са чак толкова скъпи колкото ти си ги гледал. А що се отнася до Fender Strat има модели oт края на 50-те, които са над 10 000 Euro и по-скъпи, ако не се лъжа Mike McCready от Pearl Jam свири с такава. Иначе тези модели наистина са Vintage, но ти твърдеше че само Signature моделите са по-скъпи. Както и да е...Но като цяло наистина Gibson са много по-скъпи от Fender, което според мен не е толкова оправдано. Иначе аз съм живял няколко години в Германия и знам за какво става дума, но мисля да намина това лято на там и със сигурност ще хвърля някое око на музикалните магазини, не че това не става и от Internet. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-уважавания от мен басист г-н Victor Wooten не е твърде фен на повече от 4-стрингс басчета. Лонг Лив Да Фънк! :godbless:

 

Инак най-шантавата известна ми китара е на Чарли Хънтър 8-стринг партишъли фретлесс баса марка Novax... Само не знам как се свири там :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.