Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за адаптери


jororock

Recommended Posts

Активните адаптери няма да ти свършат работа в случая. Не могат да се делят(поне EMG и Seymour Duncan Blackouts) и няма да имаш 5 позиционната конфигурация. Една възможна конфигурация е тази, която тъпчат в Dean Razorback китарите. SD SH13 Dimebucker (bridge) & DiMarzio Super Distortion (neck). С един приятел като свирихме по едно време на неговата китара имаше Dimebucker и фабричен адаптер на Dean и звучеше убийствено. Един Super Distortion би звучал (поне според мен) в пъти по-добре.

 

Тук малко не съм съгласен с теб , защото EMG имат активни адаптери които се делят като EMG 81 TW например. Що се отнася до Dimarzio Superdistortion -не мисля че нек позицията е подходяща за този адаптер понеже той си е типичен Brige с 425 мв изход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти активна сплитваща се двойка на EMG. На махагоновия ми Шектър сет нек EMG 81 TW и EMG 89 звучат убийствено - конфигурацията се е утрепАла за метъл, а имаш и версатилност. Виж и EMG 89 R - при него сингъла при сцепването е по-към нека. На другия ми Шектър имам също сплитващи се ДиМарцио Паф 7 и Еволюшън. Те нямат такава дефиниция и мощ като активните EMG-та, но пък дават повечко среди и един сладък "пеещ" звук. За мен EMG-тата са по-универсални, дават повече възможности за звук заради сплитването, затова ако бях на твое място бих взел тях. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти активна сплитваща се двойка на EMG. На махагоновия ми Шектър сет нек EMG 81 TW и EMG 89 звучат убийствено - конфигурацията се е утрепАла за метъл, а имаш и версатилност. Виж и EMG 89 R - при него сингъла при сцепването е по-към нека. На другия ми Шектър имам също сплитващи се ДиМарцио Паф 7 и Еволюшън. Те нямат такава дефиниция и мощ като активните EMG-та, но пък дават повечко среди и един сладък "пеещ" звук. За мен EMG-тата са по-универсални, дават повече възможности за звук заради сплитването, затова ако бях на твое място бих взел тях. Успех!

Благодаря ти за съвета , това е единия вариант който обмислях и ако имаш някакви семпли на шектъра с EMG-тата , ще те помоля да ги постнеш! :punk_guitar:

Редактирано от jororock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това е с тая китара, ама не е семпъл: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=60072

Ако намеря време тия дни ще спретна нещо, даващо повече информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar:

Ей това е с тая китара, ама не е семпъл: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=60072

Ако намеря време тия дни ще спретна нещо, даващо повече информация.

:D:):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.