Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за адаптери


jororock

Recommended Posts

Привет на всички съфорумци! Бих искал да се допитам до вас относно наблюдения Ви върху моделите адаптери на фирмите Dimarzio , Seymour Dunkan и EMG . Бих искал да сменя фабричните адаптери на китара си- Ibanez RGT42DX- INF-1 и INF-2 с някои от горепосочените фирми . Това което искам да се получи е висок изход за Хард-Хеви стил , но с брилянтен чист тон, същевременно да запазя конфигурацията на петте положения направена от Ibanez за два хъмбъкъра- http://www.ibanez.com/ElectricGuitars/model-RGT42DXFM . Доста от високоизходние адаптери имат проблем е с чистия саунд. Китарата е махагон-Neck-thru. Моля да споделите наблюденията си ! Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чист тон ще е добре да сложиш Seymour Duncan, върху Dimarzio нямам наблюдения, ако сложиш EMG 60 на нек(както Metallica) пак ще имаш хубав чист тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активните адаптери няма да ти свършат работа в случая. Не могат да се делят(поне EMG и Seymour Duncan Blackouts) и няма да имаш 5 позиционната конфигурация. Една възможна конфигурация е тази, която тъпчат в Dean Razorback китарите. SD SH13 Dimebucker (bridge) & DiMarzio Super Distortion (neck). С един приятел като свирихме по едно време на неговата китара имаше Dimebucker и фабричен адаптер на Dean и звучеше убийствено. Един Super Distortion би звучал (поне според мен) в пъти по-добре.

 

Dimebucker в Bridge позиция на RG350EX

 

Dimebucker & Super D. върху Dean Razorback. Китарата е от махагон и е с Set neck конструкция. (и мацката не е за изпускане :greenangel: )

 

Накрая и на първо място : свиренето има по-голям ефект върху тона от оборудването или поне се изравняват :girl_witch:

 

Друга възможна комбинация е активни SD Live Wires (Dave Mustaine), но ще трябва да минеш на 3 позиционен превключвател.

 

Seymour Duncan имат и други интересни адаптери ( '59 например) Ако не ги чуеш всичките с подобна на твоята китара и твоето свирене може да има изненада (по-вероятно приятна :ok: )

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаме съвсем различно виждане за това, кое е висок аутпут и предид, че пишеш за хард и хеви, а не за някакви турбо тресни :greenangel: , както и че става въпрос за махагонов гриф, мисля, че най удачно биха ти свършили работа адаптери тип ПАФ (алнико) , били те на СД ( 59 са ми любими, наистина супер саунд за моя вкус ) или на Димарцио ( имат си техните еквиваленти на ПАФ ) или Гибсън ( 490, 498, ПАФ или Бърстбъкъри ).

 

Комбинацията между Ибанец и активни ИМГ, ще доведе до много посредствен ( според моите разбирания ) чист саунд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо искаш да свалиш адаптери alnico5 и да сложиш други - на тия какво им е?

Ако адаптерите бяха на липова китара с кленов гриф - разбирам, ама...

 

ПП. Грифа е орех а бърсбъкърите мисля са пак алнико5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чист тон ще е добре да сложиш Seymour Duncan, върху Dimarzio нямам наблюдения, ако сложиш EMG 60 на нек(както Metallica) пак ще имаш хубав чист тон.

 

 

Не знам как точно стигна до горните заключения, след като гореспоменатите фирми имат десетки модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаме съвсем различно виждане за това, кое е висок аутпут и предид, че пишеш за хард и хеви, а не за някакви турбо тресни :metalist: , както и че става въпрос за махагонов гриф, мисля, че най удачно биха ти свършили работа адаптери тип ПАФ (алнико) , били те на СД ( 59 са ми любими, наистина супер саунд за моя вкус ) или на Димарцио ( имат си техните еквиваленти на ПАФ ) или Гибсън ( 490, 498, ПАФ или Бърстбъкъри ).

 

Комбинацията между Ибанец и активни ИМГ, ще доведе до много посредствен ( според моите разбирания ) чист саунд

Между другото точно Гибсън 490 и Бърстбъкър са ми в полезрението и май при Ванко Филибето имаше от тях! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата модела ги имам в момента на различни китари. И двата са супер, без забележки. Бърстбъкърите са една идея по малко среди и биха звучали добре на РГ (според мен), те си имат много среди като идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо искаш да свалиш адаптери alnico5 и да сложиш други - на тия какво им е?

Ако адаптерите бяха на липова китара с кленов гриф - разбирам, ама...

 

ПП. Грифа е орех а бърсбъкърите мисля са пак алнико5

Причината е че ми звучат малко мътно по моя вкус. На другите ми китари имам СД 10 , СД 5 и Dimarzio evolution -там нещата звучат къде по-добре и то не с махагон . Няма къде да пробвам адаптери с тази китара и за това се допитвам до вашите наблюдения . Може би ако сложа керамик ще е по добре. Мисля в-у вариантите - 1. Dimarzio D-aktivator(brige n neck) , друг вариант който ми се струва добър е 1. Dimarzio Tone zone(brige) i Air Zone ili Breed' neck(neck). 3. Вариант-Dimarzio Dual Saund (superdistortion)(brige) i Paf pro(neck) 4. EMG 81 TW(brige) i EMG 89R(neck) 5.Може би най нестандартния вариант за Ibanez гореспоменатите адаптери на Гибсън. 6. SD-Sh10(brige) и 59 model SH-1 and TB59(neck)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да опиташ и вариантите на новите J.custom-и, твойта китара има сходни характеристики - Flamed Maple top/Mahogany body...

1. Tone Zone bridge/Air Norton neck

2. Seymour Duncan Custom 5 TB-14 bridge/Seymour Duncan Jazz model SH-2n neck

Имат и вариант с EMG: EMG 81 bridge/EMG 85 neck.

Щом ги използват от Ibanez, сигурно биват комбинациите...

Успех и да споделиш крайното решение... и резултат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое скромно мнение, за сравнение на адаптерите Инфинити на Ибанец и Алнико адаптери на Гибсън, и дума не може да става. Инфинитито са много глухи и недефинирани спрямо Гибсън или СД или който и да е добър адаптер. Не че въобще не стават де, просто не са в същата категория

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как точно стигна до горните заключения, след като гореспоменатите фирми имат десетки модели.

 

На моята китара съм със Seymour Duncan и знам как звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A всички модели на дънкан ли звучат така?

И може ли да се каже със сигурност, че никой от моделите, да кажем, на DiMarzio не звучи така?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и моите 5 стотинки:

 

Seymour Duncan Jazz SH2n - neck

Seymour Duncan JB TB4 - bridge

 

ТВ4 е с много хубав оутпут, звучи супер. Jazz-а е разкошен за чисти китари.

А и двата адаптера се разбират чудесно.

Имах Джаксън с такава комбинация от адаптери и много ми допадаше.

Мисля, че няма да сбъркаш!

 

Успех!

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.