Jump to content
Българският форум за музиканти

Кое ви беше първото камионче?


synyster_vengeance

Recommended Posts

Абе има толко много теми за други работи, та се сетих да пусна това.Така де.Кой ви беше първият ефект, дист , камион или там както искате? :mellow:

Може да пуснете и снимка на еволюиралия педалборд ако искате :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моето първо камионче беше пожарна количка.

 

Абе няма ли по-свестни теми за пускане в китарния форум или да очакваме и за първия кабел, първото перце, комплект струни и т.н.?

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не'моим си спомним вече за първия, това е било някъде преди да се родиш...

Иначе, след това в началото на 90те много бяха популярни педалчетата самоделки. Имах някакво ,което тогава ми обясняваха че се състои от две последователно свързани дисторшън схеми, а за елиминиране на шума имаше някакво шунтиране, което изрязваше изходния сигнал под дадена амплитуда. Вършеше доста добра работа за времето си, сега ако ми попадне нещо такова сигурно ще се смея доста продължително и още толкова продължително ще псувам по него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето беше Лель ДД драв дисторшън

донесено от Москва през далечната 1987г

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колички мачбокс :)

Имах разни много яки.

За китарните, както каза еджкрашър, първото беше направен дистер в сапунерка.

Предполагам да е бил по мхр дисторжън плюс и го пусках в лампово радио.

Не беше зле като за тогава.

После си бях взел една вермонска апаратура и първият ми стомпбокс беше биг маф на ЕХ - и то оригинал от 70-те.

Това е било някъде началото на 90-те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fuzz face DIY, со транзистори BC 109 b или така нешто. Начекав транзистори со gain околу 100, така нешто и се погоди многу добро, иако доста се изнамачив додека да проработи. Уште го чувам, само треба да ја сменам кутијата, бидејќи е пластична, а пластичен е и switch- от кој е true bypass, и веќе почна да откажува. Којзнае, можеби некој ден, кога ќе немам друга попаметна работа, ќе се зафатам со тоа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за самоделните сапунерки :) А първото заводско ми беше един еквалайзер на Лель.Купих си го собственоръчно от тогавашната СССР.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.