Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Me 30 ?


wades

Recommended Posts

Здравейте !

Искам да се обърна към всички , които са ползвали този процесор . От скоро свиря на китара и не съм много навътре в нещата , но ми е ясно , че за да си свиря песничките ще ми е нужен дистъра , а ако тръгна да си взимам камиончета ще трябва да дам много много пари . За това се насочих към процесорите и разбрах че тези на Босс са най-добри . Та един приятел продава Босс МЕ 30 и ходих да го разгледам . Хареса ми как звучи въпреки че беше на около 5 години няма му нищо . Цената която ми обяви е 300 лв. Искам да разбера дали си струва 300 лв или за тея пари мога да си намеря нещо по добро , а ще ми трябва най късно до четвъртък да съм се сдобил . От Смолян съм .

Редактирано от wades
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен ми казаха че моделите преди МЕ 30 /включително/ са с някакви си аналогови ефекти или нещо такова а след тях са с къстъм а къстъма звучал по гадно . Какво мислите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

От първия ти пост разбирам, че ти трябва дисторшън ( а не някакви други ефекти ).

Ако съм разбрал правилно, и ако е така, защо държиш да е процесор?

Ако свириш през китарен усилвател, мисля че за половината пари ще намериш дистър-камионче ( аналогово ), което ще звучи по-добре от процесора.

Възможно е и аз да не съм те разбрал правилно.Кажи каква музика обичаш да свириш и до този момент къде си включвал китарата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кубе съм но е Стаг . А просто за тая определена песен която се очаква да свирим в събота ще ми трябва само дистър но за в бъдеще със сигурност ще ми е нужно нещо друго за това имам мерака на процесора . На мен въпроса ми е дали МЕ 30 ще ми свърши добра работа . Обичам блус рок ...и малко пънк . А много пари ли са 300лв за такъв процесор ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Зависи в какво състояние е.

Искам само да кажа, че според мен има вариант за процесор от други фирми, който нов би струвал толкова.

Поинтересувай се за Digitech или Line 6.

 

Не бързай с избора!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този процесор си го бях купил 1999та за 450 лева ( тогава 450 000 ) нов. Това е процесор от нисък клас, с приятен саунд и лесен за работа, но много шум и супер посредствен ноисгейт. Иначе е здрав и върши работа в дадени ситуации. Драйвовете му стават, но не са нищо особено , даже за Бос. Според мен не може да струва повече от 200 лева, ако е напълно изправен. Между другото продадох наскоро Бос ГТ5 за 200 лева, а той е много по висок клас процесор и е по добър във всяко отношение, както и двойно по скъп като нов. Моята цена беше изключително скромна умишлено, но все пак си прави сметка какво може да изпадне за парите ,които даваш

 

Ето този, който аз продадох

http://www.bossarea.com/other/gt5.asp

 

а ето и този за който ти говориш

http://www.bossarea.com/other/me30.asp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.