Jump to content
Българският форум за музиканти

Трябва ми съвет за Boss Gt8 и амп


Slacoth

Recommended Posts

Здравейте,

търся съвет от хора с повече опит (и пари :girl_witch: ) от мене.

Това, с което свиря е китара Jackson DXMG, китарен процесор BOSS GT8 и транзисторен усилвател Marshall VS30R.

Понеже съм много доволен от китарата и процесора си, напоследък започвам да се замислям дали този усилвател е най-подходящ за допълнение към другите компоненти.Съмненията ми произхождат от факта, че като че ли се получава някакво специфично "оцветяване" на звуковия сигнал предаван от процесора.

Има ли между вас хора изпробвали вече такъв процесор с повече от един модел амп (например пак Marshall, Randall, Line 6 ...).Усилвателите марка Roland добри ли са за целта, или са си по-посредствени?

 

Ще се радвам да прочета съвети по темата, само искам да огранича предложенията до следните 3 условия:

1. Интересуват ме предимно усилватели транзисторно изпълнение (в частност кубета);

2. Мощност от 30W или 50W (максимум 80W);

3. Само усилватели с 12" говорител, за предпочитане да са с един брой говорител;

 

Вграден драйв и други вградени ефекти не ме интересуват, ще ползвам процесора в CLEAN CHANNEL.

Искам отсега да помоля феновете на лампите, и хейтърите на процесорите да не се почувстват засегнати от условията ми.

 

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На такива и подобни въпроси винаги съм отговарял едно и също:

Ако искаш да използваш съответния процесор включен в кубе, не ти препоръчвам да му използваш симулациите на други ампове или кабинети. Аз лично докато все още имах процесор, ползвах от него само тунера, ноизгейта и стомп педал симулациите. Всеки си има собствено мнение, но ако искаш да си свириш със готовите му пресети (както един фен тука от форума при когото ходих да пробваме едно кубе) не очаквай процесора да "надсвири" ампа и всичко да звучи както от директния изход за слушалки. С други думи, насрой процесора към кубето,зада постигнеш твоя звук, а не обратното. Погрешен подход е да се избира усилвател според това как би звучал процесора през него.

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Съгласен съм с казаното от теб, но по отношение на забележката ти:

 

Погрешен подход е да се избира усилвател според това как би звучал процесора през него.

 

искам да се защитя.

 

Първо си купих Маршала, после другите неща.Сега съм, така да кажа, в заварено положение. :girl_witch:

 

И все пак някакви конкретни предложения?

 

п.с.

EAmechaniX: Освен това, просто няма какво друго да кажа. Стъпил си здраво на земята!

 

Ха, това по мой адрес ли беше!?!

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, това по мой адрес ли беше!?!

:girl_witch: , но не казвам нищо лошо - напротив!

Особено ми хареса това:

''С други думи, настрой процесора към кубето за да постигнеш твоя звук, а не обратното''

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ползвам подобна конфигурация, ще ти кажа, ръгни процесора в return-a на fx loop-a на ампа.

Така ползваш само крайното му стъпало т.е. играе само master volume. Всичко друго си е от проца. При повечко отделено време, резултата става доста добър.

Поне на мен процесорния звук си ми харесва.....

 

И още нещо, обърни внимание на custom settings на амп симулациите, имаш възможност да настроиваш параметри, които за константни за истинските ампове.

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ползвам подобна конфигурация, ще ти кажа, ръгни процесора в return-a на fx loop-a на ампа.

 

Тъкмо щях да напиша тва но видях , че колегата го е написал !

 

:girl_witch::greenangel: :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Леле, колко съм тъп!

Мерси много, идеята ти е интересна. :greenangel:

 

Реших и аз да се намеся защото използвам тази конфигурация с друг амп и китара :girl_witch: .

 

Незнам до колко си запознат с процесора, но за да звучи има някой задължителни настройки. на мен ми отне може би месеци да докарам хубави и използваеми звуци. Ако имаш интерес мога да ти дам ДВД и някой полезни съвети. Знам че питаш за амап ,но аз използвам това чудо от как се появи на пазара през 2006г. и твърдя ,че използвания амп е без значение. Пробван е на хибридни Маршали, Фендер, Вокс, Роланд и директно в пулта. Както пича по-горе е писал трябва и може да настроиш процесора спрямо това през който го пускаш. Някой основни неща са : OUTPUT Select в твоя случей трябва да е Combo Amp. после , FX Chain не е подредена по класическия начин със заводските настройки. System инаш функцията Meters следи нивото на всеки ефект, трябва да ги сетнеш така че да не премодолират. И така, това с което не съм съгласен конкретно за този процесор е да не се използват амп симолациите, напротив в GT-8 само те и ехо ефектите са използваеми. създавайки ефект започваш от амп симолацията без нищо друго докато чуеш това което искаш и после "напомпваш" с ефекти по желание. Пре амп може да го използваш за повече състейн ,но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО директният звук да е по силен от този на избрания ефект. Не ми се повече :greenangel:

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....ръгни процесора в return-a на fx loop-a на ампа.

Така ползваш само крайното му стъпало т.е. играе само master volume. Всичко друго си е от проца. При повечко отделено време, резултата става доста добър.

Поне на мен процесорния звук си ми харесва.....

 

Абсолютно, това е начинът да изкараш максимума от процесора, особено пък от процесор като GT8/10, където има всичко по повече от достатъчно и допълнителни корекции от ампа обикновено само омазват нещата.

Иначе и аз съм фен на процесорните удобства, а за звука, ами той става все по-добър с всяко ново поколение.

Редактирано от racerx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз буча директно в крайното стъпало на кубето , мисля че става прилично

за проба само веднъж го включих да мине през чистия канал но звука беше съвсем грозен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.