Jump to content
Българският форум за музиканти

Трябва ли!?


Black Bird

Recommended Posts

Със сигурност не си ти.

Ти си доста напреднал - мисля,че слушах нещо твое във форума.

Моят познат е 20 - 22 годишен и още търси себе си.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не си ти.

Ти си доста напреднал - мисля,че слушах нещо твое във форума.

Моят познат е 20 - 22 годишен и още търси себе си.

ми delqn не е по-стар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доста хора са изказали мнения по въпроса и доста от тях съвпадат с моето. Ами Мите, според мен най-важно е творчеството. Хубаво е че имаш базата - една много добра техника, добро звукоизвличане и тон. На тази основа можеш да изградиш много неща. На мен ми куцат страшно много неща. В смисъл, че много технически трикове, въобще не ги умея, а други ги свиря, но не достатъчно бързо. Но нямам и намерение да се състезавам с никого. Това опира до талант, до време, а и до възраст. Едно е някой младеж на 15 години да се залови да копа здраво - ако има талант ще успее да го развие. Аз също когато имам време и мога да свиря по 5-6 часа на ден виждам, че научавам някои неща, но техниката трябва и да се поддържа. Ако не свириш достатъчно - губиш форма. Според мен, с техниката която притежаваш спокойно може да изпълниш много неща - за съжаление още не съм слушал твои произведения, защото ползвам и-нет на бачкането и са ни орязали МР3-ките от прокси сървъра. Ако не те затруднява, прати ми 2-3 парчета по пощата - ssa@epiq.com . Та моето мнение е че от тук натам, трябва да търсиш вдъхновение и да правиш своеобразна музика. Щом ти роди нещо душата, сам ще почувстваш след известно време дали е нужно в аранжимента да покажеш някъде виртуозна техника или да наблегнеш повече на мелодичност, на ритмика или нещо друго. Това си е мое мнение де, аз за себе си се опитвам да си подобря техниката на свирене, но отдавна съм решил да не се опитвам да гоня виртуозите. По света има такива музиканти, много от които са съвсем неизвестни, но които могат да скрият шайбата на кого ли не. Музиката е една безкрайна вселена, а виртуозността също. Трябва сам да усетиш кога какво да свириш, тогава ще се чувстваш удовлетворен и щастлив от това което свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ми и аз да се изкажа :( Най-важното е музиката да се прави с чувство, смисъл трябва да се харесва на автора!! Тогава се получава наистина яко!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо не е читава работата тука.

 

Техниката (затова се казва техника) е просто инструментариум за реализацията на музикални идеи, нали. Какво означава 'по-технично' или 'по-малко технично'? Това не определя самата музика ни най-малко.

 

Все едно това дали една кола е по-добра от друга да се определя от това с каква марка отвертки са сглобявани, а не от дизайна.

 

Изразяваш си музиката, която мислиш и тва е. Ако изисква сложно техническо изпълнение, го правиш, ако не - не. Къв е проблема <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дреме ми на к*ра кой ква техника има!

Важното е песента да ми харесва. Дали са 20 ноти в секунда или една нота за 20 секунди - who cares.

Както много пъти е ставало дума - музиката не е спорт. Ако беше щях определено да те посъветвам да свириш по бързо, за да биеш рекорда на еди-кой-си. Ама не е... :(

 

:( :guitar: <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но най-важното е да правиш музиката си така, че да ти харесва максимално на теб самия ! Иначе музиката става неискрена и не е толкова хубава...

а именно ..не знам ако те кефи да свириш неща заради които имаш фенове понеже свириш по-яко от ..ъх да го кажа ли и аз Вай - твой проблем. Ако обаче си свириш това което те кефи и просто се получава така че на повечето хора им звучи като въпросния китарист тогава не виждам проблем..освен че ще бъдеш запомнен като копие на някой. Ако пък искаш да избягаш от този стереотип..решението е да свириш в група където и други идеи ще се появяват, ще развиваш нечии идеи които нямат нищо общо с твоя стил на композиране и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако обаче си свириш това което те кефи и просто се получава така че на повечето хора им звучи като въпросния китарист тогава не виждам проблем..освен че ще бъдеш запомнен като копие на някой. Ако пък искаш да избягаш от този стереотип..

 

Не помня някой някога да е казвал, че Митака прилича на някой китарист... има доста разнообразни неща все пак!

 

А иначе аз ще дам един пример по въпроса:

Лично аз обожавам Малмстийн... но се кефя много повече на яките мелодии от колкото на шредерските му сола! Да, ЯКО Е да има някое ултра бързо соло нейде из песента, но това не бива да бъде водеща цел! Също така е яко да се изсвири нещо бързо и трудно след мелодичен риф.... всъщност личната ми песен НОМЕР 1 E Crash n Burn... там идеално се преплитат техничността и музикалността ако мога така да кажа <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но най-важното е да правиш музиката си така, че да ти харесва максимално на теб самия ! Иначе музиката става неискрена и не е толкова хубава...

а именно ..не знам ако те кефи да свириш неща заради които имаш фенове понеже свириш по-яко от ..ъх да го кажа ли и аз Вай - твой проблем. Ако обаче си свириш това което те кефи и просто се получава така че на повечето хора им звучи като въпросния китарист тогава не виждам проблем..освен че ще бъдеш запомнен като копие на някой. Ако пък искаш да избягаш от този стереотип..решението е да свириш в група където и други идеи ще се появяват, ще развиваш нечии идеи които нямат нищо общо с твоя стил на композиране и т.н.

ехе тя стана една

и Вай намесихме.... :think:

ами аз не смятам че ще измисля нов стил на свирене

а пък и едва ли свиря като него

просто бегло го копирам-уча

къде успешно къде не <_<

 

 

вай тогава и той требе да се откаже

заради Запа и King Crimson

който е слушал внимателно

и после вай и хоп чува разни нещица :(

 

много се отплеснах

не говорих ме кой кво копира

 

но некой е искал и тва да си каже :( :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най ме изкефи Slinky!!! Супер мнение, дюде! :bravo:

 

А инак за рекордите... Той и оня нашенеца е в Книгата на Гинес за най-бърза свирня, ама си остава един никому неизвестен чалгар. Чак му забравих заглавието, беше гост на Тодор Колев преди години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисер Рачев.

 

Той като почне да свири бързо, така маже, че изобщо не можеш да разбереш какво всъщност свири...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дреме ми на к*ра кой ква техника има!

Важното е песента да ми харесва. Дали са 20 ноти в секунда или една нота за 20 секунди - who cares.

Както много пъти е ставало дума - музиката не е спорт. Ако беше щях определено да те посъветвам да свириш по бързо, за да биеш рекорда на еди-кой-си. Ама не е... B)

 

B) :guitar: B)

B):bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.