Jump to content
Българският форум за музиканти

Ядове с Флойда


Slide

Recommended Posts

Здравейте!

 

Пристигна ми новата китара - чудо. Както и да е. Сядам да я разсвирвам - разстроена е - никакви проблеми, сядам да оправя проблема, но...

 

Настройвам китарата с тунер - всички струни са изрядни. Удрям обаче един акорд и всичко звучи различно... Пак проверявам дали е настроена, ами настроена е. Пак удрям акорд - пак не звучи.

 

Гледах разни клипчета в тубата, пробвах - пак не става.

 

Да добавя само, че моята китара няма горно заключване. Т.е. има, но.... самото заключване го няма. Не знам как да го нарека, но най-просто - трите капачета, които се затягат със шестограми ги няма. Възможно ли е да е от това проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може интонацията да не ти е добре :wub: Провери всяка струна на 12-то прагче дали вади същата нота, но една октава по-висока. Ако е от това има достатъчно клипчета за настройване на интонацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо пробвай да натискаш много леко, точно толкова колкото тоновете да излязат чисто, но не и да бръждят от недостатъчен натиск. Ако предишната ти китара е била с по-дебели струни, или по-"твърда" е възможно ти самият да си свикнал да натискаш много силно и да правиш мини бендове на струните (в посока към дървото на грифа), което ги кара да звучат ненастроени.

 

Съвсем е възможно просто интонацията да е зле направена, но провери и тази възможност :wub:

 

Поздрави,

Жоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не е от липсата на заключването, китарите така или иначе се интонират отключени :wub: . Провери с тунера на 12 то прагче на всяка струна дали ти дава верен тон и се опитай да го нагласиш, като движиш седлото напред или назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако китарата ти наистина е чудо (не си посочил модел), то би трябвало всички проблеми по нея да са поправими.

Аз няма какво да добавя към горните постове, но ето какво направих с моята китара (от подписа ми).

Когато я купих, китарата беше настроена в МИ със струни деветки.Тъй като от няколко години свиря само в РЕ се наложи да препипам всичкото хардуеър по нея свързано с инотацията.

Китарата получих с екшън малко по-висок от изискванията ми и се наложи да го сваля малко.Отделно свалих строя в РЕ тоналност.

Резултата беше следният:

1. Инотацията на 12 прагче се "размести" осезаемо;

2. Появи се всеобщо бръждене по високите прагове;

3. Основата на флойда "избяга" от водоравното си положение спрямо равнината на китарата;

Реших, че като китара от среден към висок клас, тя би следвало да подлежи на настройване и се оказах прав :wub:

С помоща на тунер, отверка и шестограми всичко си дойде на мястото.Реших си и трите проблема.

При такава настройка водещо значение е точната мензура на всяка от струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде мини днес или когато и да е през работата ми да я погледна.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих се още вчера след много мъки.

 

Проблема се оказа следния - всичко струни лека-полека се настроиха. (Стурните също са нови, поне за такива се водят...) Само втора си остава проблема. Трябва да я настроя около половин тон нагоре за да звучи вярно, въпреки, че ако е оставя на СИ, както си показва тунера, ми е ниска...

 

@Механик, за сега няма да има нужда, но ще си запазя поканата я за нещо друго по китарата, я евентуално за като взема кола. :huh:

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще си запазя поканата я за нещо друго по китарата, я евентуално за като взема кола. :cheers2:

Аз никъде не съм казвал, че имаш право само на един път. :bravo:

Иначе браво, че си се оправил сам - така трябва.

Колкото до колата, съветът ми да минеш, не като вземеш кола а преди да я вземеш...после може да е късно... :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, ще го имам в предвид. Един вид, да не взема да се мина... :girl_witch:

 

ПП: Еми сам трябва я. То не става само с питане, макар и до Цариград да стигна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.