Jump to content
Българският форум за музиканти

Краят на Pop Folk субкултурата


salt

Recommended Posts

Това би трябвало да ти е ясно кolio_k , ако имаш претенции за професионалист.

Професионалист в каква сфера?

 

И защо сравняваш Глория и БТР? По-добре сравнявай 1 домат с 5 портокала.

В БГ всички печелят най-много от участия по Нова Година...

 

Ние, които имаме цел и идея ,които можем да предложим нещо различно и културно на обществото, които можем да покажем че разватните послания са тъпи, горзни, нежелани, старомодни, смръдливи, гнусни и отвратителни. Които искаме да живеем различно, с чисти умове, имайки морал и правилна ценностна система в себе си и да желаейки да експоанираме различне модел на lifestyle в това ощество! Ок? :)

ОК! :)

И какво предлагате Вие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 199
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз избеснявам, че има хора, като Пайнера, които наливат яко пари и налагат некачествена музика на обществото, което явно има дупки в културата.

То е глобално - "дръж хората тъпи и управлявай по-лесно"... ама лошото е, че такива като Пайнера, Слави и други на "високи места" дори я харесват тази музика....................щото това все пак си е България!

 

Но аз вярвам, че когато се прави нещо качествено, ще се намери някой, който да го менажира - както дори е станало със самия поп-фолк:

Глория е пяла на ушенце на Митьо, а тя си е готина мадама и ... хайдеееееееееее - дай да правим ПОП-ФОЛК!!!

 

Но имаше и други агенции, които продуцираха други стилове, но пък фалираха...

 

Аз си вярвам, че ще се случват още и още хубави неща, но трябва да се свири и пее и да се прави, колкото може по-добре и по-добре... и селяндурите, като горе-посочените ще си слушат поп-фолка само в техните си села!

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Поп фолк" не е само по себе си нищо лошо. Нито 'поп', нито 'фолк'. Даже "чалга" в оригиналния си смисъл не е това пошло нещо, което мразим - но в новоприетия смисъл (пусти език, нали не стои на едно място - развива се) именно 'чалга' ми приляга на оная култура, за която иде реч. Даже не 'суб- култура', а 'супер-култура'. Супер не в смисъл на 'превъзходна', а като над-културно явление: преди всичко социално, със съответните културни последици.

 

В по-горни постове обърнах внимание, че злото не е във фолклора и има фантастични примери на съвременна музика на фолклорна основа.

 

И противоотровата не е метълът, нито коя да е форма на рок-музиката. Не са противоотрова ако ги виждаме само като стил и звучност, или като съпътстваща 'визия' и... култура.

 

Защото и рокът може да бъде много долнопробен, бездарен, нагъл и пошъл. Простащината е комай социално а не културно явление.

 

Пресен пример видях в Англия, където 'сръбското' и кючека общо взето не са популярни. Описах го в 'Говорилня', да не се повтарям тук.

 

Просто напомняне да не търсим спасението там, откъдето няма да дойде. По-скоро да се замислим за ценностите, от които се ръководим в ежедневието си, а не за музиката. Ценностите, на които възпитаваме децата си; ценностите, за които сме готови да изядем ритник в зъбите. (Готови ли сме?). И да дадем по някой ритник, комуто трябва.

 

И ако повече хора сме неотклонни от ценностите си, нежеланата супер-култура може и да си замине. Някой ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има край ще се трансформира в друг образ но няма да спре поне още 20 години.За повечето хора това е културата и това е нормалната музика която трябва да се слуша изобщо не е субкултура.Именно за тези хора другите стилове са упадъчни често се свързват с употреба на наркотици вредящи и т.н.Кога ще се промени вкуса и естетиката на хората тук никой не може да каже.Ако правя аналогия с други стилове може да продължи и 30 години.

Мерси.Това вече отговаря на заглавието.И си прав.Не е суб а си е направо култура, но не мога да редактирам чаптъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това би трябвало да ти е ясно кolio_k , ако имаш претенции за професионалист.

Професионалист в каква сфера?

 

И защо сравняваш Глория и БТР? По-добре сравнявай 1 домат с 5 портокала.

В БГ всички печелят най-много от участия по Нова Година...

 

Ние, които имаме цел и идея ,които можем да предложим нещо различно и културно на обществото, които можем да покажем че разватните послания са тъпи, горзни, нежелани, старомодни, смръдливи, гнусни и отвратителни. Които искаме да живеем различно, с чисти умове, имайки морал и правилна ценностна система в себе си и да желаейки да експоанираме различне модел на lifestyle в това ощество! Ок? :punk_guitar:

ОК! :)

И какво предлагате Вие?

под ние имам впредвид ние от музикант орг

ами предлагам това което можем. :)

тук мисля че има достатъчно креатвни хора,нали?

и ..надявам се всеки си харесва някои стилове ,които би желал да се слушат от повече хора или може би не е така.не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз избеснявам, че има хора, като Пайнера, които наливат яко пари и налагат некачествена музика на обществото, което явно има дупки в културата.

То е глобално - "дръж хората тъпи и управлявай по-лесно"... ама лошото е, че такива като Пайнера, Слави и други на "високи места" дори я харесват тази музика....................щото това все пак си е България!

 

Но аз вярвам, че когато се прави нещо качествено, ще се намери някой, който да го менажира - както дори е станало със самия поп-фолк:

Глория е пяла на ушенце на Митьо, а тя си е готина мадама и ... хайдеееееееееее - дай да правим ПОП-ФОЛК!!!

 

Но имаше и други агенции, които продуцираха други стилове, но пък фалираха...

 

Аз си вярвам, че ще се случват още и още хубави неща, но трябва да се свири и пее и да се прави, колкото може по-добре и по-добре... и селяндурите, като горе-посочените ще си слушат поп-фолка само в техните си села!

прав си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Yves

 

В такъв случай се извинявам за лекцията ;) , явно не съм те разбрал правилно. Понякога в писмената реч се получават такива недоразумения

Помислих, че ме определяш като guitar-hero-wannabe, а пък аз от поне 12 години ( откакто излязох от казарма и поради пълен крах реших въобще да се отказвам да свиря ) въобще не си правя каквито и да са илюзии по въпроса, а по скоро преживявам със свирене, което хич не е лесно обикновенно

 

 

Поздрави и :)

 

п.п. Сори за офа по темата, беше ми последен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се всеки си харесва някои стилове, които би желал да се слушат от повече хора или може би не е така. Не знам.

Естествено, но самия стил (както каза Бицев) не е фактор, а качеството!

Щото пак става като при Пайнера, които си харесва "сръЦко с бг-текст" и си го налага...

 

Иначе и аз искам хората да се кефят на ЯКО пеене и свирене, подплътени с ЯКА лирика и ЯК звук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно БТР "толкова разбират" :)

Всъщност BTR, Metallica, U2, Rolling Stones...

печелят добре , защото притежават голяма част от правата върху музиката и името си, за разлика от Глория,Мадона и Лили Иванова, които са просто изпълнители и колкото и да продават - друг прибира парите.

Това би трябвало да ти е ясно, кolio_k , ако имаш претенции за професионалист.

 

yours:

Master of Puppets

 

Баце, за Глория и Лили Иванова може и да си прав (макар че кака ти Лили има достатъчно много пара), но за кака ти Мадона въобще не си прав. Тя все пак е една от най-богатите жени в шоу-бизнеса. А тея пари не се изкарват, ако някой друг ти ги прибира, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Поп фолк" не е само по себе си нищо лошо. Нито 'поп', нито 'фолк'. Даже "чалга" в оригиналния си смисъл не е това пошло нещо, което мразим - но в новоприетия смисъл (пусти език, нали не стои на едно място - развива се) именно 'чалга' ми приляга на оная култура, за която иде реч. Даже не 'суб- култура', а 'супер-култура'. Супер не в смисъл на 'превъзходна', а като над-културно явление: преди всичко социално, със съответните културни последици.

 

В по-горни постове обърнах внимание, че злото не е във фолклора и има фантастични примери на съвременна музика на фолклорна основа.

 

И противоотровата не е метълът, нито коя да е форма на рок-музиката. Не са противоотрова ако ги виждаме само като стил и звучност, или като съпътстваща 'визия' и... култура.

 

Защото и рокът може да бъде много долнопробен, бездарен, нагъл и пошъл. Простащината е комай социално а не културно явление.

 

Пресен пример видях в Англия, където 'сръбското' и кючека общо взето не са популярни. Описах го в 'Говорилня', да не се повтарям тук.

 

Просто напомняне да не търсим спасението там, откъдето няма да дойде. По-скоро да се замислим за ценностите, от които се ръководим в ежедневието си, а не за музиката. Ценностите, на които възпитаваме децата си; ценностите, за които сме готови да изядем ритник в зъбите. (Готови ли сме?). И да дадем по някой ритник, комуто трябва.

 

И ако повече хора сме неотклонни от ценностите си, нежеланата супер-култура може и да си замине. Някой ден.

 

 

 

http://avtora.com/news/nowini/umnite_deca_predpochitat_rok

 

 

 

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взеха да се появяват мнения за ценности и чалга с дисторшън, ама май си остават глас в пустиня.

 

Та да питам, че ми е интересно: Защо определихме чалгата като лошо нещо? Морално-образователни причини може би? Или пък не? И които и да са причините, присъстват ли те в други стилове музика? Да? Не би ли трябвало тогава да включим в една и съща категория всичката музика, която съдържа тези причини, заради които определихме чалгата като лоша?

 

Ама не пишете квото ви скимне, а хубаво помислете. Щото цялата тема е бомбок (или както там се пише). Аре, малко интелектуален раговор. Навитаци? Нали на много отворени се прайм, та даже обвиняваме в простотия. Да си защитим позицията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото е лошо! Глух ли си, сляп ли си, тъп ли си, че да ти пишем причините?

Освен тва заглавието е грешно, попфолкът от край време не е вече субкултура и край няма да има, че и по-сле ще става. Който се е спасил по чужбина е айляк, ние тука да му мислим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами след 10-20 години според мен все някога ще се приключи е те тва чудо

аз съм на 13 и връстниците ми не слушат чалга и дори съм забелязал 4е тези на моята възраст които слушат чалга стават от малко - по-малко

нз може би не познавам достатъчно хора ама на обществото ще му омръзне така наречения ''Хай Лайф'' да е пълен само с чалгарки

или пък другия вариянт е да дочакаме сички крумовци,преслави,азиси и т.н. да умрат от свински грип :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тва е парадоксът, че изброените правят четирицифрени надници на участие, а някои дори само като си покажат гърдите. Така че ако някой въобще умре от свински грип то тва ще сме ние...или поне те ще са след нас, щото ще се лекуват в частни клиники в Германия и на всичкото отгоре с отстъпка, защото примерно там са си пълнили джуките миналото лято :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.