Jump to content
Българският форум за музиканти

Нова или 2ра ръка


redhotsfan

Recommended Posts

:):D

 

 

 

 

Чета и се чудя.. Този тест в ЕС, в който отскоро имаме удоволствието да ни включат, се прави от дистрибуторите.. И колкото по-мощен е дистрибутора, толкова по-голям и безмилостен е екипът му за тестване на всичко, което му доставят.. 

 

Такава проверка си длъжен да направиш само ако пазаруваш от места със съмнителни доставки.

 

Ако случайно има такъв дефект, въобще не трябва да имаш проблем с рекламацията. Само има малка разлика във вида рекламация - 30 days money back guarantee, след този срок ще можеш единствено да подмениш инструмента със същия до 2 години, а може и за повече. Само че това не трябва да означава, че междувременно не трябва да пазиш инструмента, да го драскаш, да го разглобяваш и да се опитваш да го ремонтираш, или да го почерпиш с чаша питие отгоре за здраве.. Просто ако откриваш дефект, описваш го и предаваш нататък.  Чудя се защо си пропуснала да го направиш досега..

 

 

 

 

:icon_shithappens::girl_witch:

Ами нали ви написах. Ако искаш да напиша дългата история :greenball: Значи първия г-н щеше да я оправя, но отида в чужбина. 2рия щеше, но като изключим ваканции и такива да ми е водил 3 месеца. За тези 3 месеца го питах постоянно кога ще оправи китарата и той отлагаше. Нормално, нали, зает е. После реши пък да я дадем направо в Техн. И така имаше някви концерти и неможеше да дойде. (Аз след това разбрах, че не ми е бил нужен. Мислех, че ми трябва за да докаже дефекта, но всъщност човека не разбираше нищо така че както му обясних аз проблема, така го записа в бланката без да ме кара да доказвам нищо). Лятото не бях в БГ до средата на август. После уроците по китара почнаха октомври. И така. Наистина сега изглежда, че доста сме протакали, но щом гаранцията е 2 год. какъв им е проблема? Никой не ми е казвал - при проблем я занеси до 3 дена. На гаранцията си пише - 2 год.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не стане нищо с връщането на китарата (което силно ме съмнява) може да се ремонтира. Тук сме един екип от доброжелатели, които помагат в подобни ситуации. В момента върви ремонт на една подарена китара с цел после да се подари на някой начинаещ, който не може да си позволи. Сигурен съм, че ще се намерят хора да откликнат за идеята. Дори и да се направи нов гриф, не е невъзможно.

Провери в Технополис какво ще стане и после пусни тема, но не тук в Китара, а в Изработка и ремонт, че имаш нужда от помощ по поправката на тази. Има доста кадърни хора във Форума, а също и още повече готови да помогнат с каквото могат. Музикантите сме особено племе, плюем се един друг,ама като дотрябва нещо - помагаме си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на такива като вас!!! Не мислех, че има останали в България. Сега утре пак ще говорим с управителя и ще се види какво ще става. Още веднъж - поздравления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си че сме склонни да си помагаме.Но темата за която говориш, е да се поправи китара за напъно начинаещ, който няма средства да си купи китара.А мисля че тук случая е по различен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами девойчето едва ли има толкова много пари за нова китара, по разумно ще е да ремонтира тази докато се научи. А ако е доволна и има възможност ще си плати за това на лютиера. Аз дадох приемер със съвсем хипотетичен случай на другарска взаимопомощ. Иначе никой нищо не е длъжен да прави, всичко е въпрос на лична преценка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те какво имаш предвид, но просто ме съмнява някой да се наеме да я ремонтира безвъзмезно(ако така ставаше всички щяха да си правяр акаунти и да лъжат че нямат пари...Българската простотия няма край)Но дано да се разбереш с управителя, а ако не КЗП!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ремонтът е сложен, почти със сигурност няма да е най-евтиният.

Аз не виждам и никакв връзка с "българската простотия" и не разбирам какво място имаше тя тук :punk_guitar:.

Ако говориш принципно, измекяри има навсякъде по света.

Конкретно по темата: гаранционният ремонт ми се вижда най-удачното решение.

Надявам се да не се налагат разправии, но ако се наложат - разправяйте се!

Ако се стигне до екстремни разправии без ефект - КЗП(Комисия за защита на потребителите).

Не мисля, че би трябвало да се продават дефектни инструменти.

Но всъщност... можеш поне да снимаш проблема. На думи не се разбира колко е сериозен, дали и в каква степен прави инструмента негоден за свирене.

 

Ако има сериозен проблем, който сериозно влошава качествата на инструмента, редно е да се отстрани от търговеца.

Ако пък е нещо дребно, което се вмества в дефиницията "китара серийно производство за начинаещи", тогава едва ли има смисъл да се прави ремонт.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си че това го има навсякъде, ама ние сме си царе :girl_cray2: Може да не съм се изразил правилно.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Најдобриот совет е „play before you pay”. И има право тој член кој напиша дека прво треба да слушнеш како звучи гитарата „на суво”, т.е. невклучена во засилувач. Бидејќи, во повеќето случаи гитара која звучи лошо невклучена, ќе звучи лошо и вклучена. На гитарата која има добар резонанс, т.е. е направена од квалитетно дрво и со солидна конструкција подоцна можеш и да и вградиш поскапи магнети (pickup- и) и да звучи уште подобро, додека таквата надградба на боклук гитара ти е чисто фрлање на пари според мене.

 

Што се однесува до техничките моменти, „здравствената” состојба на инструментот, најдобро е со тебе да поведеш некој кој знае повеќе за тоа, доколку ти не си сигурна. И не е нужно дека скапите гитари (светски познатите марки) се секогаш добри гитари. Прочитај нешто за новите модели на гибсон лес пол на пример на интернет. Сум прочитал многу лоши коментари за нив. Зборот ми е, има големи шанси за помали пари и од втора рака да купиш многу убава гитара, и потоа со мала инвестиција да добиеш гитара од своите сништа, исто како што е и можно да купиш нова и поскапа гитара која потоа ќе ја мразиш. Ти го кажувам ова од лично искуство и за двата дадени случаи.

 

Поздрав!

Редактирано от Александар
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа. Към чатерите, които си знаят кои са - край на чата.

Следващият път, в който някой от вас цитира предходното мнение, което е нарушение на правилата - 4 пъти подред - ще почива. Използвайте бутон "Нов отговор" в долната дясна част на екрана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.