Jump to content
Българският форум за музиканти

Нова или 2ра ръка


redhotsfan

Recommended Posts

Хай! Значи както преди бях писала имам китара с крив гриф, който беше така още при закупуване. С времето 1ва струна почна да излиза. Пратих я на сервиз(нали от Технополис е купена и те си я пратиха на сервиз). Но понеже съм я пратила чак след 8 месеца ме обвиняват, че аз съм развалила китарата,защото съм я държала на влажно. А тя си беше така от началото- просто тогава не разбирах хич и затова я купих. После с учителите по китара ставаха мн неща, много се бавихме (всмисъл единия щеше да я оправя.После другия и накрая решихме да не рискуваме, а да я занесем на Технополис, защото ако г-на я развали няма да приемат гаранцията.)И сега нали големи проблеми докато докажем, че е купена дефектна.

Та... Вчера прочетох закона за защита на потребителите, че до 2 години мога да я върна и да си взема парите. Китарката беше модел BE-10 от серията за начинаещи Bucklay на Washburn. Така или иначе не е нещо кой знае какво,така че съм решена да я върна. Та кажете към тези 350 лв. ако добява 100-200 от себе си какво е по-добре да направя - да взема нещо ново, марково, но за начинаещи или 2ра ръка нещо по-добро. Изобщо нямаше да задавам въпроса ако не се притеснявах, че китарата 2ра ръка може да е развалена. Всмисъл може да я продават с проблем, който аз незнам и после за да го оправя да се наложи да давам още много пари.

Надявам се разбрахте дългите ми слова и ще дадете съвет. И моля без нападки :girl_witch:

Редактирано от redhotsfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо сигурна ли си, че ще можеш да върнеш китарата?Че то може да пише, ама нашата страна е такава че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами надявам се!Иначе мнението ми за главния въпрос по-късно че сега пиша есе по Английски :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези всички ми допадна само първата. Тея нестандартните форми не са ми по вкуса. Виждам, че сайтът не е бг. Има ли поръчки до бг или и тук има по магазините такива модели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъи като съм басист и не съм запознат много с какво качество китара може да се сдобиеш на тази цена ще напиша(по точно намерих едно мнение което е също като моето с малки разлики и е редактирано)какво да гледаш няма значение нова или втора ръка.

 

Ако не можеш да вземеш с теб човек с опит когато избираш инструмент (което е по-добрия вариант) бих те посъветвал следното.

 

1. Чуй ги първо "на сухо" - как звучи самият инструмент, а не електрониката му.

2. След това изпробваш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в усилвател - първо с всички корекции на 0, после на едни и същи, а накрая се опитай да направиш за всяка китара звук който ти допада.

3.Посвири на набелязаната тояга, а после (ако пазаруваш в магазин) пробвай най-скъпата китара в магазина или някоя които струва поне 2 пъти повече от "твоята". Опитай се да си отговориш на въпроси като:

- по-добре ли звучи

- в какво е разликата в звука

- по-удобна ли е

- как изглежда като сравнение "хардуера" - ключове, адаптери, струнник

4. Провери всяка струна на всяка позиция дали има неравни прагове (обикновено се чува как струната допира в позицията докато вибрира)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя "прост" съвет е да отидеш с някои да си изберете, явно ти си се подвела, може да отидете с г-на или някой познат с повече опит.

иначе след толкова време (поне 8м) имаш някаква изградена представа какво е китара и каква би се радвала да е твоята.

 

нека "колегите" от Силистра(струва ми се си оттам) да помагат с магазини .. защо не и с помощ на място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):D

 

 

 

 

Чета и се чудя.. Този тест в ЕС, в който отскоро имаме удоволствието да ни включат, се прави от дистрибуторите.. И колкото по-мощен е дистрибутора, толкова по-голям и безмилостен е екипът му за тестване на всичко, което му доставят.. 

 

Такава проверка си длъжен да направиш само ако пазаруваш от места със съмнителни доставки.

 

Ако случайно има такъв дефект, въобще не трябва да имаш проблем с рекламацията. Само има малка разлика във вида рекламация - 30 days money back guarantee, след този срок ще можеш единствено да подмениш инструмента със същия до 2 години, а може и за повече. Само че това не трябва да означава, че междувременно не трябва да пазиш инструмента, да го драскаш, да го разглобяваш и да се опитваш да го ремонтираш, или да го почерпиш с чаша питие отгоре за здраве.. Просто ако откриваш дефект, описваш го и предаваш нататък.  Чудя се защо си пропуснала да го направиш досега..

 

 

 

 

:icon_shithappens::girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя "прост" съвет е да отидеш с някои да си изберете, явно ти си се подвела, може да отидете с г-на или някой познат с повече опит.

иначе след толкова време (поне 8м) имаш някаква изградена представа какво е китара и каква би се радвала да е твоята.

 

нека "колегите" от Силистра(струва ми се си оттам) да помагат с магазини .. защо не и с помощ на място

То в Силистра има само в Технополис ел. китари. От там абсурд да купя китара ОТНОВО. Ако купувам ще отида в друг град, където има това, което искам, че да ми е спокойно после че съм взела възможно най-доброто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):D

 

 

 

 

Чета и се чудя.. Този тест в ЕС, в който отскоро имаме удоволствието да ни включат, се прави от дистрибуторите.. И колкото по-мощен е дистрибутора, толкова по-голям и безмилостен е екипът му за тестване на всичко, което му доставят.. 

 

Такава проверка си длъжен да направиш само ако пазаруваш от места със съмнителни доставки.

 

Ако случайно има такъв дефект, въобще не трябва да имаш проблем с рекламацията. Само има малка разлика във вида рекламация - 30 days money back guarantee, след този срок ще можеш единствено да подмениш инструмента със същия до 2 години, а може и за повече. Само че това не трябва да означава, че междувременно не трябва да пазиш инструмента, да го драскаш, да го разглобяваш и да се опитваш да го ремонтираш, или да го почерпиш с чаша питие отгоре за здраве.. Просто ако откриваш дефект, описваш го и предаваш нататък.  Чудя се защо си пропуснала да го направиш досега..

 

 

 

 

:icon_shithappens::girl_witch:

Нали знаеш че втора проверка никога не е излишна!И писах че не е само за нова, а ако реши да си купи китара на старо?мисля че ще са полезни съветите ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.