Jump to content
Българският форум за музиканти

Ableton Novation Launchpad


soundcare

Recommended Posts

Не мога да си обесня това Novation Launchpad.....Според вас има ли някакъво приложение?

Абе от цялата история само цената не мога да разбера.За +200$ се трябва да има нещо скрито или си е поредната неприложима простотия на свързана с аблетон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене от видеото ми изглежда на всичко друго, но не и 'неприложима простотия'. Аз съм голям фен на Ableton, както и на контролерите специално направени за него, които се появявант в последно време, и си мислех за APC40, но май се преориентирам към тоя.

Лошото е, че тия падове не са velocity-sensitive, и така на практика не можеш да програмираш ударни с прецизност. Но иначе контролера ми се вижда идеен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям колегата Stone Free. Тези хора бачкат много яко само, за да бъдат много гъвкави. Правят всякакви контролери за всякакви случаи. Специално Albeton си имат пресети за доста видове хардуер, така че не ти трябват часове, за да ги настроиш. Много съм доволен от продукта им и от възможностите му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Абе незнам какво сте гледали и къде, ама имам Launch Pad от няколко дена и смея да твърдя че е един много добър и multifunctional... Евала на Novation! :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз имам въпросната джаджа от един месец и мога да кажа, че е доста солидна изработка, въпреки че на пръв поглед не изглежда така. за програмиране на барабани едва ли може да свърши работа, но като trigger функции си е доста добре.

 

ето и един супер зарибяващ клип по темата.

 

Редактирано от bmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Хора кажете как се работи с лънчпада? На всеки бутон аз трябва да му сложа звук или си има интегрирани ?! Обеснете ми какво представлява :) Благодаря :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И аз питам същото и някъде в България продават ли се или трябва от някъде да търся втората употреба ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Малко пейн ин ди ес се настройва, но е адски яка джаджа за лайв сетове като тригър! Обожавам го за простотата му на действие. В сравнение с другите контролери (може да се ползва и като контролер) е адски красив и функционален. Мапинг-а настроен ли ти е - всичко е песен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Абе незнам какво сте гледали и къде, ама имам Launch Pad от няколко дена и смея да твърдя че е един много добър и multifunctional... Евала на Novation! :thumbs_up:

здравей , да те попитам този лънч пад ще работ ли с FL Studio 10 ? защото аз се занимавам с тази програма продуцирам хаус и ме вълнува дали ще ми върши работа :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.