Jump to content
Българският форум за музиканти

Регистриране на име на група.


Recommended Posts

Taка,който иска да си орави авторските права на групата и да запази името и да се свърже с мен чрез мейл или л.с и аз ще му дам телефон на адвокат,който се занимава с тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари излиза цялото удоволствие,'щото наш'та група се казва "Мурзилка" и може да си имаме мноооооооого проблеми, евентуално.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари излиза цялото удоволствие,'щото наш'та група се казва "Мурзилка" и може да си имаме мноооооооого проблеми, евентуално.

Що пък да не си направим група " Майката на Арменския Поп" или " Ай си лягаме" Пъво, че е автентично и второ няма да се притесняваме от псувните на недоволните хора. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам защо давахте толкова много зор,но не съм получил нищо.Ако искате може и да се обадите в "БГАутор" и там да си застраховате нещата.И тези телефони имам.

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сега сериозно тъй като май никой не е в час с тая работа :)

Имам леко правно образование (не образУвание :D ) та смятам че мога да помогна, още повече, че и на мен скоро ми предстои същото ( регистрация на име ).

Взимаш 80лв. отиваш в министерството на културата и питаш за правния отдел, или за информация. там ще ви упътят. В министерството си имат 10-20 чиновника които само с такива "незначителни" нещица се занимават. Таксата за група е 50лв. на година (един вид патентен данък, ако на някой му говори нещо това) а за услугата няма да е повече от 30лв.

С регистрация на името си гарантирате авторски права в/ху песните и разните други джиджавки (тениски, ключодържатели и презервативи ако щете) които съдържат логото на групата.

Успех :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, аз давах зор, пък накрая се умълчах... Това е, щото напоследък нямам време много-много за нищо, разни лични грижи... Още веднъж мерси, че споделихте инфото, наистина мерси много. Скоро ще се възползвам от въпросната услуга :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДРУГ ВАРИАНТ АКО НЯМАШ КИНТИ И ТЕ Е СТРАХ НЯКОЙ ДА НЕ ТИ ОТКРАДНЕ ПАРЧЕТО Е ДА ГО КАЧИШ НА ДИСК ДАГО ОПАКОВАШ И ДА ГО ИЗПРАТИШ ПО ПОЩАТА

КЛЕЙМОТО СЕ ПРИЗНАВА ДОРИ ОТ СЪДА

А ИНАЧЕ ИМА ОРГАНИЗАЦИЯ-МЮЗИКАУТОР, КОЯТО СЕ БОРИ РАДИАТА И ТЕЛЕВИЗИИТЕ ДА СИ ПЛАЩАТ ЗА ТОВА ЧЕ ПУСКАТ ДАДЕНА ГРУПА

ТАМ СЪЩО Е НЯКЪВ ВАРИАНТ. МИСЛЯ, ЧЕ ТЕ ПАРИ ПРЕДВАРИТЕЛНСО НЕ ВЗИМАТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю,

МЮЗИКАУТОР - да пази Господ именцето им дълги години, свято и неопетнено, като пролетно изворче - ама те горките освен да се борят да си вземат своите кинти, за нищо друго не си мръдват и пръстенцето, хич биля!... :)

Освен това вътре у тях има такиви лай**а за риене, че отивам да си отворя прозореца за да се проветри, само защото си го помислих!... :P

Ако искаш да се защитиш търси си други катинари и то отвън. Тукашните ги отварят много лесно! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да!така е!но в крайна сметка къде отвън да търиш да се застраховаш?за момента има няколко варианта:

 

1)мюзикаутор

2)пощенско клеймо

3)адвокат и нотариус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да!така е!но в крайна сметка къде отвън да търиш да се застраховаш?за момента има няколко варианта:

 

1)мюзикаутор

2)пощенско клеймо

3)адвокат и нотариус

Ми тва са май вариантите :bravo:

 

Има и четвърти - да изпратиш да го пребият тоя дат ти е зел парчето :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука нали темата беше за регистрация на има на група бре? :think:

То не че тази не е интересна, ма е друга!. Да регистрираш песен е едно, а име на група е съвсем друго! :exclaim:

Едното е Musicautor - сиреч мижи да те лажем, но другото е съвсем друга работа и се ходи по съвсем други инстанции. Струва много книти, но след това е работата е бетон! :bravo:

Давам пример, който не е свързан с музиката, но е показателен:

Преди години излзенаха таксита с телефонен номер 1280, бяха най-евтини и общо взето се ползваха с популярност сред хората.

След няколко месеца се появиха други пак със същия надпис, но без радиотелефон вътре и режеха глави здраво. Първите дигнаха вой, но нищо не можаха да направят, защото вторите си бяха регистрирали телефона, като име и запазена марка. И така остана...

Та това е! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

:metalist:

 

Регистрация на име на т.нар.артистични групи в България се прави от МК,процедурата е елементарна и при това легална,с постановление от Министъра на културата,заплаща се 12 лв.За групи се изисква членовете на групата да изберат и опълномощят един от тях,който да се занимава с административната част,т.е.,с който МК да държи връзка.Всички документи(включително и пълномощното)са бланки,които се предоставят от МК.Ако на някой все пак нещо още не му е ясно,моге да ми пише на mproject@abv.bg,или тел:0885 76 20 17

 

PS:Рядко влизам във форума,затова чак сега пиша.Правила съм регистрация на име на група в МК,ЛЕСНО Е!Препоръчвам на всички,считащи се за сериозни ;))),да се регистрират,може някой ден да са щастливи от свършената работа!!!

 

ЕДИТ: Едитвам мнението ти, защото не спазва правилата за цитиране на предишен коментар от Задължителните правила на форума. IgniteAll

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.